Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="227951"]

Пологи. Три вагітності за 8 років: зміни, враження, побажання та поради

Ганна Заклецька
блогер
Психолог та мама трьох дітей

Психолог теле- та радіоведуча, мама трьох дітей

Old date:
Current date: 2024.04.16
New date: 2019.10.03
0
Поділитися:
Народження дитини, як і її зачаття та процес виношування - для мене священне дійство та благословення. І хочеться це таїнство проживання

Народження дитини, як і її зачаття та процес виношування — для мене священне дійство та благословення. І хочеться це таїнство прожити якнайкраще, з найприємнішими емоціями та в найкомфортніших умовах. Тому вибір пологового будинку та наявність можливості партнерських пологів для мене щоразу були дуже важливими.

7 пологовий будинок київ, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Народжувала тричі: у 2011 – Любомира, у 2017 – Зоряну, і цьогоріч – Єву. Щодо підготовки до пологів, маю різний досвід. Лише за перший раз я дуже турбувалася, ходила на курси при родовому та робила заготівлі всього необхідного з 16-ї неділі вагітності. Вдруге та втретє це вже було щось, про що є уявлення та розуміння. Але, як виявилося, все одно кожний досвід дуже різний та унікальний.

Зараз все більше пологових будинків пропонують програму «домашні пологи» та можливість участі у пологах партнера або когось, кого ви хочете побачити поруч у ці миті, хто допоможе вам відчуватись спокійніше.


7 пологовий будинок київ, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Партнерські пологи у родовому №7

Всі три рази рожала з чоловіком: він давав мені пити воду, вислуховував моє ниття у стилі «зроби що-небудь! Скільки це ще триватиме! Це все ти винний!». А ще були насторожі адекватних рішень. На випадок, якби я була не в найбільш адекватному стані, і треба було б приймати оперативні важливі рішення. Ми заздалегідь проговорили, які моменти надважливі, і я була впевнена, що він про все підбає. Плюс — він мужньо терпів, коли я стискала його пальці до хрускоту під час останніх приступів перейм.

7 пологовий будинок київ, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Останні два рази я обирала і облік, і пологи у Перинатальному центрі міста Києва — пологовому будинку #7. Прозорі офіційні розрахунки через касу, пологові зали схожі на комфортабельні готельні номери, де ви знаходитесь без інших жінок, що народжують. Навколо лише ваша «група підтримки», лікар, акушер. У певний момент до команди долучаються представники медперсоналу — перевірити, допомогти, одягнути, підготувати або вас, або вже дитину.

Після пологів «за замовчуванням» вас переводять до післяпологового відділення: дві одномісні кімнати на блок — санузел на дві одномісні кімнати спільний. А від кухня та холодильник — спільні на всі відділення.

7 пологовий будинок київ, пологовий будинок №7, перинатальний центр

За більш високу плату за попереднім «бронюванням» вас можуть поселити на три дні до виписки на інший поверх. До відділення, де у кожній кімнаті є власні санвузол та кухонний уголок із чайником, холодильником. Плюс є додатковий диван, і з вами може ночувати хтось, хто вам допомагає.

Формальні моменти, які не завжди озвучують, але потрібно знати:

  1. Державний представник. У пологовому будинку № 7 у певний час працює державний представник, який відразу оформлює свідоцтво про народження дитини. Це зручно.
  2. Допомога від держави. В рамках програми «Пакунок малюка» вам видають величезну коробку з купою всього корисного — іграшки, базовий одяг від народження до 74 см, пелюшки, одеяла, гігієнічні засоби, підгузки.
  3. Справки. Перед випискою вам мають видати дві справки. Перша для вас. Її ви відносите до жіночої консультації, у якій були на облік. Друга – для дитини. З цією довідкою ви ставите дитину на облік у того лікаря, у якого плануєте спостерігати здоров'я дитини. Виписка відбувається у супроводі медсестри. Я пішла з відділення самостійно, і ледь не підставила медсестру. Я про це нічого не знала, і робила це не навмисне, ясна річ. Просто дуже хотілося вже додому.
  4. Електронний сервіс. Подати заяву на отримання соціальної допомоги за народженням дитини ви можете з сайту Міністерства соціальної політики.

7 пологовий будинок київ, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Надзвичайно приємно, що державні заклади так швидко покращують умови народження та перебування. Чудово, що вже відсутнє відчуття лікарні. І ти відчуваєш себе у світлому місці, зі світлими та привітними людьми, які щиро дбають про кожне маленьке диво, що приходити в цей світ.

7 пологовий будинок київ, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Хай ці стан, час і відчуття запам'ятовуються виключно приємними емоціями та спогадами, а мами, дітки та батьківщини будуть здоровими та щасливими! І лікарям сил та здоров'я. І державі подальших позитивних зрушень.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти