Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273661"]
Дозвілля

Страсна п'ятниця: що робити не можна

Old date: 2017-04-13
Current date: 2022.10.03
New date: 2022.04.21
0
Велика чи Страсна п'ятниця – найсумніший день у євангельській історії. Християни відзначають останній день земної життя Христа

Велика чи Страсна п'ятниця – найсумніший день у євангельській історії. Християни відзначають останній день земної життя Христа та його страшну смерть на хресті. Саме у п'ятницю, після Таємної вечері, коли Ісус пророкував свою смерть, він був розіп'ятий на хресті.

Страсна п'ятниця: що робити не можна

Джерело: instagram @bolgar.pravoslavny

У Страсну п'ятницю всі християни згадують шлях Ісуса на Голгофу з хрестом, його страждання та смерть. Таким чином, для вірян Велика п'ятниця є днем ​​скарги, який супроводжується відповідними заборонами та обмеженнями.

Страсна п'ятниця 2022 року випадає на 22 квітня, відзначається християнами всіх конфесій у останню п'ятницю перед Пасхою, після Чистого Четверга. Що ж не можна робити у Страсну п'ятницю?

Радіти та розважатися

Цілком логічно, що в день скарги та скорботи розваги недоречні. Церква та сучасне життя не забороняють нормального спілкування між людьми, в якому посмішка, найважливіший знак симпатії та доброзичливості, цільово розважатися цього дня віряни не стануть. Церква рекомендує провести Страсну п'ятницю у молитвах і не забути відвідати п'ятничну службу у храмі. У церквах на день Великої п'ятниці лише читають Євангеліє, але не співають і не служатимуть літургії на знак скорботи.


Не можна їсти та пити в Страсну п'ятницю

В останню п'ятницю Великого посту правила харчування особливо суворі. Точніше – ортодоксальні християни з півночі, з четверга на п'ятницю взагалі нічого не їдять та не п'ють. Витримати повне сухе голодування необхідно до винесення Плащаниці, яке відбувається після 14:00 під час денної служби у церквах.

Тільки після третьої години дня, якщо зовсім не сила, можна з'їсти трохи хліба і випити чистої води.

Заборона на роботу у Страсну п'ятницю

У Страсну п'ятницю заборонені всі роботи по дому – не можна шити, гладити, прибирати і навіть прати. Наші пращури, в яких ще живий дух язичництва, вірили — на білизну, випрану у Страсну п'ятницю, можуть проступити криваві плями.

Не можна цього дня і готуватися до Пасхи – випікати паски та фарбувати яйця. Все це необхідно зробити заздалегідь у Чистого четверга.

Ні роботі із землею

У день Великої п'ятниці не можна турбувати землю, не варто пересаджувати кімнатні рослини, копатись у саду чи місті, садити розсаду. Щоправда, згодом з'явилося виняток із цього правила – вважається що петрушка та кріп, пшениця, посіяні у Страсну п'ятницю, дадуть чудовий урожай.

Страсна п'ятниця: що робити не можна

Джерело: pixabay.com

Не варто займатися сексом

Прямої заборони, зрозуміло, немає, але в народі кажуть – дитина, зачата у Страсну п'ятницю, буде хворобливою і слабкою. Мабуть, це швидше суціль, до яких церковь не має жодного стосунку. А ось отримувати задоволення у Страсну п'ятницю справді вважається неправильним.

Народні прикмети на Страсну п'ятницю

Як будь-який релігійний пам'ятний день, страсна п'ятниця напередодні Пасхи, наповнена дохристиянськими та народними прикметами та повір'ями.

  • Після вечірньої служби у церкві потрібно принести додому 12 запалених у храмі свічок. Сважається, що це принесе в будинок удачу, мир та добробут. Щоправда, останнім часом парафіяни задовольняються однією запаленою свічкою, яку так само непросто донести, не дав згаснути.
  • Хліб, випечений у Страсну п'ятницю, стає цілющим, ніколи не запліснявіє і дуже довго не зачерствіє.
  • Якщо ви зможете витерпіти жажду, і не годуватимете всю п'ятницю, то весь рік ніяке питво не принесе вам шкоди.
  • Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то і осінь буде такою.
  • Ще одна дивна прикмета від мам минулих століть – якщо плануєте відлучати дитину від грудей, робіть це у Страсну п'ятницю, тоді малюк виросте щасливим та здоровим.
  • Якщо у Страсну п'ятницю небо хмуриться чи йде дощ – на полях із пшеницею та житом буде багато бур'янів.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 3,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти