Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="78263"]
1-3, Харчування

Ожиріння у дитини: причини та проблеми

Old date:
Current date: 2022.12.05
New date: 2015.11.27
0
Одна з головних причин надмірної ваги у діток — надмірне занепокоєння дорослих питанням, чи наїлася дитина. Він уже ситий, а мама

Одна з головних причин надмірної ваги у діток — надмірне занепокоєння дорослих питанням, чи наїлася дитина. Він уже ситий, а мама намагається змусити його з'їсти все, що лежить на тарілці

Дитину годують - фото

Burda Media

Двадцять відсотків дітей ясельного віку обтяжені зайвими кілограмами, а причиною цього стало перегодовування. 5–7% малюків страждають на ожиріння, причому найчастіше такі дітки мали вагу при народженні більше 4 кілограмів.

Зайві кілограми змушують швидше зношуватися серце, знижують імунітет і збільшують ризик серцево-судинних недуг у майбутньому. Разом з ожирінням малюк набуває схильності до цукрового діабету, гіпертонії, варикозу, захворювань суглобів та хребта, бронхіальної астми.

Маленька дитина з бубликом.

Fotolia

Стежте за порціями

Перегодовування починається в перші роки життя. Майте на увазі: добовий обсяг їжі для річниці повинен становити восьму або дев'яту частину маси його тіла. Малюку 1,5-3 років належить з'їдати не більше 350-400 г їжі в кожне годування, а 3-5 років - 400-450 г, у 6-7 років - 500 г.


Менше вуглеводів

Поменше картопляного пюре. Кашку давайте не частіше одного разу на день, краще гречану та вівсяну, а від манної взагалі відмовтеся. Додайте в кашу родзинки, чорнослив, курагу (шматочками) або гарбуз. Добре було б привчити малюка до овочевих коктейлів із свіжовіджатих соків — морквяного, капустяного, бурякового, томатного.

Томатний сік - фото

Fotolia

Більше білків

Повним малюкам 2-3 років досить 80 г м'яса на день, 4-6 років - 100 г. Норми сиру (50 г на день) та молока (500-600 мл) одні для всіх. Особливо корисні кисломолочні продукти та напої.
Коли дитина їсть повільно, почуття насичення виникає швидше, а поспіхом з'їдає більше норми і отримує зайві калорії, які відкладаються у жир.

Сир - фото

Legion-Media

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЯКИЙ ТВОРІВ ДАВАТИ МАЛЕНЬКОЇ ДИТИНІ?

ЧИ ПРОДОВЖУВАТИ ЧИ ГОРДИТИ ПІСЛЯ ВСТУП ПЕРШИХ ПРИКОРМІВ?


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти