Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="250398"]
Підготовка до школи

10 навичок потрібні майбутньому першокласнику більше, ніж уміння читати та рахувати

Old date:
Current date: 2022.12.08
New date: 2022.02.09
0
Дитина, яка вперше вирушає до школи, потрапляє в абсолютно нові для неї умови життя. А чи готовий він змінюватись і пристосувати

Дитина, яка вперше вирушає до школи, потрапляє в абсолютно нові для неї умови життя. А чи готовий він змінюватись і пристосовуватися до них – важливіше, ніж уміння читати та рахувати.

що має вміти першокласник

Джерело: Shutterstock

Багатьом батькам, як і раніше, здається, що головне – навчити свого шестирічку алфавіту та цифрам, це важливо, але є речі, які значно важливіші. Йдеться про соціальні та емоційні навички.

Розвинена дрібна моторика

Це одна з найважливіших навичок майбутнього першокласника. Уміння тримати ручку чи пензлик, контролювати свої рухи – це запорука успішного подальшого навчання. І це якщо не враховувати, що дрібна моторика пов'язана з розвитком мозку.

навички самообслуговування

Швидше за все, ваш 6-річка вже вміє самостійно одягатися, ходити в туалет, зможе відкрити пляшечку з водою або соком і ланчбокс з обідом. Напевно, ви вже привчили його мити руки перед їжею, користуватися вологими серветками і витирати попу після туалету. Якщо ні, все ще можна виправити. І, до речі, не забувайте про нову коронавірусну реальність, у якій дитина просто зобов'язана навчитися не чіпати своє обличчя та мінімізувати тактильні контакти з оточуючими.


Навичка самопрезентації

Навряд чи знайдеться така шестирічка, яка не знає свого імені, прізвища та віку. А ось чітко і виразно все це вимовити при знайомстві з майбутнім учителем, наприклад, може не кожен.

Вміння формулювати свої думки

Навичка, якою, на жаль, не володіють не лише діти, а й надто багато дорослих людей. Тим не менше, вміти формулювати свої думки вкрай важливо для встановлення зв'язків із однокласниками, що допоможе дитині влитися у життя своєї нової групи – класу.

Вміння просити про допомогу

Це не означає, що дитина повинна покладатися лише на оточуючих, але важливо, щоб вона не соромилася звернутися до вчителя або однокласників, коли необхідна допомога. Малята, які ходили в садок, як правило, вже вміють звернутися до дорослих або однолітків, якщо не виходить самостійно зав'язати або розв'язати шнурки, наприклад, дістати потрібну річ із високої полиці, або відкрити ланчбокс. А також бути вдячним за допомогу і вміти сказати «дякую».

що повинен знати першокласник

Джерело: freepik

Вміння виявляти емпатію

А це означає, що дитині доведеться розпізнавати невербальні знаки однолітків, а часом і вчителі. Розуміти, що в інших людей є почуття, такі як і в нього – вони можуть засмучуватися, радіти, переживати – все це відображається в інтонаціях, виразі обличчя, поведінці. Емпатія також допоможе щодо літературних творів, які, здебільшого, саме у ній і розраховані.

Вміння підкорятися правилам

І це важливо не для того, щоб позбавити маленьку особистість свободи та незалежності, а для того, щоб маленький школяр міг комфортно (більш-менш), вписатися в колектив та виконувати завдання вчителя.

що повинен знати першокласник

Джерело: Shutterstock

Вміння приймати відмову

Такі навички краще розвинені у дітей із багатодітних сімей, де культ кожної окремої дитини просто неможливий. Тим не менш, навіть якщо ви ростите єдину дитину, вона повинна навчитися розуміти, що не кожне її бажання може бути виконане або виконане миттєво.

Вміння сприймати конструктивну критику та не терпіти образи

Впевнений у собі малюк не впаде в істерику або не образиться надовго, якщо почує, що його вежа з лего не ідеальна або написана літера могла б бути рівнішою. При цьому ніхто не скасовує почуття власної гідності – терпіти образливі зауваження, особливо ті, що стосуються його особи, дитина не повинна. Варто навчити малюка розповідати про подібні ситуації дорослим.

 

Вміння працювати у групі

Дуже допоможе малюкові отримувати задоволення від навчання, якщо він навчиться знаходити спільну мову не тільки з однолітками, що близькі йому за духом і темпераментом, а з усіма членами команди (або майже з усіма). У НУШ, наприклад, командній роботі приділяється дуже багато уваги


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти