Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="189574"]
Здоров'я сім'ї, СОНЯЧНІ ПРАВИЛА

5 міфів про засмагу, яким настав час перестати вірити

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2018.07.17
0
Південну морську засмагу прагнули придбати всі відпочиваючі на морях громадяни радянського союзу – це вважалося ознакою здоров'я.

Південна, морська засмага прагнули придбати всі відпочиваючі на морях громадяни радянського союзу - це вважалося ознакою здоров'я і здавалося гарним. І ми віримо аргументам наших мам та бабусь про користь засмаги досі. А час і перестати.

чим небезпечна засмага, скільки можна засмагати

Джерело: pixabay.com

Сучасна наука довела, що не існує безпечної засмаги, тим більше якщо йдеться про дитину. Більше того, засмага це досить небезпечно і зовсім не так гарно, як нам здається.

Міф 1. Чим довше засмагати, тим більше виробляється вітаміну D

Вітамін Д дійсно необхідний, особливо для дітей. Отримати його можна двома способами - перший: при правильному харчуванні з достатньою кількістю їжі тваринного походження (особливо вершкового масла, яєць, жирної риби та інших), другий організм сам синтезує вітамін Д під впливом сонячного світла. Але логіка «що більше, тим краще» тут не працює.

Правда в тому, що необхідна доза вітаміну D виробляється за перші 20-30 хвилин, а іноді й швидше, після чого його синтез припиняється.


безпечна засмага, скільки засмагати дитині

pixabay.com

Міф 2. Загоряти треба, щоб нагромадити вітамін D на всю зиму

Незважаючи на те, що холекальциферол (вітамін D3) є жиророзчинним вітаміном, тесть може накопичуватися в тканинах – печінці та підшкірному жирі, запастися ним на всю зиму не вдасться. Причина проста - як було зазначено вище, вироблення вітаміну D3 у шкірі обмежена. Так задумано мудрою природою, щоб не відбулося отруєння холекальциферол, який стає токсичним у надмірній кількості.

Міф 3. Загоріла шкіра красивіша і молодша

Це тільки перший час, але потім відбувається зворотний процес. Загар, це захисна реакція шкіри на вплив агресивного ультрафіолетового випромінювання, а з'являється він завдяки меланіну (пігмент шкіри), завдання якого поглинати ультрафіолет. Обидва типи ультрафіолетових променів (UVA і UVB) здатні проникати в шкіру, викликаючи не тільки опіки, а й мутації в клітинах, при цьому руйнують їхню здатність до відновлення. І це означає багаторазове підвищення ризику злоякісних утворень шкіри (меланоми).

Що стосується молодості, тут теж все сумно – УФ-випромінювання руйнує колаген та гіалуронову кислоту, завдання яких підтримувати вологість та еластичність шкіри. При цьому різко знижується здатність шкіри виробляти ці речовини і ніяке зовнішнє зволоження не допоможе. А це означає сухість та ранні зморшки.

fotobank.ua

Міф 4. Сонцезахисний крем може викликати рак шкіри

Все з точністю до навпаки – саме відсутність або нестача захисту від ультрафіолету підвищує ризик меланоми. Сучасні креми та гелі цілком безпечні, але для дітей варто вибирати тільки ті, у складі яких відсутня речовина оксибензон. З приводу нього все ще точаться дискусії, але в деяких країнах (наприклад, США, оксибензон заборонено).

Важливо також вибирати сонцезахисний крем відповідно до віку і типу шкіри і наносити його правильно - інакше його ефект буде недостатнім.

Міф 5. Ультрафіолетові промені не проходять крізь хмари, тому обгоріти неможливо

Всі ми чули, що ультрафіолетові промені не проникають через хмари, скло, а тому у похмурий день або сховавшись за вікно обгоріти неможливо. Справді, не проходять, але ті, під впливом яких синтезується вітамін Д, тобто UVB. А ось промені типу UVА, які так само небезпечні, ми отримуємо навіть у похмуру погоду. Особливо, якщо відпочиваємо у спекотних країнах, наприклад Туреччині чи Єгипті.

Важливо! Дітям до 6 місяців перебувати на відкритому сонці влітку, у період з 10:00 до 18:00 категорично не можна. Немає сонцезахисних кремів, дозволених до застосування дітям молодше 6 місяців. Подивіться у вигляді Комаровського, як правильно захистити дитину від надлишку ультрафіолетового опромінення.

Джерело: youtube/Доктор Комаровський


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти