Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="276966"]
Здоров'я сім'ї

Респіраторно-синцитіальний вірус: симптоми, профілактика, поради від МОЗ

0
У Європі, США та Ізраїлі зростає кількість хворих з важким перебігом грипу, COVID-19 та респіраторно-синцитіального вирусу. Ковід

У Європі, США та Ізраїлі зростає кількість хворих з важким перебігом грипу, COVID-19 та респіраторно-синцитіального вірусу.

Респіраторно-синцитіальний вірус

Джерело: freepik

Ковід та грип – добре знайомі нам хвороби. А що таке респіраторно-синцитіальний вірус? Розбираємось разом із Федором Лапієм, дитячим лікарем-інфекціоністом, головою Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики.

Респіраторно-синцитіальний вірус – це давно відомий вірус, який є одним із найпоширеніших збудників респіраторних вірусних інфекцій.

Захворіти на цей вірус можна в будь-якому віці і не один раз, адже до нього не виробляється пожиттєвий імунітет і проти нього немає вакцин. Більшість людей переноситиме цей вірус, як звичайну застуду. Втім, як і у випадку з грипом та ковідом, вірус дуже небезпечний для груп ризику.


❗ Найважче респіраторно-синцитіальний вірус переносять діти до 2 років, особливо передчасно народжені, літні люди та люди з хронічними хворобами. Для них хвороба може закінчитися ускладненнями, госпіталізацією та навіть смертю.

Респіраторно-синцитіальний вірус

Джерело: freepik

Симптоми:

  • нежить,
  • зниження апетиту,
  • кашель,
  • чхання,
  • підвищена температура тіла.

Ці симптоми зазвичай з'являються поетапно, а не всі одразу. У немовлят єдиними симптомами можуть бути дратівливість, зниження активності та труднощі з диханням, з найважчим проявом – ураженням дрібних бронхів (бронхіоліт).

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Він не стійкий до знезаражувальних розчинів. Тому частіше мийте або обробляйте антисептиком руки, уникайте скупчень людей, носіть захисну маску! Якщо ви все ж таки захворіли, слідкуйте за своїм станом та будьте на зв'язку з лікарем.

Джерело


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти