Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="276052"]
Здоров'я сім'ї

Вітамін сонця: у МОЗ розповіли, чому вітамін D такий важливий

0
У широких колах витамин D більше відомий як витамин солнца, але це означає, що людина отримує його тільки із сонячними лучами.

У широких колах витамин D більше відомий як витамин солнца, але це означає, що людина отримує його тільки із сонячними лучами.

Вітамін сонця: у МОЗ розповіли, чому вітамін D такий важливий

Джерело: freppik

Він також міститься у деяких продуктах харчування або може додаватися до них як харчова добавка, тож коли людство колись колонізує якусь планету зі щільнішою за земну атмосферою, то проблем із вітаміном D у колоністів не буде ?.

Дефіцит витамину D може призводити до сумних наслідків. У дітей може розвинутися рахіт, а у дорослих – вади сну, психічні порушення, зниження адаптаційних властивостей організму та остеопороз.

Якщо говорити про харчові продукти, то витамин D міститься не у багатьох із них. Він є у м'ясі жирної риби (такої як форель, лосось, тунець і скумбрія) та у риб'ячому жирі. У невеликій кількості витамин D міститься в яєчних жовтках, печінці, грибах та сирах. Зазвичай регулярного вживання цих продуктів і перебування на сонці 10–15 хв достатньо для того, щоб здорова людина отримала необхідну кількість витамину.


Суточна норма для різного віку різниться. Для немовлят до 12 місяців – 10 мкг, далі підвищується до 15 мкг. Стільки ж потрібно вагітним і жінкам, які годують грудьми. Людям старшого віку, від 70 років, потрібно 20 мкг. А в осінньо-зимовий період, коли кількість сонця знижується, дорослим варто додавати профілактичну дозу витамину D до свого раціону – 10 мкг на добу.

Вітамін сонця: у МОЗ розповіли, чому вітамін D такий важливий

Радимо всім без виключення стежити за харчуванням та регулярно виходити на ☀, щоб уникнути неприємних наслідків.

Люди з груп ризику, яким бажано регулярно проходити тестування на рівень витамину D в крові:

  • ? люди з ожирінням (з високим індексом маси тіла)
  • ? люди з незбалансованим та нераціональним харчуванням
  • ? люди із захворюваннями шлунково-кишкового тракту та неврологічними розладами
  • ? люди літнього віку, особливо, якщо вони не виходять із дому.

Джерело


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти