Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="185270"]

Годування груддю: 7 причин, з яких мами рано завершують грудне вигодовування

Ксенія
Чешка-українка
Kseni Мамуліта, чешка-українка, Mama

Ксенія із задоволенням буде ділитися з читачами темою материнства. Молода мама є прихильницею грудного вигодовування та контактного батьківства.

ГВ, вегетаріанські прикорми, спільний сон, життя в Чехії, чесько-українські відносини, освіта та охорона здоров'я — всі ці теми Ксенія торкатиметься у своєму блозі.

Old date:
Current date: 2024.04.16
New date: 2018.06.07
0
Поділитися:
В останні роки тренд грудного вигодовування набирає обертів. На жаль, деякі жінки вважають це дійсно модою. Дл

В останні роки тренд грудного вигодовування набирає обертів. На жаль, деякі жінки вважають це дійсно модою. Для мене годування грудьми є абсолютно природним процесом, і кожна жінка здатна забезпечити свого малюка материнським молоком. Питання тільки в тому, а чи гра свічок? Розглянемо кілька причин, через які мами дуже рано завершує грудне вигодовування.

Джерело: instagram @nursing_momm

♣♣♣

Причини

 • Найчастіше цей процес порушується під час пологів, при вживанні медикоментозних препаратів. Молоко може прийти трохи пізніше, ніж зазвичай.
 • Пологи завершуються кесаревим розтином. Жінці необхідно прийти до тями після операції. Малюка забирають і можуть принести за кілька годин. У цей час його догодовують сумішшю.
 • За статистикою дуже рідко персонал пологового будинку надає детальну інформацію про грудне вигодовування. В основному одна з рекомендацій годувати кожні 3 години. Я досі ламаю голову, чому ж 3 години?!?
 • Неприємні відчуття, мастит, лактостаз можуть завершити грудне вигодовування у перші місяці після народження малюка.
 • На жаль, багато педіатрів не мають достатньої інформації, щоб допомогти матусі налагодити лактацію. Найпростіше сказати, що ви «немолочна» мама або вашому малюкові не вистачає грудного молока і з великим успіхом перевести дитину на суміші. А якщо вже малюк їсть суміш, пропадає потреба частого прикладання, в результаті молоко дійсно поступово зникає.
 • Міфи про те, що на грудному вигодовуванні потрібно дотримуватися строгої дієти, не можна дозволити собі келишок червоного в гостях, не можна ходити в сауну і інтенсивно займатися спортом.
 • Деякі просто вважають, що годувати грудьми малюка незручно, неприємно і згодом груди будуть виглядати жахливо і зрештою обвиснуть.

Джерело: instagram @nursing_momm

♣♣♣

Але всі ці фактопи можна скоригувати або усунути. Необхідне величезне бажання та трохи зусиль.

 1. Будь-які втручання під час пологів можуть спровокувати пізніший прихід молока. Але це зовсім не означає, що молоко не прийде або мало. Найголовніше перебувати поряд з малюком і якнайчастіше прикладати його до грудей. Він навчитися правильно захоплювати груди, а також харчуватися молозивом, настільки необхідним його організму, доки не прийшло перше молоко.
 2. Існує безліч літератури з грудного вигодовування. Лактацію можна налагодити частими прикладування малюка до грудей. Тобто годувати на вимогу, а значить, перерва між годуваннями не повинна бути строго 3 або 2 години, а так як це буде необхідно малюкові. У разі серйозніших проблем можна звернутися до консультанта з грудного вигодовування.
 3. Дуже важливо не вірити дурням про те, що у вас нежирне молоко або ви «немолочна» мама. Тому стресу, дійсно є дуже великі шанси втратити молоко. Лише 3% жінок фізично не виробляють грудне молоко.
 4. Насправді жодної особливої ​​дієти на грудному вигодовуванні немає. Все індивідуально. Найкраще харчуватися збалансовано і перші місяці обмежити себе в смаженому та гострому. Про фаст фуди я взагалі не говорю. Я особисто вважаю, що не можна виключати з раціону овочі та фрукти, особливо якщо ви народили влітку. Алергія у малюка дуже часто може бути викликана молочними продуктами, косметичними засобами для догляду за малюком, дуже сильна алергія також може виникнути після вакцинації.

Якщо ви любитель кави, не відмовляйте собі у цьому задоволенні, але без фанатизму. Я випиваю на день одну чашку капучіно або латте. Міфи з приводу алкоголю на ГВ вважаю також не зовсім виправданими. Після народження малюка я не вживала алкоголь 5 місяців. Пізніше я могла собі іноді дозволити келих червоного сухого вина.


Джерело: instagram @nursing_momm

♣♣♣

Лікар Джек Ньюман, член Професійної консультативної ради Ла Лече Ліги, пише в роздатковому матеріалі для матерів “More Breastfeeding Myths” («Міфи про годування груддю»): Не треба перешкоджати помірному споживанню алкоголю. Алкоголь, як і багато ліків, проникає в молоко лише в незначній кількості. Мати може трохи випити і годувати як завжди. Заборона на вживання алкоголю — ще одне абсолютно непотрібне обмеження поведінки жінок, що годують.

У кожному разі, кожна жінка сама вирішує годувати грудьми малюка чи ні. Але не слід забувати про те, що ніяка суміш не замінить грудне молоко. Його склад здатний захистити малюка від багатьох інфекцій та раннього розвитку алергії.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 4,75 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Читайте інші свіжі матеріали у блогах українських мам та тат
Наші проекти