Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274141"]
Виховання

8 автоматичних відповідей мами, які шкодять психіці дитини

Old date:
Current date: 2022.07.01
New date: 2022.05.16
0
Іноді батьки можуть нашкодити психіці дитини, хоч і самі не підозрюють. Психологи відзначають, що іноді на запитання дитини мам

Іноді батьки можуть нашкодити психіці дитини, хоч і самі не підозрюють.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Психологи відзначають, що іноді на запитання дитини мама відповідає «на автоматі». Такі автоматичні відповіді на поведення або слова дитини можуть бути руйнівними для її психіки.
У цьому матеріалі розповідаємо, як не треба розмовляти з дітьми, коли у них виникають проблеми.

Наказ чи команда

Досить часто ми можемо не помічати, як роздаємо дитині накази – «Перестань», «Замовкни», «Прибери», «Лягай спати», «Їж». Але ми забуваємо, що коли дитина не слухається чи ведеться не так, як звичайно, вона просто хоче бути почутою у якійсь своїй проблемі. А нам, як завжди, вистачає своїх проблем.


Загрози та попередження

Коли дитину щось турбує, то загрози діють на неї руйнівно – вони роблять її жорсткішою і створюється конфлікт. Приклад батьківської загрози виглядає так: «Якщо ти робитимеш ось це, то тоді я…». Пам'ятайте, що в такі моменти дитина відчувається «кинутою у біді» і це закінчується агресією на адресу батьків.

Критика та звинувачення

Досить часто батьки звинувачують дитину у всьому, що сталося. Наприклад, якщо під час гри з іншими дітьми дитина по необережності впала. Іноді мами намагаються швидше зам'яти проблему і кажуть: «Самий винний! Як можна бути таким неповажним? або «Я скільки разів тобі говорила – не гуляй із цими дітьми!». Це неймовірно шкідливий для психіки дитини батьківський прийом!


Похвала

Хоч це звучить дивно, але похвала може бути дуже небезпечною. Психологи радять замість фраз «Ти – молодець», «Яка ти розумна!» або «Ти сильний» говорити про себе та свої почуття. Наприклад, «Мені було так приємно, коли ти…», «Я така задоволена, пишаюся тобою». Вся справа в тому, що якщо дитина звикне трохи «Ти — молодець», вона вимагатиме похвали постійно. У дорослої життя діти, яких дуже часто хвалили батьки, мають проблеми в спілкуванні, адже вони постійно чекають приємних слів на свою адресу.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Поради

Приклади неправильних порад – «А ти піди і скажи вчительці», «Я завжди в таких випадках робила так…». Чому? Тому що дитина повинна сама приходити до певного рішення. Не давайте швидких порад, не розібравшись як слід у ситуації. Дитина повинна сама сформулювати своє рішення.

Аргументі

"Я ж говорила, що так і буде". Типова токсична фраза мами, яка за допомогою бездоганної логіки намагається довести дитині, що вона вчинила безглуздо. Це, як мінімум, руйнує його самооцінку і робить його невпевненим у собі. Своїми аргументами батьки лише ще раз нагадують дитину про її невдачі.


Висміювання

Почуття гумору – це, безперечно, непогано. Але не в ситуаціях, коли дитині потрібна підтримка та розуміння, а її висміюють. Перестаньте реагувати на дитячі істерики дражненням! І перестаньте привчати дражнилками дітей до порядку. Такі фрази, як «Вітри соплі – висять до пупа», абсолютно неприйнятні у спілкуванні з дитиною. Сім'я – це не казарма!


Нещире співчуття

Багато батьків грішатимуть цим. Зазвичай ми намагаємося якнайшвидше розв'язати проблему, щоб не відриватися від своїх справ. Але щире співчуття – це готовність слухати дитину довго. Готовність повністю відірватися від своїх справ і, якщо треба, то змінити плани.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x