Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274906"]
Все буде УКРАЇНА!, Здоровье семьи

Як підтримати дітей, які зазнали проблем зі здоров’ям унаслідок війни

0
Рекомендації для батьків щодо підтримки дітей, які втратили здоров’я та зазнали ушкоджень внаслідок війни. Найстрашніше - кол�

Рекомендації для батьків щодо підтримки дітей, які втратили здоров’я та зазнали ушкоджень внаслідок війни.

як сказати дитині, що вона втратила кінцівку?

Джерело: Freepik

Найстрашніше — коли страждають діти. Через агресію Росії вже близько 600 дітей (лише за офіційною статистикою) отримали поранення. Розгублені, втомлені та пригнічені батьки змушені зіштовхуватися з питаннями, про які раніше б не подумали.

Найгостріші питання — як сказати дитині, що вона втратила кінцівку? Як взагалі пояснити, чому це сталося? Хто має їй сказати про ушкодження? Дати відповіди на питання взялися в представництві Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно зі Всеукраїнським громадським Центром «Волонтер». Про це повідомила перша леді Олена Зеленська у себе в телеграм-каналі.

Так, команда експерті розробила рекомендації для батьків про те, як підтримати дітей, які втратили здоров’я та зазнали ушкоджень унаслідок війни. Ці поради допоможуть:


  • підготуватися до нелегкої розмови з дитиною, котра втратила здоров’я внаслідок ушкоджень і травмувань;
  • допомогти дитині адаптуватися до нових умов існування і впоратися з труднощами, з якими зустрілася вся родина;
  • пояснити все її братам і сестрам, аби вони приймали дитину і піклувались про неї;
  • щодня комунікувати з медиками.

Діти відчувають нашу тривогу та розгубленість. А від налаштованості та настрою батьків великою мірою залежить налаштованість дитини та ефективність її лікування та реабілітації.

Пам’ятайте: ви абсолютно не винні у тому, що сталося. Ви не самотні — бо є фахівці, зокрема психологи медичних закладів, партнерських організацій, що допоможуть вам впоратися. І ви впораєтесь, особливо, якщо будете озброєні знаннями.

1. Підготовка дитини до розмови про стан її здоров’я

Повідомляючи дитині про стан її здоров’я, керуйте власним психоемоційним станом. Від цього залежить те, як дитина сприйме інформацію. Діти відчувають емоції батьків, тому можуть засмутитися не так від самої ситуації, як від вашого занепокоєння щодо цього.

Підготуйтеся до того, що дитина також ставитиме питання щодо того, як вона тепер буде навчатися в школі/дитсадку, чи вплине травма на заняття улюбленою справою, чи зможе вона гратися з іншими, чи не ображатимуть її. Батькам доведеться шукати щляхи, як впоратися з ситуацією, підготувати дитину до розмови, дати відповіді на її питання. Звісно, все одразу вирішити не вдастся, і це нормально. Головне — бути поруч з дитиною і готовим давати їй все необхідне.

2. Хто повинен сказати дитині про стан здоров’я, ушкодження, хворобу, яких вона зазнала

Спеціалісти радять попередньо обговорити інформацію, яку можна розповісти дитині, з лікарем, який займається її лікуванням.

  • Дітям дошкільного віку про стан здоров’я мають повідомити батьки у присутності лікарів, як в разі потреби додатко пояснять дитині необхідне.
  • Дітям молодшого шкільного віку батьки можуть розповісти про стна здоров’я самостійно. Лікарі за потреби доповнять розповіть та пояснять процес лікування.
  • Підліткам про стан їхнього здоров’я у присутності батьків повідомляє лікар.

3. Як заспокоїти дитину та сказати про стан її здоров’я

Згідно рекомендацій розповісти про стан здоров’я дитини потрібно якомага швидше. Інформацію слід подавати дозовано в залежності від віку пацієнта. Завантажуйте рекомендації та читайте більше.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты