Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273382"]
Дозвілля

Якого числа Вербна неділя у 2022 році та як святкувати

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2022.03.26
0
За тиждень до Воскресіння Христового вірянини відзначають важливе свято – Вербну неділю. Оскільки дата свята плаває та прив'язана

За тиждень до Воскресіння Христового вірянини відзначають важливе свято – Вербну неділю. Оскільки дата свята плаває та прив'язана до Пасхи, важливо знати, коли Вербна неділя у 2022 році і що потрібно обов'язково зробити у цей день.

Вербна неділя

Джерело: instagram @photozhukru

Вербна неділя, згідно з усіма чотирма Євангеліями, це день, коли Ісус урочисто в'їхав до Єрусалиму верхи на ослі. Вхід Господній до Єрусалиму, Тиждень квітконосний, Пальмова неділя – це всі назви цього великого важливого для вірян свята.

У 2022 році Вербну неділю відзначають 17 квітня.

Чому Вербна неділя так називається

Відповідно до Євангелія, коли Ісус увійшов до Єрусалиму, на нього вже чекали юрби городян, наслухані про нього, як про великого чудотворця і пророка з Назарету, що зціляє хворих. Адже напередодні, у суботу він воскресивши Лазаря, цю подію відзначають у Лазарєву суботу. Зустрічали Ісуса з Назарета як належить цареві — підстелив під ноги білі тканини та вітаючи пальмовими гілками. Так було в спекотному Ізраїлі, але в наших широтах пальми не зростатимуть, тому їх замінили гілочками верби — єдиної рослини, яка беззмінно оживає за тиждень до Пасхи, на яку б дату свято не випадало.

Вербна неділя

Джерело: instagram @visti.dpua

Як святкувати Вербну неділю

Ще в Лазарєву суботу, напередодні Вербної неділі потрібно запастися живими гілочками верби, які виконуватимуть роль пальмових гілок. Увечері в суботу важливо прийти до церкви з цими гілочками і дуже бажано відвідати службу вночі, яка, як правило, починається відразу після опівночі. Після закінчення служби священик окроплює принесені гілочки верби святою водою.

Якщо з якоїсь причини прийти на всенічну службу не вдалося, можна принести вербу на день святкування, у неділю 17 квітня. Важливо, щоб вони були освячені біля церкви. Освячені гілки верби потрібно поставити біля води біля ікони, бажано, зберігати їх цілий рік – до наступного святкування Входу Господнього до Єрусалиму. Але якщо гілочки пустили коріння, їх можна посадити неподалік будинку – головне, не викидати.

Як правило, у Вербні неділю після церкви влаштовували сімейний обід – але без особливих вишукувань, скромно та тихо. Великий піст ще триває, попереду найважчий Страсний тиждень, який розпочнеться вже у понеділок, 10 квітня, але допускається невелике послаблення. У Вербну тиждень можна з'їсти трохи риби, заправити їжу рослинною олією і випити ковток червоного вина.

Вербна неділя

Джерело: pixabay

 Народні звичаї та прикмети на Вербну неділю

  • Церква вважає, що на Вході Господнього до Єрусалиму важливе лише відвідування церкви та умиротворення, але в народних традиціях все набагато цікавіше.
  • Освяченою вербою прийнято трохи хльостати один одного і бажати при цьому здоров'я, примовляючи: «Не я б'ю, верба б'є».
  • Наші пращури вірили, якщо перед важливим ділом або перед далекою дорогою з'їсти кілька котиків верби, то можна розраховувати на успіх та удачу.
  • Вважалося, що освячені гілки верби, що стоять біля будинку, оберігають його від стихійних лих та від руйнування.

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x