Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="280948"]
Беременность

Багатоплідна вагітність: причини, види та ризики

0
Термін «багатоплідна вагітність» використовується, коли жінка очікує двоїх або більше дітей одночасно. Це досить рідкісне явище, �

Термін «багатоплідна вагітність» використовується, коли жінка очікує двоїх або більше дітей одночасно. Це досить рідкісне явище, яке зараз зустрічається частіше, ніж кілька десятиліть тому через поширення допоміжних репродуктивних технологій. Ризики багатоплідної вагітності вищі за звичайну, бажано знати про них заздалегідь, щоб зменшити.

вагітність Багатоплідна вагітність

Джерело: freepik

ЧОМУ ВИНИКАЄ БАГАТОПЛІДНА ВАГІТНІСТЬ, ЇЇ ВИДИ.

Є два варіанти розвитку багатоплідної вагітності. Перший це коли запліднена яйцеклітина ділиться перед тим, як імплантуватися в ендометрій. Вона поділяється на дві чи три, потім імплантується — з кожної розвивається окремий плід, але їхній генетичний матеріал ідентичний, тому всі вони будуть однієї статі та однієї зовнішності. Це так звані однояйцеві близнюки.

Другий варіант — коли дві яйцеклітини або більше запліднюються різними сперматозоїдами. В цьому випадку близнюки можуть бути різних статей, але навіть якщо стать буде одна, то зовнішність буде різною, оскільки набір генетичного матеріалу у кожного з них різний.

ВІДОМІ ФАКТОРИ, ЯКІ ПІДВИЩУЮТЬ ЙМОВІРНІСТЬ БАГАТОПЛІДНОЇ ВАГІТНОСТІ:

 • вік — у жінок старше 30 років частіше розвивається не одна, а кілька яйцеклітин одночасно;
 • у сім’ї зустрічалися близнюки чи ви маєте близнюка — генетична схильність до багатоплідності передається по материнській лінії;
 • високий зріст і велика статура у жінки.

В останні роки однією з найчастіших причин народження близнюків є допоміжні репродуктивні техніки. Перенесення в матку більше одного ембріона у програмі екстракорпорального запліднення збільшує шанси на настання вагітності, проте через пов’язані з багатоплідністю ризики підвищує і ймовірність невиношування, тому багато репродуктологів стали відмовлятися від такого підходу. Стимуляція овуляції при внутрішньоматковій інсемінації або як окремий метод лікування сприяє розвитку кількох яйцеклітин одночасно.


ЯКІ РИЗИКИ НЕСЕ У СОБІ БАГАТОПЛІДНА ВАГІТНІСТЬ?

Можливість багатоплідної вагітності — одна з причин, чому важливе планування вагітності та підготовка до неї. Навіть одноплідна вагітність є перевіркою організму на міцність, два і більше плодів підвищують ризики багаторазово.

РИЗИКИ ТА УСКЛАДНЕННЯ БАГАТОПЛІДНОЇ ВАГІТНОСТІ:

 • Передчасні пологи — це найчастіший ризик. Якщо пологи відбуваються раніше ніж 37 тижнів, діти мають низьку масу тіла, що відкриває шлях до інших проблем.
 • Затримка внутрішньоутробного розвитку одного чи більше дітей. Зустрічається майже при кожній другій багатоплідній вагітності.
 • Прееклампсія – ризик у два рази вищий, ніж при одноплідній вагітності.
 • Гестаційний діабет — розвивається через занадто велику кількість плацентарних гормонів.
 • Відшарування плаценти.

Є група ризиків, якій піддаються однояйцеві близнюки з однією плацентою на двох. У різнояйцевих близнюків завжди різні плаценти, у однояйцевих у 70% всіх випадків одна (монохоріальні близнюки), а в інших 30% у кожного своя.

вагітність багатоплідна вагітність ознаки

Джерело: freepik

МОЖЛИВІ УСКЛАДНЕННЯ У МОНОХОРІАЛЬНИХ БЛИЗНЮКІВ:

 • трансфузійний синдром — небезпечний стан, коли кров близнюків поєднується;
 • синдром анемії-поліцитемії — один із близнюків відчуває анемію (мало еритроцитів), а інший — поліцитемію (занадто багато еритроцитів);
 • синдром зворотної артеріальної перфузії — серце одного з близнюків перекачує кров для обох;
 • розвиток близнюків в одному амніотичному мішку — підвищує ризик під час пологів.

Далеко не у всіх вагітних близнюками обов’язково з’являються проблеми, але медичне спостереження за такою вагітністю пильніше. Своєчасне виявлення ризиків перелічених ускладнень дозволяє вчасно вжити заходів та уникнути тяжких наслідків.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты