Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273822"]
Здоровье семьи

Два види щеплення, які важливо зробити під час війни

0
Війна підвищує ризики для здоров'я. І хоча найголовнішою метою для кожного є хоча б вижити, не варто забувати піклуватися про себе. �

Війна підвищує ризики для здоров’я. І хоча найголовнішою метою для кожного є хоча б вижити, не варто забувати піклуватися про себе. Особливо якщо ви знаходитеся у більш-менш безпечних містах. Саме тому влада Києва вже закликає мешканців столиці пройти вакцинацію проти кількох небезпечних хвороб.

Два види щеплення, які важливо зробити під час війни

Джерело: Freepik

В умовах війни збільшується ризик захворіти на правець та дифтерію, тому рутинна вакцинація актуальна як ніколи. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Зараз ризик отримати травму значно збільшується, зростає й загроза правцю. Хвороба передається при потраплянні до рани забрудненого ґрунту, через травмування гострими предметами чи уламками деревини. Можливість захворіти дифтерією в умовах скупчення і переміщення великої кількості людей також збільшується» — йдеться в повідомленні КМДА.

Міська влада закликає усіх дорослих зробити щеплення проти правця та дифтерії відповідно до календаря вакцинації: один раз на 10 років, починаючи з 16 років.


«Не зволікайте, порадьтеся зі своїм сімейним лікарем і зробіть щеплення проти правця та дифтерії».

Чим небезпечні дифтерія та правець

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і викликає запалення переважно слизових оболонок ротоглотки.

Крім того, дифтерія може призвести до загальної інтоксикації та ураження серцево-судинної та нервової систем.

Правець — це захворювання, яке можна підхопити у результаті контакту зі спорами бактерій Clostridium tetani, що живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Тобто, інфікуватися можна при потраплянні бруду у рану або поріз, травмування гострими предметами або через укус тварини.

Як відомо, правець вражає центральну нервову систему. Він проявляється через судоми на тлі постійного напруження скелетних м’язів.

Бережіть здоров’я та не нехтуйте рекомендаціями лікарів щодо щеплень! Вакцина від дифтерії та правцю є в наявності в усіх комунальних закладах і абсолютно безкоштовна.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты