Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="253960"]
Здоров'я сім'ї, Карантін # Коронавірус

Вчені розповіли, чим відрізняється коронавірус у жінок та чоловіків

Old date:
Current date: 2022.09.27
New date: 2020.09.09
0
Коронавірусна хвороба у чоловіків і жінок найчастіше протікає по-різному. При чому представники "сильної статі" більше схильні до тяж

Коронавірусна хвороба у чоловіків і жінок найчастіше протікає по-різному. При чому представники «сильної статі» більше схильні до тяжких ускладнень.

Імунітет до коронавірусу

Джерело: freepik

Щоб визначити різницю перебігу хвороби, американські медики взяли у інфікованих COVID-19 пацієнтів із лікарні Єльського університету Нью-Хейвен у США аналіз крові, а також мазки з носа та рота. Потім вони проаналізували їх імунні реакції. Виявилося, що саме особливості імунітету є причиною того, що чоловіки, особливо літні, частіше вмирають від коронавірусу.

«Ми виявили, що у чоловіків та жінок справді розвиваються різні типи імунних відповідей на COVID-19. Ці відмінності можуть лежати в основі підвищеної сприйнятливості хвороб у чоловіків»,

— пояснила авторка дослідження Акіко Івасакі.


Коронавірус дослідження

Джерело: freepik

У ході проведених тестів фахівці виявили, що стійка імунна відповідь виникає саме у жінок, навіть літніх. Відбувається це за рахунок Т-лімфоцитів - білих кров'яних тілець, здатних визначити вірус, що проник в організм, і знищити його. А ось у чоловіків у віці активність Т-клітин слабша. Чим старші були випробувані, тим слабша у них імунна реакція на ковід.

Ще однією помітною відмінністю у сприйнятті коронавірусу чоловіками та жінками виявилася кількість цитокінів. Ці запальні білки беруть участь у створенні імунного захисту організму, тому важливі боротьби з недугою. При цьому перезавантаження імунної системи, коли відбувається цитокіновий шторм, провокує розвиток важких випадків COVID-19. А чоловіки якраз і виробляють більше цитокінів.

Дослідження показало, що у пацієнтів із високим вмістом даних білків на ранній стадії хвороби з часом розвивалися ускладнення від COVID-19. До речі, жінкам, у яких вчені теж виявили підвищений рівень цитокінів, також ставало гіршим.

Коронавірус у чоловіків і жінок

Джерело: freepik

У результаті вчені дійшли висновку, що чоловікам та жінкам із діагнозом СOVID-19 потрібно надавати різне лікування. У першому випадку, наприклад, посилювати Т-клітинні відповіді за допомогою вакцин. А в другому — намагатись послабити цитокінову відповідь.

До того ж професор Единбурзького університету Елеонора Райлі зазначила, що переважно імунні відповіді жінок такі ж, як у чоловіків. Тому лікування вона рекомендує призначати за статевою ознакою, а індивідуально кожному за хворого.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти