Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="5357"]
1-3, Здоров'я

10 причин, з яких варто довго годувати грудьми

Old date:
Current date: 2022.11.26
New date: 2012.09.18
0
А які причини годувати довше за рік бачать фахівці — медики та психологи? Давайте дізнаємось! Причина №1: Здоров'я дитини Чим дол

А які причини годувати довше за рік бачать фахівці — медики та психологи? Давайте дізнаємось!

Причина №1: Здоров'я дитини

Чим довше малюк отримує жіноче молоко, тим міцніший у нього імунітет, тим краще він захищений від інфекцій. А якщо малюк не хворіє, значить, швидше та ефективніше розвивається! Дітки, що були немовлятами довше року, рідко страждають від алергії, мало схильні до ризику ракових захворювань, удвічі рідше хворіють на діабет. Чим довше дитина смоктала груди, тим здоровіше зуби і правильніше формується їхній прикус. Гострота зору також залежить від тривалості годівлі: до складу молока входять речовини, що сприяють розвитку очного апарату.

Причина №2: Здоров'я матері

Тривале годування грудьми допомагає скинути зайву вагу та набути довагових форм; зменшує ризик раку грудей, матки, ендометрію та яєчників; захищає від остеопорозу.

Причина №3: ​​Інволюція лактації

Інволюція лактації - завершальний етап грудного вигодовування, який супроводжується змінами в обсязі щодобово виробляється молока та підвищенням у ньому рівня вмісту імуноглобулінів. Згадайте: під час вагітності у ваших грудях вже знаходилися краплі молозива. Після пологів ви спостерігали активний прихід великої кількості молока. До кінця першого місяця молочна залоза почала вироблення зрілого молока. І приблизно в проміжку між півтора та двома з половиною роками малюка відбувається ще одна «перебудова» у процесі лактації – інволюція. Її основна ознака – ненаповнюваність грудей молоком у проміжках між годуваннями. Ви можете поїхати на кілька днів, і груди не завдадуть вам дискомфорту від хворобливого наповнення молоком. Повернувшись додому, ви легко продовжите годувати дитину. Є й інші ознаки наступу нового етапу грудного вигодовування: зміна самопочуття матері, високий рівень імунітету у дитини, відсутність захворювань молочної залози. Важливо не відлучати малюка від грудей раніше, ніж у вас настане інволюція лактації - цим ви гарантуєте здоров'я і вашій дитині, і ваших грудей.


Причина №4: високий рівень інтелекту

У грудному молоці містяться унікальні речовини, які забезпечують дозрівання кори мозку. Коров'яче молоко і молоко будь-якої іншої тварини не може повною мірою допомогти розвитку мозку людини (інакше у наших менших братів був би подібний до нашого рівня інтелекту). Дослідження довели зв'язок між тривалістю грудного вигодовування та пізнавальними здібностями школярів.

Причина №5: Дозрівання нервової системи

Жіноче молоко забезпечує незрілу нервову систему немовляти необхідними речовинами для її розвитку. А також компенсує тимчасову нестачу життєво важливих елементів. Наприклад, відомо, що до двох років у малюка процеси збудження переважають процеси гальмування. А мамине молочко поставляє дитині в необхідній кількості ті речовини, які допомагають збалансувати роботу нервової системи (поліненасичені жирні кислоти). Як результат — дітки, яких годували довго, спокійніші, врівноважені, рідко мають проблеми зі сном, легше справляються зі стресами, переносять біль і втому. Саме орієнтуючись на терміни дозрівання нервової системи людини, ВООЗ рекомендує годувати немовлят щонайменше два роки.

Причина №6: Поява у малюка всіх молочних зубів

Існують дослідження, що проводять зв'язок між виростанням зубів та готовністю шлунково-кишкового тракту до повного переходу на дорослу їжу. Травна система малюка може повноцінно функціонувати без допомоги маминого молока лише тоді, коли у крихти буде повний набір готових до роботи зубів! Ця закономірність є загальною для багатьох ссавців.

Причина №7: Згасання потреби у смоктанні

Ще в маминому животі малюк вчиться смоктати, використовуючи для цього свої крихітні пальці. Він знає, що навичка ссання допоможе йому вижити у великому світі. Так воно і виявляється - вміння смоктати груди забезпечить повноцінне отримання харчування та здоровий розвиток немовляти. У різних дітей різна потреба в молоці, а значить, у частоті та тривалості ссання. В ідеалі добре годувати дитину доти, доки вона сама не переросте цю потребу. Відлучені від грудей раніше терміну малюки часом починають смоктати пальці, гризти нігті, присмоктуватися до маминого плеча… Типовий приклад наводить психолог Володимир Леві: 45% курців набули цієї звички через незадоволену вчасно потребу в смоктанні.

Причина №8: Завершення симбіотичної єдності з матір'ю

Психологи встановили, що до певного віку малюк сприймає себе та маму як одне ціле. Він бачить світ маминими очима, переймає її емоції та установки, потребує її підтримки та фізичної присутності поряд. Психологічне відділення від матері відбувається у кілька етапів, перший із яких — пологи, а останній знаменується появою в лексиконі дитини займенника «я». Говорити про себе у першій особі малюк починає у два-три роки. До цього важливо зберігати грудне вигодовування - воно найкраще забезпечує потреби дитини в контакті з мамою, поступове дорослішання малюка і набуття самостійності.

Причина №9: Соціальна адаптація

Грамотна поведінка в соціумі також безпосередньо залежить від тривалості грудного вигодовування. Вченими були виявлені статистично значущі показники того, що чим довше дитина смоктала материнські груди, тим рідше вона демонструє проблемну поведінку.

Причина №10: Здорова психіка

Речовини грудного молока стимулюють на гормональному рівні розвиток здатності чинити опір стресам, допомагають сформувати якісні зв'язки між клітинами головного мозку, а також створюють передумови для народження у дитини в майбутньому життєздатного потомства.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти