Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="184283"]
Здоров'я

Як відучити дитину від підгузків

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2022.05.10
0
Ви можете прочитати цю статтю російською
Відповідь на питання "Як відучити дитину від підгузка" лежить як мінімум у трьох площинах. Це психологічна готовність дитини до цієї

Відповідь на питання «Як відучити дитину від підгузка» лежить як мінімум у трьох площинах. Це психологічна готовність дитини до цієї «акції», фізична готовність, а також – креативність мами при підборі способів, які допоможуть малюкові обходитися без підгузків.

коли відучити дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: pixabay.com

Зміст:

Незважаючи на те, що дуже багато мам хочуть відучити дитину від підгузків якомога раніше, зробити це навряд чи вдасться швидше, ніж дитині виповнитися півтора-два з половиною річки. Саме в цей час дитина набуває фізичної та психологічної готовності контролювати процес сечовипускання та дефекації. І успіх, який до цього віку періодично трапляється на радість усіх членів сім'ї – на жаль, випадковий.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Тому не сильно довіряйте розповідями мам на дитячій площадці про те, що їм вдалося вже у рок (а то й раніше) відучити дитину від підгузків. Якщо герой цієї розповіді і ходити на горщик, це, швидше за все, досягається завдяки спостережливості мами, яка по сопінню, «великим очам», завмиранню або навпаки – характерній метушливості малюка вгадує момент, коли варто піднести горщик під попку. Або – найгірший варіант – дитина проводити по півгодини на горщику в очікуванні дива. І воно, врешті-решт, трапляється, але це відбувається в момент, коли природна потреба таки приходити, а не завдяки осознаному бажанню крихітки порадувати свою маму.

коли відучити дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: instagram @doctor_elena_fedorova

До того ж не варто забувати, що висиджування на горщику тривалу годину зовсім не на користь здоров'ю малюка – такий стан сідниць дуже шкідливий для прямої кишки. Чи варто ризикувати заради такої сумнівної радості?

Відучити від підгузка з оглядкою на Фрейда

Спочатку звернемося до класиків. А саме – до Фрейду. Згідно з його теорією, діти від одного до двох років проживають так званий анальний період. У цьому віці вони виявляють особливий інтерес до всього, що відбувається нижче пояса і належить до своїх виділень, як до продукту особистої творчості. Ні про яку відразу не може бути мови – малюк завжди пишається своїми «продуктами» і нерідко дуже сильно засмучується, коли «каку» відправляють в унітаз.

Особливості цього періоду, якщо розцінювати їх за Фрейдом, і погані, і хороші для того, щоб відучити дитину від підгузка. Хороші тим, що дитина активно цікавиться продуктами своєї життєдіяльності, це дає можливість використовувати цей інтерес у своїх цілях.

коли відучити дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: instagram @baby_bym_com

А поганий тим, що в цьому віці дитині дуже дорогі її виділення і так легко допустити помилку, яка може призвести до психосоматичних запорів або енурезу. Як уникнути цього, ми розповімо трохи нижче у цій статті.

«Яка» та сходи — у чому взаємозв'язок?

Широко відомий факт про пряму взаємозв'язок між здатністю дитини ходити сходами без зупинки на кожній сходинці, а так, як ходити доросла людина – крок правою, крок лівої. Щоб робити це, необхідно мати розвинені внутрішні м'язи черевної порожнини. Тобто саме ті м'язи, які підвладні свідомому контролю людини і які задіяються в процесі мочеиспускання та дефекації. І ці м'язи набувають необхідної міцності приблизно до двох років. Це – відповідно до «середньо-арифметичного», є діти, які готові відучитися від підгузків у півтори річки, чимало також тих, хто готовий обходитися без підгузків у два з половиною роки.

Як зрозуміти, що пора: думка психологів

Не треба також забувати і про психологічну готовність дитини контролювати свої природні потреби. Психологи дають такі «прикмети» дитини, яка наближається до життя без підгузків:

Дитина чітко розуміє, що для того, щоб справити свої природні потреби, потрібно зняти трусики та штанці. Він намагається робити це самостійно і в нього це нерідко виходити досить добре.

Малюкові дуже не подобається, коли на ньому грязний підгузок і він усіма доступними йому способами просити про допомогу. Він може намагатися сам зняти «каку», може виголошувати якісь звуки, склади, слова, словосполучення, може просто плакати. І заспокоюватися, коли його позбавляють від незручності.

коли відучити дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: shutterstock

Як відучити дитину від підгузків: основні правила

Какаті – не стыдно! Навіть якщо у штанці. Ви вирішили відучити дитину від підгузка? Найважливіше правило в цьому процесі – ні в якому разі не сорому крихітку, якщо штанці виявилися нечистими. Малюк у віці близько двох років переходити на новий рівень розуміння любові батьків щодо нього. Якщо раніше основним каналом передачі цієї, без перебільшення, життєво-важливої ​​для крихітки інформації були прикмети, інтонація голосу, погляд, то ближче до двох років особливого значення набуває сенсу звернених до нього слів.

Тому слова "Ти поганий, грязний!" (а також «Як тобі не стыдно! «Фу!» і т.п.) на тлі забруднених штанців – це просто «куля», випущена у підсвідомість малюка, яка майже завжди потрапляє до «десяточки». Перше, що робить малюк у відповідь на такі слова – залишає все, що має виходити назовні при собі на максимально-можливий термін. Логіка тут проста: «покакати – поганий», «не якаю – добрий». І ось він – хронічний, створений необдуманими словами, запор! Проблема, яка може розтягнутися на всю життя.

дитині міняють підгузок - фото

Джерело: Burda Media

Що замість підгузки?

Забираючи у крихітки дуже важливу для нього річ, не забудьте познайомити його з новим другом – горщиком. Його вибір, до речі – ціле мистецтво.

Створіть умови для роботи. На протязі всього періоду відлучення від підгузків одягайте малюка відповідно до поставлених цілей, тобто в штанці, трусики, колготки, які знімаються легко. Перевірте всі гумки – чи може дитина самостійно впоратися з ними, чи не пошкодити вони його ініціативи?

Запасіться терпінням: мокрі штанці неминучі. Малюк обов'язково і не раз додати мамі роботи, намочивши їх. Дайте дитині можливість відчути незручність від цього. Без фанатизму, звичайно. Теплі колготки – це незвично, але неприємно. А холодні? Малюк повинен вловити причинно-наслідковий зв'язок. М'яко допоможіть йому це зробити. Якщо малюк продовжує грати, не звертаючи уваги на підмочену репутацію, здивуєтеся цього, привертаючи увагу дитини до цього, відведіть малюка до горщика.

коли відучити дитину від підгузка, як відучити дитину від підгузка

Джерело: instagram @myteddy61

Приклад для наслідування. Цим прикладом може бути старша дитина чи батьки. Покажіть дитині, як із цією потребою справляються дорослі та відповідальні люди. Упевніть малюка, що він тепер – майже як тато з мамою. У них свій, великий «горщик», а у малюка – маленький. Ура!

Хвалити малюка! Похвала – великий стимул! І вміння зробити свої «великі» і «маленькі» справи самостійно – чудовий привод для цього! Хвалити дитину і вона обов'язково відгукнеться на це доброю і довгоочікуваною звичкою.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 3,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x