Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273822"]
Здоров'я сім'ї

Два види прищеплення, які важливо зробити під час війни

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2022.05.02
0
Війна підвищує ризики для здоров'я. І хоча найголовнішою метою для кожного є хоча б вижити, не варто забувати піклуватися про себе. �

Війна підвищує ризики для здоров'я. І хоча найголовнішою метою для кожного є хоча б вижити, не варто забувати піклуватися про себе. Особливо якщо ви знаходитесь у більш-менш безпечних містах. Саме тому влада Києва вже закликає мешканців столиці пройти вакцинацію проти кількох небезпечних хвороб.

Два види прищеплення, які важливо зробити під час війни

Джерело: Freepik

В умовах війни збільшується ризик захворіти на правець та дифтерію, тому рутинна вакцинація актуальна як ніколи. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Наразі ризик отримати травму значно збільшується, зростає й загроза правцю. Болезнь передається при попаданні до рани забрудненого ґрунту, через травмування гострими предметами чи уламками деревини. Можливість захворіти на дифтерію в умовах скупчення і переміщення великої кількості людей також збільшується» — йдеться в повідомленні КМДА.

Міська влада закликає всіх дорослих зробити щеплення проти правця та дифтерії відповідно до календаря вакцинації: один раз на 10 років, починаючи з 16 років.


«Не зволікайте, порадьтеся зі своїм сімейним лікарем і зробіть щеплення проти правця та дифтерії».

Чим небезпечні дифтерія та правець

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і викликає запалення переважно слизових оболонок ротоглотки.

Крім того, дифтерія може призвести до загальної інтоксикації та ураження серцево-судинної та нервової систем.

Правець — це захворювання, яке можна підхопити в результаті контакту зі спорами бактерий Clostridium tetani, що живуть у ґрунті та кишечному тракті тварин. Тобто, інфікуватися можна при попаданні бруду в рану або поріз, травмування гострими предметами або через укус тварини.

Як відомо, правець вражає центральну нервову систему. Він виявляється через судоми на тлі постійного напруження скелетних м'язів.

Бережіть здоров'я та не дбайте про рекомендації лікарів щодо прививок! Вакцина від дифтерії та правця є в наявності у всіх комунальних закладах і абсолютно безкоштовна.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти