Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="150258"]

Як навчити дитину не боятися говорити правду: секрет довіри від мами Варі та Дарі

Олександра Квітка
блогер
Мама двійнят, автор блогу ВаряДаря. Сир та Зефір.

Олександра Квітка, мама двійнят, автор блогу ВаряДаря. Сир та Зефір. Те, що багато хто вважає неможливим, для Сашка є нормальним. Виховувати двійнят без няні, вигодувати обох грудьми майже до 2-х років, при цьому вести блог, худнути, мотивувати! А ще вона впевнена, що подорожі розвивають дітей краще за Доман і Монтессорі, тому географія їхніх сімейних поїздок дуже широка.
Блог Олександри допоможе вам повірити, що ви можете набагато більше, ніж вам здавалося!

Old date:
Current date: 2024.04.16
New date: 2018.07.09
0
Поділитися:
Як виховати дітей, щоб вони довіряли вам та навколишньому світу, не боялися говорити правду у будь-якій ситуації? Своїм досвідом ділиться А

Як виховати дітей, щоб вони довіряли вам та навколишньому світу, не боялися говорити правду у будь-якій ситуації? Своїм досвідом ділиться Олександра Квітко — мама трирічних двійнят та авторка популярного блогу.

Варя.

facebook/ВаряДаря. Сир та зефір

Знаєте, у чому сила для мене? У правді. Одна з найскладніших і найважливіших навичок у житті — це вміти говорити правду. Адже коли ти не дуриш, тебе ніхто не виб'є з колії. Тобі не потрібно зберігати в пам'яті купу марної інформації, щоб не потрапити. З правдою життя стає легшим і зрозумілішим. А ви сильніші.

♥♥♥

Мої діти не бояться правди, не приховують своїх вчинків і не брешуть. Може, поки що. На запитання: Хто намалював червоний шедевр на білій стіні? — вони чесно відповідають: «Варя та Даря». Вони знають, що я не лаятиму їх. Адже яка головна причина брехні? Страх. Діти переважно бояться покарання, а дорослі — несхвалення, нерозуміння, критики…


Я не втомлююся повторювати своїм малюкам, що дуже важливо говорити правду, це – одна з їхніх суперсил (мої малюки люблять супергероїв – їм так зрозуміліше). І поки що вони не брешуть. "Даря, ти забрав у Варі машинку?" - "Так"; «Варю, ти образила Дарю?» - "Так" - "А як ти його образила?" - "Я його штовхнула". Саме так звучать наші діалоги, якщо щось трапляється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому дитина каже неправду: 7 причин

Після цього я хвалю їх за правду і пояснюю, чому вони надійшли погано і як можна було зробити краще. Без покарання і, Боже борони, насильства.

Варя.

facebook/ВаряДаря. Сир та зефір

♥♥♥

Просто дуже часто я бачу, як батьки самі собі суперечать: вони хочуть, щоб їхня дитина говорила правду, але лають за провини, в яких той зізнався. Трохи нелогічно, вірно? Адже якщо ви лаєте малюка за правду, то логічніше сказати вам щось інше, щоб уникнути покарання. Все дуже просто: страх породжує брехню. Якщо хочете, щоб дитина могла завжди вам довіряти, не карайте її за правду.

Поясніть, де він невірно чи погано вчинив, розповідайте, як треба було діяти в тій чи іншій ситуації, давайте поради, розмірковуйте, але! не лайте. Думаю, кожен з нас знає, як складно навчитися не прикрашати, не приховувати, не приховувати і не брехати, а просто казати правду.

Варя.

facebook/ВаряДаря. Сир та зефір

Я і сама зараз намагаюся знайти таку суперсилу)) Найскладніше завдання в подібній справі, як виявилося, перестати обманювати себе. Але це вже інша історія)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 7 проблем, які не потрібно вирішувати за дитину
30 найкращих книг про виховання та розвиток дітей

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти