Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="94857"]
Здоров'я

Білі плями на нігтях у дитини: ознака хвороби?

0
Білі плями або смуги на нігтях, які медики називають лейконіхії, можуть з'явитися в будь-якому віці. Причини можуть бути самі

Білі плями або смуги на нігтях, які медики називають лейконіхії, можуть з'явитися в будь-якому віці. Причини можуть бути різні, але розібратися остаточно допоможе лікар.

Джерело: instagram@sarahdriscollphoto

Лейконіхії є скупчення крихітних бульбашок повітря між кількома шарами нігтьової пластини. Точно назвати механізм появи плям на нігтях доказова медицина поки що не може, проте багаторічні спостереження підказують кілька можливих причин таких змін нігтя.

Механічне пошкодження нігтя

Будь-яка, навіть найменша мікротравма цілком може спровокувати появи білих цяток на нігтях. Вважається, що саме така механічна причина найімовірніша і зустрічається найчастіше.

До речі, якщо у мами з'явилися білі цятки, можливо, варто бути акуратнішими, роблячи манікюр. Характерно для таких лейконіхій – пляма, як правило, з'являється на одному, максимум – двох пальцях і рухається назовні у міру зростання нігтя.


недолік кальцію

Якщо у дитячому організмі настільки не вистачає кальцію, Що його дефіцит проявляється плямами на нігтях, швидше за все, будуть помітні й інші ознаки: ламкість нігтів та волосся, сухість шкіри, часті афективно-респіраторні напади та інші. Виправити становище цілком реально змінивши дитячий раціон, а важких випадках лікар може порекомендувати додатково приймати препарати кальцію.

Джерело: instagram@atlas_russia

Нестача протеїнів

Основу нігтьової платини (як і волосся) становить білок кератин, а для його формування необхідно, щоб дитячий організм отримував достатньо повноцінного білка. Вважається, що найдоступніше і найефективніше джерело протеїну – продукти тваринного походження: м'ясо, яйця, молочні продукти, риба.

Але є білок і в рослинній їжі, наприклад – бобових, горіхах, листових овочах та зелені. При нестачі білка на нігтях з'являються не тільки білі плями, але і горизонтальні опуклі смуги - це якраз характерніший ознака.

Залозодефіцитна анемія

Знижений рівень гемоглобіну призводить до того, що порушується транспортування кисню в крові, що проявляється різними симптомами. Залежно від тяжкості стану дитини помітна його швидка стомлюваність, блідість шкіри та слизових оболонок, у тому числі і лейконіхії, які можуть з'являтися у великій кількості та різних розмірів як на одному, так і на кількох кількох нігтях.

Джерело: instagram@sarahdriscollphoto

дефіцит цинку

Цинк необхідний для формування та здоров'я не тільки нігтьової пластини, а його нестача може виявитися у вигляді поздовжніх білих смуг на всіх або кількох нігтях. До дефіциту цинку може призвести незбалансоване харчування – так надлишок білкової їжі та нестача кальцію заважають засвоєнню цинку. Крім того, цей мінерал вимивається при стресі, особливо тривалому, а також під впливом пестицидів.

Вітамінне голодування

Нестача деяких вітамінів також може бути непрямою причиною появи лейконіхій. Педіатри і дерматологи вважають, що дефіцит вітамінів А, С, Е, а також деяких із групи В, наприклад: В6 і В12, також здатний проявити себе у вигляді білих цяток на нігтях.

Джерело: instagram@sarahdriscollphoto

Підіб'ємо підсумки

  • Якщо на одній нігтиці з'явилася біла цятка, яка переміщається разом з нігтем, що відростає, дитина почувається добре, волосся і нігті нормальні - швидше за все, причина в мікротравмі. А це не вимагає жодного втручання - цятка піде разом з обрізаним нігтиком.
  • Насторожити має велику кількість білих плям різної форми на кількох, а тим більше на всіх нігтиках.
  • До лікаря варто звернутися, якщо крім білих плям на нігті з'являються борозенки, помічена ламкість нігтів та проблеми зі шкірою.
  • Самостійно можна постаратися відрегулювати режим харчування дитини, будь-які препарати можна давати тільки після консультації з лікарем.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти