Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="263493"]
Харчування

5 мінералів, які мають бути в раціоні кожної жінки

Old date:
Current date: 2022.08.20
New date: 2021.03.15
0
Всі говорять про користь вітамінів, але це несправедливо до мінералів. Ми готові виступити їхніми адвокатами. З дитинства
мінерали в організмі

Джерело: Shutterstock

З дитинства ми пам'ятаємо про важливість кальцію і заліза, але чомусь постійно забуваємо про калію та магнію, хоча їхня роль у грамотній роботі організму анітрохи не менша.

Пропонуємо вам 5 мінералів, які мають стати частиною вашого раціону та життя.
1. Залізо

Почнемо, мабуть, з тих очевидних мінералів. Дійсно, залізо бере активну участь у багатьох життєво важливих процесах організму, один з найважливіших - це транспортування кисню до тканин, органів та клітин. Дефіцит заліза легко визначити: ви почуваєтеся стомленою і слабкою, хоча зазвичай сповнені енергії. Який висновок? Їжте більше продуктів, що містять залізо (чечевиця, нут, гіркий шоколад, шпинат, тунець, печінка, квасоля, яблука). Цікаво, що вам потрібно додати до вашого раціону не тільки продукти із залізом, а й продукти з вітаміном С — він допомагає абсорбувати корисний мінерал.

продукти, що містять залізо

Джерело: Shutterstock

2. Кальцій

Кальцій = міцні кістки - ось що ми запам'ятали на все життя. А ще те, що дітям особливо важливо, є багато продуктів, що містять цей мінерал. І це не вигадка наших мам та бабусь: кілька досліджень показали, що вживання великої кількості поживних речовин у ранні роки дозволяє досягти пікової кісткової маси до 18 років, що знижує ймовірність розвитку остеопорозу у зрілому віці. Максимальна кількість кальцію знаходиться в молочних продуктах, але є він і в рослинній їжі, наприклад, у шпинаті та бобах.


3. Магній

Магній - ключовий мінерал для здоров'я кісток та енергії. Якщо вашому організму не вистачатиме цього мінералу, він повідомить вам втому. Магній також допомагає організму швидше та легше відійти до сну (а повноцінний нічний сон, як відомо, позначається на рівні енергії). Ще один приємний бонус магнію: вчені дійшли висновку, що цей мікроелемент допомагає жінкам легко перенести симптоми ПМС. Отже, мінерал міститься в кунжуті, гарбузовому насінні, гречці, висівках, сої, горіхах.

продукти, що містять магній

Джерело: Shutterstock

4. Цинк

Цинк вирішує відразу кілька важливих функцій, тому про його доречність чи недоречність у вашому раціоні не може бути й мови. Він потрібний! Ваш мозок потребує цинку для розвитку пізнання та пам'яті, також він бере участь у виробленні гормону щитовидної залози Т3. Очолюють перелік продуктів, багатих на цинк, устриці. До речі, у них є селен, який виконує допоміжні функції у синтезі гормону щитовидної залози. Бінґо!


5. Калій

Калій допомагає регулювати кров'яний тиск, що є критично важливим для здоров'я серця. Цей мінерал також відіграє ключову роль діяльності нервової системи. Ви вже переконалися у користі калію? Шукайте його в бананах, солодкому картоплі, лососі, квасолі, авокадо, шпинаті, гарбузі, куразі і т.д.


Ваш раціон має бути різноманітним та збалансованим!


ДжерелоДумка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x