Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273866"]
Виховання

Про неідеальність: 8 причин появи комплексу «поганої матері»

Old date:
Current date: 2022.10.03
New date: 2022.08.01
0
Матері часто хвилюються про свою неідеальність. Усі можливі заперечення все одно призводять до негативних думок типу «Я все роб.

Матері часто хвилюються про свою неідеальність.

мама та дитина

Джерело: Unsplash

Усі можливі заперечення все одно призводять до негативних думок типу «Я все роблю не так» або навіть «Я погана мама». А чому?

Існує багато причин для непокоєння, але виділяють вісім основних.

8 причин для турбування, що «Я погана мати»

Я дозволяю дитині дивитися багато мультфільмів

Говорять, що денна норма – дві години. Зараз включають перегляд інтернету, ТВ та ігри на смартфоні. Здається, що 120 хвилин це не багато для дитини і нема про що турбуватися, враховуючи, що після дитячого садочка лишається три години до сну, щоб помитися, погратися і почитати казку. У теорії правильною мамою бути нескладно.


Але чомусь усе йде не так, як хотілося б. Дитина не миється, не грається, не читає, доки не проведе свій ліміт у ґаджеті. Дивлячись у очі дитини, наповнені благанням, ти згадується, що у детстві всі любили грати у приставку. Єдине, технологічний прогрес дібрався до вас у віці 10 років. І це була чудова година.

Знайшовши виправдання, батьки вмикають дитині мультфільм і йдуть за своїми справами. Слідом починаються звинувачення собі слабовольства. Всі навкруги кричати про шкоду ґаджетів та деградацію молодого покоління, які тільки ті й роблять, що дивляться відео на YouTube. А хто винний? Звичайно, батьки, які замість паперової книжки дають дитині смартфон.

А про те, що згодом буде казка, і читати дитина вже може, а алфавіт знає з двох років, забувають. Тому що не виходить протистояти технологічним соблазнам.

Я багато працюю

Матері, які працюють, турбуються, що не приділяють дитині достатньо уваги. Найгірше те, що робота дійсно подобається, хочеться проводити більше години, бо є бажання реалізуватися, більше заробляти. Адже на роботі відчуваєш себе справжнім чоловіком і неможливо уявити собі вдома з дитиною, якій віддаєш усю собі.

З усіх сторін мами чують, що дитина має бути в пріоритеті порівняно з роботою і намагаються знайти собі виправдання. Дитину треба кормити, одягати, а гроші не з'являються на карті просто так.

Згодом дитина виросте і їй буде набагато цікавіше з друзями, ніж з мамою. І що тоді буде робити мати, яка втратила стаж, інтерес і навички?

Виправдання звучати дуже ствердно і ви сідаєте за роботу. Але в глибині душі все одно сидять думки про погану матір, бо вибрала роботу, а не дитину.

мама та дитина

Джерело: Unsplash

Я іноді зриваюся

Дітей без істерик немає. Шкіряна мама стикається із скандалами. Прочитавши купу психологічних книг та порад, відомо, як заспокоїти. Зрозуміло, що крики не допоможуть, тілесні покарання – категоричне «ні», залишається лише спокійна розмова.

«Я буду гарною матір'ю», — кажете ви собі і починаєте бесіду. На жаль, не завжди потрібно встановити чіткий алгоритм розмови.

Істерика дитини спрацьовує як червона кнопка для виклику ліфту на дев'ятий поверх. Один момент – зрив і крики. Це спрацьовує. І ось сумний малюк знову перетворюється на ангела, а мама проклинає собі за зрив і переживає, що завдала дитині психологічної травми. І він буде пам'ятати це всю свою життя. Пам'ятати саме цей зрив, а не заботу про нього.

Психолог заспокоює тим, що мама – людина і може зірватися. Діти не злопам'ятні, і все буде добрим. Це зрозуміло, але так хочеться бути завжди добрим.

Я не народила другу дитину

Матері одного дитини чули питання на свій бік про народження другого дитини. Одна з причин, щоб дитині не було нудно і завжди було з ким грати, а коли виростити буде сім'я, підтримка.

У момент, коли мама дивиться на своє чадо, яке грається в машинки, ніби пізнає свій йогоїзм. Думає про майбутнє і побачити, як у нього не буде підтримки у вигляді брата чи сестри. Почуває собі погано через те, що вибрала особистий спокій, а не радість і щастя братської любові. Здається, що знову зробила все негаразд.

Я мало граю з дитиною

Перед вами завжди буде приклад бездоганної матері, яка грає зі своїм малюком у всіможливі ігри: хованки, пірати, спектаклі, спів, малювання. Іншим мамам здається, що вони грають не так, як потрібно.

Якщо зізнатися, то зрозуміло, що змінилися інтереси. Зараз хочеться почитати книгу, прийняти ванну, прибратися біля шафи. Вже нецікаво грати у ляльки або у м'яч по п'ять годин. Є бажання гратися у свої дорослі ігри, страшно сказати – працювати. Або провести годину з подругою, відправивши дитину до бабусі.

Прочитавши в інтернеті, що мама не повинна постійно розважати малюка, приходити тимчасове заспокоєння. Але дорікання собі через те, що «не дограла» завжди переслідують. Але врешті-решт настає момент, коли здається, що знову іспит на хорошу матір провалився.

Я не можу купити дитині все, що хочеться

Усі мама дають собі обіцянку: моя дитина не буде ні в чому потребувати. Гори фруктів. І іграшки. Атракціони та ігрові кімнати. Діснейленд та виконане прохання Діда Мороза. Заняття англійською, музикою та фехтуванням. А не виходити.

Вибір може бути між одягом та крутою іграшкою, між книгою та машинкою. Цей вибір переслідує постійно і прохання дитини щось купити камнем лягають на серце. Через це є необхідність часто пояснювати дитині, що це життя, і так буває. Але комплекс поганої матері не залишає.

мама та дитина

Джерело: Unsplash

Я не встежила за дитиною. Або, ще гірше, занапастила

Багато мам визнають, що хоч раз у житті них відбувався страх, коли вони або втратили, або не встежили за дитиною.

Здавалося б, все трапляється, і це нормально — неможливо завжди бути напоготові і підстраховувати дитину. Але цього дуже хочеться.

В результаті гнітує комплекс «безладної матері». Хочеться вірити, що таке більше не трапиться і наступного разу вийде врятувати свого малюка від прикрих ситуацій. Факт, що ти людина не заспокоює. І у скарбничку недосконалості падає ще одна монета.

Дитя мною маніпулює і я не завжди можу протистояти

Існує думка, що піддавшись дитині, мама ніби втрачає авторитет. Всі навкруги стверджують, як у суворості виховувати ідеальну дитину, яка згодом буде вдячна батькам. Тут не посперечаєшся, дисципліна – шлях у світлі та забезпечене майбутнє.

Але матерям важко відказувати своїм дітям. В результаті вчинок, може виникнути почуття провини за слабохарактерність.

Незважаючи на ці помилки, мами дійсно люблять своїх дітей і ніколи не жалкують про їх народження. Просто здавалося, що вийде бути найкращою матір'ю, але це не завжди вдається.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти