Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="268741"]
Виховання

Від 0 до 15: потреби дитини в різні періоди життя

Old date:
Current date: 2022.12.01
New date: 2022.09.08
0
У будь-якому віку дитина потребує турботи і любові своїх батьків. Але в кожному віку ця любов і турбота повинні бути різними. У ц

У будь-якому віку дитина потребує турботи і любові своїх батьків. Але в кожному віку ця любов і турбота повинні бути різними.

потреби дітей

Джерело: Unsplash

У цьому матеріалі ми вирішили розібратися, які потреби у дитини у різні періоди життя, і що слід, а що не слід робити батькам.

Немовля, 0-1 рік

Що потрібно дитині? Любов, турбота, ніжність, увага.

потреби дітей

Джерело: Unsplash

Маленька дитина, яка тільки недавно з'явилася на світ — справжнє диво, яке так сильно потребує тепла та ласки батьків. Потрібно частіше виявляти свою любов, частіше брати малюка на руки, захищаючи від усіх небезпек. Близькість з батьками у цей період життєво важлива для того, щоби малюк зміцнів, набрався сил і почав свій шлях у дивовижну життя.

Дитина, яка починає ходити, 1-2 роки

Що потрібно дитині? Свобода, поохочення, повага

потреби дітей

Джерело: Unsplash

На цьому етапі свого розвитку дитина вперше набуває своєї думки. Це цікавий і водночас небезпечний період, бо дитина вперше відчуває відділення від батьків. Спокус свободи і цікавість штовхають в одне напрям, але страх і невпевненість тягнути в інше. У цьому віці батькам потрібно навчити дитину, що світ безпечний. Незважаючи на те, що іноді можна впасти і розбити коліно, випробувавши фізичний біль, дитина повинна знати, що вона у безпеці. Вона також має розуміти, що світ складається не лише з приємних моментів та переживань. Без відчуття безпеки дух недосяжний: людина завжди намагається відчувати себе впевнено в цьому світі, але ця впевненість не може бути досягнута, поки вона не лишиться травм, здобутих у ранньому детстві.


Дошкільнята, 2-5 років

Що потрібно дитині? Похвала, схвалення, натхнення

Потреби дітей у дошкільному віці

Джерело: Unsplash

У цьому віці у дитини розвивається почуття самоповаги. Це період завдань та випробувань. Поки дитині не виповниться два-три роки, вона не несе жодної відповідальності за поставлені перед нею завдання — діти просто грають і отримують задоволення від життя! Але в цьому віці дитина повинна не лише навчатися охайності, а й перейти від фази «тримати ложку» до розуміння «я можу більше».

У цей період життя у дитини починаються спроби керувати дійсністю за допомогою одного лише свого бажання і це якраз те, що і повинно відбуватися в цьому віку. Завдання батьків — спрямувати енергію дитини на потрібне русло і навчити знаходити баланс між «хочу» і «зроблю». При цьому важливо зберегти відчуття дитини, що вона має силу і може все!

Вік дитячого садка — перших класів початкової школи, 5-8 років

Що потрібно дитині? Ухвалення, щирість, довіра, вміння слухати

Потреби дітей у шкільному віці

Джерело: Unsplash

У цьому віці особливо важливо навчити дитину довіряти батькам, не боятися говорити правду і ділитися своїми переживаннями. У цей період життя дитина починає засвоювати абстрактні поняття. Саме мислячий розум немовляти, який не розумів причин вашої поведінки, а тільки відчував, тепер набуває можливості сприймати дійсність за межами «я» і «я хочу».

Батькам важливо навчити дитину щирості, адже зазвичай ми брешемо, щоб запобігти небезпеці покарання. Навіть якщо брехня дійсно захищає від відчутної опасности, вона дуже рідко, якщо взагалі коли-небудь, допомагає позбутися від внутрішньої тривоги. Це може зробити лише правда! Коли маленькому дитині вчать говорити правду, це викликає у неї приємні почуття та довіру до батьків. Таким чином вона починає усвідомлювати, що чесність є частиною прояву духовних цінностей.

Діти старшого віку, 8 - 12 років

Що потрібно дитині? Незалежність судження, розбірливість, розуміння, мудрість

потреби дітей старшого віку

Джерело: Unsplash

Багатьом батькам ця стадія розвитку дітей приносить більше радості, бо саме до цього часу діти стають більш самостійними та незалежними. Вони починають думати по-своєму, у них з'являються захоплення, симпатії та антипатії, ентузіазм. У цьому віці діти повинні вчитися відрізняти добре погане.

У ці роки нервна система сама здатна відчувати гостре відчуття глибини і важливості майбутнього. Десятирічна дитина здатна до мудрості. Вона може бачити і судити побачене: вона більше не бачить світ очима батьків і опирається на свій досвід.

У такий період життя дитини батьки можуть допомогти їй у духовному розвитку, пояснивши «як усе працює», або «чому все відбувається саме так», або «роби так, щоби ти відчував, що це добре».

Ранні юнацькі роки, 12-15 років

Що потрібно дитині? Усвідомлення, експерименти, відповідальність

Потреби дітей у ранні юнацькі роки

Джерело: Unsplash

На цьому етапі дитинство закінчується — по суті, це «портал» у дорослої життя. Дитяча невинність раптово перетворюється на полову зрілість. У юного істоти з'являються потреби, які батьки більше не можуть задовольнити. Батьки починають розуміти, що настав час відпустити своїх дітей і повірити, що вони здатні починати свою самостійну життя. Вирішальним тепер є те, що здобуті в детстві уроки починають приносити плоди — солодкі чи гіркі.

Дитина, яка відправляється у світ з відбитками духовних знань і мудрих дій батьків, буде надалі їхньою гордістю. Дитина, яка рухається у дорослої життя в повному замішанні, відчайдушно експериментуючи і постійно перебуваючи під тиском з боку інших людей, швидше за все, відображає безладність свого виховання і неправильних дій батьків.

Коли закінчується дитинство, батьки повинні підтримати дитину у її прагненні експериментувати, але пояснити, що робити це потрібно виважено, а не легковажно, адже це може закінчитися руйнівними наслідками.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти