Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="268741"]
Воспитание

Від 0 до 15: потреби дитини в різні періоди життя

0
У будь-якому віці дитина потребує турботи і любові своїх батьків. Але в кожному віці ця любов і турбота повинні бути різними. У ц

У будь-якому віці дитина потребує турботи і любові своїх батьків. Але в кожному віці ця любов і турбота повинні бути різними.

потреби дітей

Джерело: Unsplash

У цьому матеріалі ми вирішили розібратися, які потреби у дитини в різні періоди життя, і що слід, а що не слід робити батькам.

Немовля, 0-1 рік

Що потрібно дитині? Любов, турбота, ніжність, увага.

потреби дітей

Джерело: Unsplash

Маленька дитина, яка тільки недавно з’явилася на світ — справжнє диво, яке так сильно потребує тепла і ласки батьків. Потрібно частіше проявляти свою любов, частіше брати малюка на руки, захищаючи від усіх небезпек. Близькість з батьками в цей період життєво важлива для того, щоб малюк зміцнів, набрався сил і почав свій шлях в дивовижне життя.

Дитина, яка починає ходити, 1-2 роки

Що потрібно дитині? Свобода, заохочення, повага

потреби дітей

Джерело: Unsplash

На цьому етапі свого розвитку дитина вперше набуває свою власну думку. Це цікавий і водночас небезпечний період, тому що дитина вперше відчуває відділення від батьків. Спокуса свободи і цікавість штовхають в один напрямок, але страх і невпевненість тягнуть в інший. У цьому віці батькам потрібно навчити дитину того, що світ безпечний. Незважаючи на те, що іноді можна впасти і розбити коліно, випробувавши фізичний біль, дитина повинна знати, що вона у безпеці. Вона також має розуміти, що світ складається не лише з приємних моментів і переживань. Без відчуття безпеки дух недосяжний: людина завжди намагається відчувати себе впевнено в цьому світі, але ця впевненість не може бути досягнута, поки вона не позбудеться травм, отриманих в ранньому дитинстві.


Дошкільнята, 2-5 років

Що потрібно дитині? Похвала, схвалення, натхнення

Потреби дітей у дошкільному віці

Джерело: Unsplash

У цьому віці у дитини розвивається почуття самоповаги. Це період завдань і випробувань. Поки дитині не виповниться два-три роки, вона не несе ніякої відповідальності за поставлені перед нею завдання — діти просто грають і отримують задоволення від життя! Але в цьому віці дитина повинна не тільки навчатися охайності, але й перейти від фази «тримати ложку» до розуміння «я можу більше».

У цей період життя у дитини починаються спроби керувати дійсністю за допомогою одного лише свого бажання і це як раз те, що і повинно відбуватися в цьому віці. Завдання батьків — спрямувати енергію дитини в потрібне русло і навчити знаходити баланс між «хочу» і «зроблю». При цьому важливо зберегти відчуття дитини, що вона має силу і може все!

Вік дитячого садка — перших класів початкової школи, 5-8 років

Що потрібно дитині? Ухвалення, щирість, довіра, вміння слухати

Потреби дітей у шкільному віці

Джерело: Unsplash

У цьому віці особливо важливо навчити дитину довіряти батькам, не боятися говорити правду і ділитися своїми переживаннями. У цей період життя дитина починає засвоювати абстрактні поняття. Саме мислячий розум немовляти, який не розумів причин вашої поведінки, а тільки відчував, тепер набуває можливість сприймати дійсність за межами «я» і «я хочу».

Батькам важливо навчити дитину щирості, адже зазвичай ми брешемо, щоб запобігти небезпеці покарання. Навіть якщо брехня дійсно захищає від відчутної небезпеки, вона дуже рідко, якщо взагалі коли-небудь, допомагає позбутися від внутрішньої тревоги. Це може зробити тільки правда! Коли маленьку дитину вчать говорити правду, це викликає у неї приємні почуття та довіру до батьків. Таким чином, вона починає усвідомлювати, що чесність є частиною прояву духовних цінностей.

Діти старшого віку, 8 — 12 років

Що потрібно дитині? Незалежність судження, розбірливість, розуміння, мудрість

потреби дітей старшого віку

Джерело: Unsplash

Багатьом батькам ця стадія розвитку дітей приносить більше радості, тому що саме до цього часу діти стають більш самостійними і незалежними. Вони починають думати по-своєму, у них з’являються захоплення, симпатії і антипатії, ентузіазм. У цьому віці діти повинні вчитися відрізняти хороше від поганого.

У ці роки нервова система сама здатна відчувати гостре відчуття глибини і важливості майбутнього. Десятирічна дитина здатна до мудрості. Вона може бачити і судити побачене: вона більше не бачить світ очима батьків і опирається на свій досвід.

В такий період життя дитини батьки можуть допомогти їй в духовному розвитку, пояснивши «як все працює», або «чому все відбувається саме так», або «роби так, щоб ти відчував, що це добре».

Ранні юнацькі роки, 12-15 років

Що потрібно дитині? Усвідомлення, експерименти, відповідальність

Потреби дітей в ранні юнацькі роки

Джерело: Unsplash

На цьому етапі дитинство закінчується — по суті, це «портал» у доросле життя. Дитяча невинність раптово перетворюється в статеву зрілість. У юного істоти з’являються потреби, які батьки більше не можуть задовольнити. Батьки починають розуміти, що прийшла пора відпустити своїх дітей і повірити, що вони здатні починати свою самостійне життя. Вирішальним тепер є те, що отримані в дитинстві уроки починають приносити плоди — солодкі або гіркі.

Дитина, яка відправляється в світ з відбитками духовних знань і мудрих дій батьків, буде в подальшому їх гордістю. Дитина, яка рухається у доросле життя в повному замішанні, відчайдушно експериментуючи і постійно перебуваючи під тиском з боку інших людей, швидше за все, відображає безладність свого виховання і неправильних дій батьків.

Коли закінчується дитинство, батьки повинні підтримати дитину в її прагненні експериментувати, але пояснити, що робити це потрібно виважено, а не легковажно, адже це може закінчитися руйнівними наслідками.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты