Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274327"]
Здоров'я сім'ї

Мавпяча віспа: симптоми та засоби профілактики

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2022.05.24
0
У світі почала поширюватися мавп'яча віспа. Як вона проявляється, передається та чи є вакцина? Про все це детально розповідаємо в с

У світі почала поширюватися мавп'яча віспа. Як вона проявляється, передається та чи є вакцина? Про все це детально розповідаємо у статті.

Джерело: Freepik

МОЗ отримало багато запитань щодо вірусу мавпячої віспи — віспоподібного захворювання, яке спричинюють вируси батьківщини поксвірусів. Міністерство розробило інфографіку, у якій зібрало всю відому на сьогодні інформацію щодо захворювання.

Насамперед потрібно пам'ятати, що панікувати не варто. В Україні випадків захворювання на такий різновид віспі не зафіксовано, сообщает МОЗ.

Що відомо про обезьяну віспу

Мавпячу віспу викликає вирус, який належить до сімейства вирусів віспи. При цьому він менш заразний і хвороба протікає у легшій формі, ніж звичайна віспа.


Цей вирус поширений у віддалених частинах країн Центральної та Західної Африки, поблизу тропічних лісів. Виділяють два основні штами вирусу — західноафриканський та центральноафриканський.

Мавпяча віспа

Джерело: Freepik

Як передається мавпяча віспа

  • Інфікування відбувається через прямий контакт із кров'ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованих осіб чи тварин.
  • Ще одним можливим фактором зараження є вживання м'яса інфікованих тварин, яке не було термічно оброблено належним чином.

Може людина заразитися від людини

За даними МОЗ, людина може підхопити вирус мавпи лише за певних умов. А саме внаслідок тісного контакту:

  • з інфікованими виділеннями з дихальних шляхів,
  • пошкодженими ділянками шкіри інфікованої людини або з предметами,
  • біологічними рідинами або матеріалами з осередків ураження хворої людини.

У зоні ризику захворювання зазвичай знаходяться члени однієї батьківщини, а також медичні працівники, якщо вони погано дотримуються правил контакту з пацієнтом.

Також інфікуватися можна через плаценту!

Симптоми та ознаки мавпячої віспі

Симптоми та ознаки мавпячої віспі

Джерело: Freepik

Інкубаційний період захворювання (від часу інфікування до появи перших симптомів) зазвичай складає від 6 до 16 днів, але може коливатися від 5 до 21 дня.

Віспа мавп супроводжується гарячкою, сильним головним болем, збільшенням лімфатичних вузлів, болем у спині, у м'язах і сильною слабкістю. Ці симптоми можуть тривати до 5 днів.

Після цього починається період висипки. У 95% випадків висипка виникає на обличчі, а потім поширюється по тілу. Якщо передача вирусу сталася під час полового контакту, первинним місцем висипання можуть стати статеві органи.

Внаслідок висипання з'являються кірочки. До їх повного зникнення може пройти до 3 тижнів

Профілактика і діагностування віспи обезьян

Ознайомлення з інформацією щодо віспі мавп є частиною профілактики. Варто також уникати контактів з інфікованими.

Миття рук залишається дієвим способом профілактики багатьох захворювань, зокрема віспі обезьян. Не варто забувати, що не можна торкатися очей, рота та інших слизових ділянок грязними руками.

Також важливо слідкувати за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я та нашого Міністерства, які слідкують за виявленням нових випадків.

В Україні інфікованих людей на даний вид віспі не виявлено. У той же час у країнах Європи, США, Канаді та Австралії вже зафіксовано кілька випадків. Так, Великобританія повідомила, що кількість заражень зросла вдвічі і сягає 20-ти. Міністр здравоохранения Саджид Джавід заявив, що підтверджені 11 нових випадків і багато з них легкі.

Оскільки двоє інфікованих пацієнтів у Великобританії приїхали з Нігерії, ймовірно, вони є носіями західноафриканського штаму, який зазвичай протікає у легшій формі. В іншому випадку медичний працівник заразився від одного з пацієнтів.

Однак останні кілька виявлених хворих у Великої Британії не мають зв'язку один з одним чи історії подорожей. Ймовірно, вони підхопили вирус від співгромадян.

Рекомендованим методом діагностики мавпячої віспи є ПЛР-тестування. Для цього досліджується вміст або покрив висипань. Відомо також, що від мавпячої віспи захищає вакцина від звичайної віспи.

У жодному разі хвилюватися не варто. Користуйтеся правилами профілактики вірусних захворювань та слідкуйте за повідомленнями официальных источников — МОЗ, ВООЗ.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти