Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274041"]
Вагітність

Як виглядає живіт з 10 по 40 тиждень вагітності. Фото

Old date:
Current date: 2022.12.01
New date: 2022.11.11
0
Вагітність — дивовижна година для кожної жінки, коли змінюється не лише її зовнішність, а й уся життя. Джерело: [захищено електронною поштою] Kouzoukas

Вагітність — дивовижна година для кожної жінки, коли змінюється не лише її зовнішність, а й уся життя.

Досить часто, дізнавшись про вагітність, майбутня мама починає з нетерпінням чекати перших ознак свого «цікавого становища». Особливо емоційні вагітні починають розглядати свій животик вже на першому триместрі вагітності.

Втім, за статистикою, живіт при вагітності починає рости тільки з 16 тижнів, коли активно збільшується матка. А від оточуючі навряд чи помітять ваш вагітний животик аж до 20 тижнів вагітності.

Медики стверджують, що зростання живота при вагітності – питання індивідуальне. На ті, наскільки ваш вагітний живіт буде великим і округлим впливає ряд факторів, серед яких як генетика, так і особливості перебігу вагітності.


Живіт починає збільшуватися в першу чергу через зростання плоду, який за 9 місяців повинен набрати в середньому 48-54 см на зріст і до 5 кг ваги. Однак живіт зростає не тільки через зростаючого всередині вас малюка, але і через навколоплідні води, які під кінець вагітності можуть досягти 1500 мл, а також матки, яка збільшується у вазі до 1 кг.

Пропонуємо разом з нами дізнатися про фактори, що впливають на розмір вашого живота при вагітності, а також побачити у нашій Insta-галереї наочні приклади того, як виглядає вагітний животик на різних термінах вагітності.

НА ЯКОМУ ТЕРМІНІ? КОЛИ ПОЧИНАЄ ЗРОСТІ ЖИВІТ ПРИ ВАГІТНОСТІ

За даними фахівців, на цей питання немає однозначної відповіді. Однак у середньому, якщо у жінки перша вагітність або просто досить широкий таз, то помітно округлятися животик почне на 4-5 місяці. А ось під час другої і наступних вагітностей животик у жінок починає округлятися на більш ранніх термінах.

Жінки спортивного складання, які ведуть активний спосіб життя і регулярно займаються спортом, можуть досить довго не побачити у зеркалі кругленький животик. Це пов'язано з розвиненими м'язами черевного преса, які можуть стримувати зростання живота до дуже пізніх рядків.

Непомітним вагітним животом може бути і для жінок з пишніми формами. Медики відзначають, що лишні жирові відкладення в області живота будуть «ховати» випираючий живіт.

ЯК РОСТІ ЖИВІТЬ ПРИ ВАГІТНОСТІ

Перший триместр (12-13 нед). На ранніх термінах вагітності живіт не збільшується в розмірі або збільшується зовсім незначно, оскільки матка ще занадто маленька і займає мало місця в малому тазі.

До кінця четвертого тижня вона досягає розміру курячого яйця, а до восьмого збільшується до гусячого. У цей період матка ще доходить до лонного зчленування, яке розташоване внизу живота. Саме тому животик ще залишається непомітним. Тільки по закінченню першого триместру (після 12-ї тижні) дно матки поступово піднімається над лоном і тоді жваво збільшується в розмірі.

Інший триместр (14-27 нед). У період з 13 по 17 тиждень дитинка починає набирати вагу і зріст, через що швидко зростає матка. У цей час мати вже може помітити свій «вагітний животик», а від оточуючі навряд чи. Вони зможуть побачити ваш прекрасний стан тільки після 20-ї тижні — з 24 тижня дно матки досягає рівня пупка.

Кстати, після 20-го тижня черевце не просто стає видимим. Матуся вперше відчуває рухи малюка. Зазвичай у цей час він починає ворушитися. Згодом ці ворушення будуть ставати інтенсивніше, через що можуть виникати неприємні відчуття.

Третій триместр (28-42 тижні). Ну тут уже точно зрозуміло: ви вагітні 🙂 Живіт добре видно, навіть якщо мати мати вільний одяг. На 28-й неділі матка збільшується в розмірах так, що вже розташовується вище пупка. На 32-й неділі пупок починає згладжуватися, а окружність живота досягає приблизно 80-85 см. А вже на терміні 40 нед пупок випинається і живіт стає 96-98 см.

ЯКІ ЧИННИКИ ВПЛИВАЮТЬ НА ЗРОСТАННЯ І РОЗМІР ЖИВОТА ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ

Фактор перший – тип фігури. Статистика показує, що у худеньких дівчат невисокого зросту животик набагато помітніший, ніж у повненьких та високих дівчат. Однак і в цьому випадку є винятки. У пресі описано чимало випадків, коли маленькі стрункі дівчата зі спортивною фігурою приховували своє «цікаве становище» майже до самих пологів.

Фактор другий – кількість малюків у животику. Ні для кого не секрет, що при багатоплідній вагітності животик зростає інтенсивніше і виглядає набагато об'ємніше. Незважаючи на це, інтенсивне зростання живота - зовсім не ознака того, що у вас народитися двійнята!

Фактор третій – харчування. Неправильне харчування і різка зміна дієти на тлі вагітності може стати причиною набору лишньої ваги та жирових відкладень в області живота. Хочемо вас засмутити — поширена думка про те, що під час вагітності потрібно їсти за двох це лише міф.

До того ж, переїдання і як результат набір лишньої ваги дуже шкідливі для вагітної жінки. Не намагайтеся до появи вагітного живота на ранніх термінах, адже це може бути зовсім не малюк, а виключно лишній вага, позбутися якої після пологів буде неймовірно складно.

Чинник четвертий - генетика. Якщо вас турбує розмір вашого вагітного живота, поцікавтеся, як протікала вагітність у вашої мами чи бабусі. Спадковість відіграє не останню роль у тому, коли почне рости ваш вагітний животик і наскільки округлим він буде.

Фактор п'ятий — особливості перебігу вагітності. Медики стверджують, що якщо передбачається досить великий малюк, то це може відбитися на темпах зростання живота жінки. На розмір живота також впливає вид передлежання плода. Якщо малюк розмістився ближче до хребта, то животик у майбутньої мами буде менш помітний, а якщо ближче до передньої стінки матки, то він стане помітнішим раніше і буде більшим, округлим.

ТІЛЬКИ ТОЧНО. КОЛИ ЖИВІТЬ БУДЕ ПОМІТНИЙ ВЖЕ НАСПІВНО?

Все суто індивідуально, але медики все ж таки схиляються до терміну 20 тижнів. Саме в цей період почнеться активне зростання живота - його окружність зі шкірною неділею буде збільшуватися в середньому на 1 см.

Календар вагітності по тижнях ЗДІЙ! 

ЯК ВИГЛЯДАЄ ЖИВІТ З 10 ПО 40 НЕДІЛЯ ВАГІТНОСТІ

Літайте слайдер, щоб побачити, як виглядає живіт з 10 по 40 тиждень вагітності

⇓⇓⇓


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти