Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="265380"]
Дозвілля

Велика Субота 2022: традиції, що не можна робити

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2022.04.21
0
Пасха наближається і настане цей світлий день зовсім скоро. А поки дізнайтеся, що можна і ні в якому разі не можна робити у Велі

Пасха наближається і настане цей світлий день зовсім скоро. А поки дізнайтеся, що можна і ні в якому разі не можна робити у Велику Суботу, коли вона настане у 2022 році, що варто зробити в цей день.

Велика Субота 2022: традиції, що не можна робити

Джерело: Unsplash

Велика або Страсна субота завершує Великий піст, і залежить від дати Пасхи, тому щороку змінюється. У 2022 році Велика субота припадає на 23 квітня.

Сенс Великої суботи

Велика субота – це останній день Великого посту, який, нагадаємо, тривав цілих 48 днів. Цей день присвячений спогадам про поховання та перебування у труні тіла Ісуса Христа, про те, як він зійшов у Пекло, а також день повністю присвячений останнім приготуванням до Пасхи. Воскресіння Христа відбувається у ніч з Великої суботи на Пасхальне неділю.

Велика субота зберігає як траурні, так і святкові риси, з чого слідують наступні дозволи та заборони.


Що не можна робити у Велику суботу

Традиції на Велику суботу

Джерело: Unsplash

Очікувано: у Велику суботу можна робити все, що не заборонено. Саме тому набагато легше перерахувати заборони, з якими зіткнеться вірянин у цей світлий день. Поширюються ці табу як на роботу по дому та роботу в цілому, так і на їжу, і навіть дії з думками.

Заборони Страсної суботи:

 • Не можна їсти їжу, яку приготували за допомогою термічної обробки.
 • Не можна вживати спиртні напої. Виняток становлять ті, хто дотримується у Страсну п'ятницю суворого посту на хлібі та воді. Їм можна випити зовсім трохи червоного вина для того, щоб підтримати сили.
 • Не можна розговлятися з трьох годин ночі Страсної суботи до самого ранку неділі.
 • Не можна займатися рукоділлям, працювати в саду, фізично, а також робити хатні справи.
 • Не можна ходити на риболовлю, не можна полювати та кривдити тварин у цілому.
 • Не варто купатися цього дня.
 • Не можна влаштовувати вечірки та сильно веселитися, танцювати, співати. Це не стосується легкої посмішки, якщо вас щось розсмішило, але від вакханалій варто все ж таки в Страсну суботу утриматися.
 • Не варто у Страсну суботу займатися сексом.
 • Не можна в цей день ходити на кладбище.
 • Не можна зваритися, битися і лихословити. Не треба в цей день брехати та засуджувати інших людей і в цілому не можна бути токсичним.
 • Не можна відмовляти людям, якщо попросили про допомогу.

Що потрібно робити у Велику суботу

У Велику суботу варто допомагати іншим: близьким, рідним, стороннім. Добре, якщо у цей день ви зробите благодійний внесок у якийсь із фондів, що допомагає іншим. Просто оберіть благодійну організацію, яка допомагає комусь із малозабезпечених та внесіть кошти, які вважаєте за потрібне їм передати. Головне – від душі хотіти допомогти іншим і змінити світ на краще.

Також бажано потурбуватися про близьких і не наражати себе на опасность заразитися новим коронавірусом. Утримайтеся від походів у храм у цьому році та подивитись онлайн-трансляцію служби на Великдень. Цього року вона проходитиме по телевізору.

Крім того, у Страсну суботу завершують всі фінальні приготування до Пасхи: фарбують яйця, печуть пасочки та готують останні страви до святкового столу.

Приміти у Велику суботу

Велика субота прикмети

Джерело: Unsplash

Наші пращури дуже часто звертали увагу на прикмети, які помічали у Страсну суботу. Ось список тих, що допоможуть вам передбачити майбутню погоду та уберегтися від неприємностей:

 • Якщо у Велику суботу ясно і тепло, то літо буде таким самим. Якщо ж хмарно – чекай літніх злив та холодів.
 • Якщо не спати в ніч з суботи на тиждень, то призвеш до себе щастя на весь рік. Цієї ночі щастя ходити серед людей, обирає того, до кого прийде в гості й залишитися до наступної Пасхи.
 • Той, хто проведе Страсну суботу в радості та веселощі, буде випивати й колобродити, дуже пошкодує про заборонену грі: весь рік він буде плакати та сумувати аж до наступної Пасхи.
 • Не можна у Велику суботу виносити щось з дому і давати в борг, якщо, звичайно, у тебе в планах немає втрати добробуту до наступної Пасхи.
 • Якщо попросиш прощення за свої провини та образливі речі, то наступного року вони за тобою не підуть, і увійдеш у Великдень з чистим серцем і совістю.

Джерело


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти