Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="184864"]

Чим американські папи відрізняються від українських?

Анастасія Селейман
Мама нового часу
Блогер, мама, педагог, автор проекту "Мама нового часу".

У своєму проекті "Мама нового часу" Анастасія поділиться з вами найкориснішою інформацією, яку їй пощастило здобути за весь час самоосвіти як мами і як педагога.

Ви дізнаєтеся, що стоїть за тією чи іншою поведінкою дитини, які найголовніші виклики можуть виникати у кожному віці, що відбувається з дітьми під час дорослішання, як правильно реагувати на їхню поведінку, і як це все виходить у Насті застосовувати стосовно свого сина .

Old date:
Current date: 2024.06.25
New date: 2021.01.04
0
Поділитися:
Минулого разу я розповідала вам про те, як мені подобається, що в Америці люди не бояться нікого наврочити – і тому кожна людина, а

Минулого разу я розповідала вам про те, як мені подобається, що в Америці люди не бояться нікого наврочити - і тому кожна людина, а особливо діти, чує дуже багато компліментів від оточуючих людей (в т.ч. незнайомих). Сьогодні я хочу поговорити ще про одну особливість, яка мене тут здивувала. Це – тата.

Джерело: instagram@redkoalex1

***

Щоразу, коли я приходжу на дитячий майданчик, я не перестаю дивуватися з того, що можна однаково часто зустріти як мам, так і тат, які гуляють з дітьми. Але річ навіть не в цьому. Я знаю, ви мені скажете: «А у нас теж тата гуляють із дітьми! Теж мені, дивовижне явище…». Але, повірте, це зовсім інше!

Про ставлення до своєї ролі у вихованні дітей


Я теж бачила чоловіків, які гуляли зі своїми дітьми, коли мешкала у Києві. Ще я рік жила у Львові – ось там, до речі, не можу згадати, щоби мені впадали в очі тата з дітьми. Я, звичайно, не про поодинокі випадки – зрозуміло, що вони є скрізь. Я про масове явище.

Так от, наші тата хоч і теж гуляють, але роблять це по-іншому. Здебільшого їх можна зустріти з коляскою. Тобто коли не треба особливо взаємодіяти з дитиною – вона спить у колясці, а ти її везеш. Думаю, більшість таких чоловіків пішли гуляти з дітьми лише тому, що їх виштовхнула дружина на прогулянку. Найчастіше для того, щоб мати можливість зробити щось по дому.
Друга категорія – це тата, які гуляють з дітьми старшими за грудний вік, але роблять це якось так… мляво, чи що.

Наче не знають, що з цією дитиною робити, як її розважати, про що розмовляти дорогою, як заспокоїти, якщо вона істерику закотила. І я, чесно кажучи, на це не особливо звертала увагу, доки не побачила картину, яка просто б'є по очах своєю контрастністю.

Джерело: instagram @vermishow

***

Папи, яких я бачу в штатах, явно одержують задоволення від прогулянок з дітьми! Ось так, незважаючи на те, що я ще багато відмінностей опишу - ця, мабуть, найцікавіша для мене! Ось видно по людині, що не «Дружині вийшов допомагати» і не «ні на кого було залишити дитину» - а він сам захотів провести час із цими маленькими людьми! Звідси і все, що мене так дивує: ці розмови, сповнені ентузіазму — а не тато в телефоні, що зрідка відповідає «угу» на репліки дитини – цей щирий сміх та усмішки у відповідь на жарти чи кумедні зауваження малюка, це вміння заспокоювати дитину правильними фразами (прямий такими, як я розповідаю у своєму блозі), коли він не хоче йти з майданчика або коли він упав.

Про те, хто кому допомагає

До речі, про допомогу дружині. Мені здається, це теж дуже важливий нюанс, про який, в принципі, вже багато хто говорив до мене. Так, тут чоловіки не допомагають дружині, бо вони не вважають виховання дітей чисто жіночим обов'язком. Звідси і ставлення до цього іншого.

Наприклад, якщо взяти Україну, то незважаючи на те, що в нашому суспільстві прийнято розділяти багато функцій на чисто жіночі та чисто чоловічі, я при цьому не знаю практично жодної жінки, яка б не працювала. Тобто чоловік начебто як гроші заробляти мусить, а жінка – прибирати, готувати і дітей ростити, але насправді чомусь жінка ще й гроші заробляє. Я знаю, що скажуть на це чоловіки: "Я ж її не змушую, вона сама захотіла!"

***

Я знаю, що захотіла. Я знаю, що жінку набагато складніше утримати вдома, ніж здається. І я знаю, що ми це робимо для себе. Ось тільки хочу звернути вашу увагу: хіба коли жінка на зароблені нею гроші купує собі косметику, чи одяг, чи продукти додому – хіба ви їй кажете «Дякую, люба, ти мені так допомогла! Інакше мені б довелося самому це купувати, адже це моя функція!». Чи кажуть чоловіки таке? Ні, й не треба такого казати! Тому що очевидно, що жінка робить це не для того, щоб допомогти своєму чоловікові, а тому, що їй самій хочеться реалізуватися в роботі, так само як і самій хочеться купити собі щось гарне чи смачне.

Джерело: instagram @polina_mama_viki

Так ось, так само типовий американський батько не допомагає дружині, коли доглядає дітей або гуляє з ними. він допомагає собі бути хорошим татом. Йому самому цього хочеться. І тому він дуже зацікавлений у добрих стосунках із дитиною. Ви не уявляєте, як я була здивована, коли одна українська дівчина, яка заміжня за американцем, написала мені в коментарях до відео про Америку, що вони з чоловіком планують дітей через кілька років, і він уже зараз активно читає літературу про виховання дітей!

Я поясню, чому це мене здивувало. Мій чоловік – найкращий тато на світі. Так от, навіть він не читав з доброї волі (і вже тим більше з власної ініціативи) книги про виховання! Єдина книга, яку він читав на цю тему, була «Як виростити дитину щасливою» - І те, тільки тому, що я вже була дуже вагітна і просто наполягла на тому, щоб він прочитав її до народження дитини. А тут сам чувак, задовго до вагітності, вирішив набратися знань про дитячу психологію! І він такий не один, як ви знаєте.

***

Інша моя подруга, зустрічаючись з американцем (зараз вони вже щасливо одружені), знаючи моє захоплення цією темою, написала мені таке повідомлення: «До речі, шеф мого Кевіна (ім'я змінено?) рекомендував йому дуже гарну книгу про виховання дітей. Сказав, що вони з дружиною прочитали її багато років тому, з тих пір користуються її порадами. У них троє дітей, і вони дуже задоволені. Книга називається Команда Повсякденний Виховання Інструментарій (Kazdin метод) ".

Я її ще не читала, але не сумніваюся, що в ній можна знайти багато корисних порад. Мені незрозуміло інше: як взагалі у них розмова про це зайшла? Обидва чоловіки працювали на той момент у Білому домі, займалися питаннями управління державою та розробкою міжнародних угод. Один із них був навіть не заручений, тобто до дітей ще дуже далеко було! Як і чому вони раптом заговорили про літературу виховання дітей? Ось серйозно, я просто не уявляю, щоб наші два чиновники, спілкуючись у стінах ВРУ, вирішили ненароком порадити один одному улюблені книги про виховання!

догляд за новонародженим, сповивання, купання малюка, післяпологовий стрес, засоби догляду за новонародженим

Джерело: Shutterstock

Про цінності сучасного покоління висококваліфікованих працівників

Перед тим, як писати цю статтю, я вирішила запитати в одному фб-спільноті жінок з пострадянського простору, що живуть у штатах, чи все я розумію про американських пап. Все-таки, одна річ – спостерігати за ними збоку, і зовсім інша – знати ситуацію зсередини. Так ось усі жінки, які одружені з американцями, підтвердили мої спостереження. У своїх коментарях вони написали і про те, як їхні чоловіки вночі вставали до немовлят, щоб дати пляшечку, і про зміну підгузків, і про чудові стосунки між дітьми та чоловіками тощо.

***

Це все я очікувала почути нічого дивного. І все ж таки дуже несподівано зраділа інформація про те, що зараз багато хороших компаній, які зацікавлені в молодих розумних кадрах (наприклад, компанії в цифровій сфері) пропонують додаткову перевагу для залучення співробітників – оплачуваний paternity leave. Це те саме, що наш декрет, тільки для чоловіків. Тому що класичний декрет називається maternity leave. Ось така класна особливість у цих компаній! Просто високою зарплатою та соцпакетом уже нікого не заманиш?

Про ставлення до дітей після розлучення

Ще хочу сказати, що я захоплена тим, яку відповідальність тут несуть чоловіки за дітей після розлучення! Знаєте, деякі мої сусіди розлучені. У них діти різного віку, є маленькі, є вже й дорослі. Отож усі вони періодично розповідають мені про зустрічі дітей із батьками. Якщо тата живуть у межах досяжності – тоді вони мають традиція в якийсь день тижня зустрічатися з дітьми і проводити з ними день. Якщо далеко – діти їдуть до них на канікули.

Але ніде тут я не бачила такої ганьби, як у нас, коли чоловік іде з сім'ї і геть-чисто забуває про своїх дітей! У нас діти можуть роками не бачити тата, навіть якщо він мешкає на сусідній вулиці. Просто тому, що він бачить, що вже не любить маму. Або любить, але образився.

***

Згадала, як студенткою, їздила в подорож на Західну Україну зі своїми друзями. І ось дорогою, в поїзді, ми розмовляли з дорослим дядечком — таким бородатим, чимось на священика схожим. Ми говорили про стосунки чоловіка та жінки, про сім'ю – і він заявив: «Жінка любить свого чоловіка через дітей. Тобто як тільки у неї з'являються діти, вона любить насамперед їх, а чоловіка свого любить як їхнього батька.

Але у чоловіка все навпаки. Він любить дітей через жінку. Якщо він любить жінку – він любитиме її дітей. А якщо розлюбить її – то й до дітей охолоне. Покохає нову жінку – її діти стануть його дітьми». Ось таку штуку нам сказав тоді дядечко з дуже мудрим виглядом.

догляд за новонародженим, купання, сповивання, чи догодовувати дитину, стрес

Джерело: Shutterstock

Через якийсь час я їхала вже Києвом у 198 маршрутці, і поруч зі мною сиділа дуже мила жінка. Не пам'ятаю, як ми завели розмову, але вже через 5 хвилин вона розповіла мені свою історію про те, як чоловік пішов від неї з трьома дітьми, і зовсім їм не допомагає. Навіть фрукти не купує, коли приходить до них забрати щось своє. Але його нова сім'я – зовсім інше! Там теж троє дітей, і нещодавно діти цієї жінки дізналися, що їхній «колишній тато» купив одному з тих дітей мобільний телефон.

Така сумна історія була мені повідана за 15 хвилин маршрутного шляху… Пам'ятаю, як я засмутилася. І як подумала про того самого дядечка, «який мав рацію» (так мені тоді здавалося).

***

Але знаєте, що? Зараз, коли я в Америці, і коли я дивлюся на те, яке величезне значення мають діти для своїх, нехай навіть розлучених та полюбили іншу жінку, батьків – я розумію, що подібна ведична (або яка там?) ахінея може мати місце тільки там , де люди вважають таку поведінку нормальною. Там, де свинство спускається з рук, де суспільство вважає це нормою «чоловічої» психології.

Тут, у цивілізованому суспільстві, я чую зовсім інші історії. Найменший приклад: моя сусідка розповіла, що її колишній чоловік зустрічається по суботах із їхньою 16-річною донькою та 13-річним сином. І ось якось він почав наводити на ці зустрічі свою нову кохану жінку. Але після зустрічей із нею діти приходили додому до мами засмученими. Вони сказали, що ця жінка перетягує всю увагу, і вони зовсім не можуть нормально поспілкуватися з татом, щось йому розповісти. Після цього їхня мама зателефонувала колишньому чоловікові і сказала: «Я випадково підслухала розмову дітей про вашу сьогоднішню зустріч. Вони сказали, що їм більше хотілося б зустрічатися з тобою особисто, тому що так вони можуть більше тобі розповісти». З того часу він приходить на зустрічі один.

Джерело: instagram@ameliahannah

А взагалі, якщо ви дивитеся, як і я, передачу «Віза нареченої, віза нареченого», то ви самі, мабуть, бачили, що однією з обов'язкових умов для спільного життя новонароджені наречені ставлять зазвичай умову про те, щоб їхня наречена порозумілася. з дітьми від минулого шлюбу (з якими вони не живуть, між іншим). Мене це завжди вражало у їхніх історіях.

Про тат, які не пішли

І останнє. Я писати про це не збиралася, але буквально вчора зустріла посаду Вікі Раскіної, яка вже понад 20 років працює логопедом, дефектологом та педагогом раннього розвитку тут, в Америці. Оскільки ця жінка дуже відома як професіонал не тільки в штатах, а й у багатьох інших країнах, я можу припустити, що досвід роботи з різними сім'ями має великий. І ось я процитую для вас її пост.

***

«Сьогодні у Сочі відкрилася виставка.

Виставляються фотографії про сумління та честь. Статистика жахає. Переважна більшість чоловіків йдуть із сім'ї, коли народжується дитина з особливими потребами. І жінка залишається одна з цим болем, із величезними навантаженнями. Сильні, сміливі чоловіки не справляються. Кидають дітей. На виставці світлини тих, хто не пішов.

Прирівнюється до подвигу.

Не знаю. Чоловіки молодці, але це не подвиг, це норма. Ми відповідаємо за тих, кого привели у цей світ.

І чомусь в Америці я не бачила сімей, де тато не витримав і пішов. А я, через професію, часто зустрічають таких дітей.

Може це тільки мій досвід, і такі сім'ї є?

Чи змінюється свідомість і кинути дитину та дружину в такій ситуації стає неможливо?».

Тут я не коментуватиму, залишу цю можливість для вас.

***

PS: я здогадуюсь, скільки коментарів буде в стилі «а наш тато хороший, хоч ми і в Україні. Отже, справа не в країні, а в людині». Я вірю, що добрий. У мене самої чоловік – чудовий батько з першої хвилини життя сина, хоча Давид народився, коли ми жили в Києві. І в мене багато друзів українців – теж добрих батьків. Але це все ж таки нерепрезентативна вибірка. Ні ваш, ні мій чоловік не становлять більшість нашої країни. І вони, на жаль, не створюють загальної картини.

Так, у Києві таких тат, «американського типу» стає дедалі більше. І я цим дуже пишаюся. Але певна, що в українських селах картина інша. Чого тільки стоять тата з передачі «Хата на тата»! А сільське населення – це 2/3 населення. І повірте мені, різниця між тим, що я бачу тут, за океаном, навіть у порівнянні з Києвом, все одно величезна. Просто впадає у вічі – і ти нічого не можеш з цим поробити. Тому поки що, на жаль, справа все ще у країні. Але це лише питання часу, я впевнена?

Джерело: Уoutube, автор: Мама Нового Часу


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти