Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274906"]
Все буде УКРАЇНА!, Здоров'я сім'ї

Як підтримати дітей, які пережили проблеми зі здоров'ям внаслідок війни

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2022.06.21
0
Рекомендації для батьків щодо підтримки дітей, які втратили здоров'я та зазнали пошкоджень внаслідок війни. Найстрашніше - кільк.

Рекомендації для батьків щодо підтримки дітей, які втратили здоров'я та зазнали пошкоджень внаслідок війни.

як сказати дитині, що вона втратила кінцівку?

Джерело: Freepik

Найстрашніше – коли страждають діти. Через агресію Росії вже близько 600 дітей (тільки за офіційною статистикою) отримали поранення. Розгублені, втомлені та пригнічені батьки змушені зіштовхуватися з питаннями, про які раніше б не подумали.
Найгостріші питання — як сказати дитині, що вона втратила кінцівку? Як взагалі пояснити, чому це сталося? Хто має їй сказати про ушкодження? Дати відповіді на питання взялися у представництві Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно зі Всеукраїнським громадським Центром «Волонтер». Про це повідомила перша леді Олена Зеленська у телеграм-каналі.

Так, команда експерти розробила рекомендації для батьків про те, як підтримати дітей, які втратили здоров'я та зазнали пошкоджень внаслідок війни. Ці поради допоможуть:


  • підготуватися до нелегкої розмови з дитиною, яка втратила здоров'я внаслідок пошкоджень та травмувань;
  • допомогти дитині адаптуватися до нових умов існування і впоратися з труднощами, з якими зустрілася вся батьківщина;
  • пояснити все її брати і сестри, щоб вони приймали дитину і піклувалися про неї;
  • щодня комунікувати з медиками.

Діти відчувають нашу тривогу та розгубленість. А від налаштованості та настрою батьків великою мірою залежить налаштованість дитини та ефективність її лікування та реабілітації.

Пам'ятайте: ви абсолютно не винні у тому, що сталося. Ви не самотні — бо є фахівці, зокрема психологи медичних закладів, партнерських організацій, які допоможуть вам упоратися. І ви впораєтеся, особливо, якщо будете озброєні знаннями.


1. Підготовка дитини до розмови про стан її здоров'я

Повідомляючи дитині про стан її здоров'я, керуйте власним психоемоційним станом. Від цього залежить те, як дитина сприйме інформацію. Діти відчувають емоції батьків, тому можуть засмутитися не так від самої ситуації, як від вашого занепокоєння щодо цього.

Підготуйтеся до того, що дитина також ставитиме питання щодо того, як вона тепер буде навчатися в школі/дитсадку, чи вплине травма на заняття улюбленою справою, чи зможе вона гратися з іншими, чи не будуть її ображати. Батькам доведеться шукати шляхи, як упоратися із ситуацією, підготувати дитину до розмови, дати відповіді на її питання. Звичайно, все відразу вирішити не вдасться, і це нормально. Головне — бути поруч із дитиною і готовим давати їй усе потрібне.


2. Хто повинен сказати дитині про стан здоров'я, ушкодження, хворобу, яких вона зазнала

Спеціалісти радять попередньо обговорити інформацію, яку можна розповісти дитині, з лікарем, який займається її лікуванням.


  • Дітям дошкільного віку про стан здоров'я мають повідомити батьків у присутності лікарів, як у разі потреби додатково пояснювати дитині необхідне.
  • Дітям молодшого шкільного віку батьки можуть розповісти про здоров'я самостійно. Лікарі за потреби доповнювати та пояснювати процес лікування.
  • Підліткам про стан їхнього здоров'я у присутності батьків повідомляє лікар.

3. Як заспокоїти дитину та сказати про стан її здоров'я

Згідно з рекомендаціями розповісти про стан здоров'я дитини потрібно якнайшвидше. Інформацію слід подавати дозовано в залежності від віку пацієнта. Завантажуйте рекомендації та читайте більше.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x