Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="155318"]
температура у дитини - фото

Температура у дитини - як зрозуміти, що жарознижувальні давати не варто

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2017.09.11
0
Поділитися:
Підвищення температури у дитини нерідко виникає і натомість інфекції, застуди, отруєння і навіть алергії. Незважаючи на настільки широкі

Катерина Спекторенко
Катерина Спекторенко
Педіатр дитячої клініки Малі"

Підвищення температури у дитини нерідко виникає на тлі інфекції, застуди, отруєння та навіть алергії. Незважаючи на такий великий перелік,  тактика поведінки батьків залишається майже незмінною, якщо показання термометра перевалили за 37,0 С.

температура у дитини

Джерело: Burda Media

Підвищення температури у дитини – найочевидніший сигнал про те, що організм включився у боротьбу з інфекцією. І більшість мам знає про те, що збивати температуру, якщо її значення не перевищили 38, 5 С. Після цього порога бездіяльність, тобто відмова від прийому жарознижуючих, вважається небезпечною. Чи так це? На це запитання відповідає наш консультант Катерина Спекторенко, педіатр.

Коли потрібно збивати температуру у дитини?

Збивати температуру, тобто. Застосовувати жарознижувальні засоби необхідно, орієнтуючись на здоров'я дитини. Усі діти по-різному реагують підвищення температури. Одні відчувають млявість, розбитість, у них ломить суглоби і тягне м'язи, вони примхливі і постійно вимагають уваги. Інші ж бігають і грають у звичайному режимі, і батьки можуть запідозрити недобре тільки по «болючому» блиску очей та розпалений щоках. Значить, першим краще полегшити стан за допомогою жарознижувальних, а за другим спостерігати періодично вимірюючи температуру. При цьому цифри на градуснику немає першорядного значення. "Границею розумного" прийнято вважати 38,5 С, однак, повторимося, головне - самопочуття та поведінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо у дитини першого року життя піднялася температура


Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Чи не небезпечно не збивати температуру у дитини

Сама собою висока температура в дитини несе прямої загрози організму. Дитина не «згорить», у неї не відмовить внутрішні органи на тлі лихоманки, якщо загалом вона здорова. Фебрильні (як реакція на високу температуру) судоми, якими лякають молодих батьків, теж не завжди викликані лише лихоманкою. Таке може статися у дітей із фоновими захворюваннями нервової системи, а також під дією конкретних збудників (наприклад, ентеровірусів), навіть якщо показання термометра «не зашкалюють». Немає приводу для паніки, якщо температура висока і погано збивається, але загалом самопочуття пацієнта є задовільним.

Небезпечна крайність

Існує поширений міф про те, що жарознижуючі «гасять імунну відповідь», «не дають працювати захисним силам» і т. д. І батьки не дають ліки, навіть якщо малюк млявий, блідий, у нього задишка і сильне серцебиття. Необхідний розумний баланс, оскільки самопочуття дитини – досить точне «дзеркало» стану її серцево-судинної та нервової системи під час хвороби.

Чим збивати температуру у дитини

У педіатрії для домашньої аптечки рекомендовані лише засоби на основі парацетамолу та ібупрофену у вигляді сиропів та свічок. Всі інші жарознижувальні КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНІ! Особливо це стосується ацетилсаліцилової кислоти, яка входить у такі популярні таблетки як аспірин та цитрамон. Дотримуйтесь вказаних на упаковці інтервалів між введеннями та дозуванням!

Температура у дитини – що не можна робити

Джерело: Burda Media

Дали жарознижувальне: що далі?

Засіб вважається ефективним, якщо протягом 1-1,5 години:

  • температура впала на 1°С і більше (тобто було, наприклад, 39,5°С, а стало 37,8°С)
  • самопочуття дитини покращилося, навіть якщо градусник не зафіксував значного зниження вихідних цифр.

При цьому, якщо ефект вам здається недостатнім, спробуйте інтенсивніше напувати малюка ще протягом 30-40 хвилин. Якщо ж малюк продовжує лихоманити, дайте інше жарознижувальне. Наприклад, якщо ви як перша допомога давали парацетамол, спробуйте сироп або свічку з ібупрофеном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Температура у дитини: допомога без ліків

як збити температуру у дитини

Джерело: Burda Media

Коли звертатися до лікаря

  • Якщо є явна причина, яка може пояснити підвищення температури, наприклад нежить, помірний біль у горлі, то лікареві потрібно здатися протягом 2-3 днів для контролю стану малюка. Але є ситуації, за яких візит до лікаря відкладати не можна:
  • наявність інших симптомів, які можуть призвести до зневоднення, наприклад, блювання та пронос;
  • висип;
  • сильний біль у горлі, який заважає їсти і навіть пити;
  • задишка (прискорене утруднене дихання);
  • судоми, марення, порушення свідомості, сильний головний біль.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Висока температура у дитини: 5 небезпечних помилок батьків
Підвищена температура дитини без інших симптомів. Можливі причини

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 3,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти