Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="205838"]
Дозвілля, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Різдвяний святвечір: що можна, що не можна робити напередодні Різдва

Old date: 2019-01-03
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.01.05
0
Ви можете прочитати цю статтю по-русски
6 січня, Святвечір - день, напередодні Різдва Христового, яке православні та греко-католики відзначають 7 січня кожного року. У Сочі

6 січня, Святвечір - день, напередодні Різдва Христового, яке православні та греко-католики відзначають 7 січня кожного року. У Святвечір відбувається особлива підготовка до одного з найважливіших церковних свят.

Святвечір, різдво, напередодні Різдва, що можна робити на Святвечір, що не можна робити на святвечір

Джерело: pixabay.com

Святвечір – завершальний день Великого посту, який тривав 40 днів. Вже з 6 на 7 січня віруючі святкують народження головного персонажа християнства – Ісуса Христа, який, як пише Євангеліє, народився вночі. Про народження месії сповістила перша зірка, що зійшла на небі, стала одним із символів свята. Як будь-яке релігійне свято, Святвечір, напередодні Різдва, має свої правила та заборони. Щоправда, деякі з них дуже нагадують про наше язичницьке коріння.

Святвечір, різдво, напередодні Різдва, що можна робити на Святвечір, що не можна робити на святвечір

Що не можна робити в Різдвяний Святвечір

 • Як на багато релігійних свят, на Святвечір та на Різдво не можна працювати, особливо увечері – після сходу першої зірки. Таким чином, приготування святкової вечері, прибирання в будинку та інші важливі справи слід зробити заздалегідь. Особлива заборона стосується прання та шиття.
 • За народними повір'ями, напередодні Різдва, в Різдвяний Святвечір, не можна митися. Але ця заборона, схоже, носить рекомендаційний характер, а з'явилася тому, що наші пращури, і так милися досить рідко, і для цього необхідно було добре попрацювати заздалегідь натопивши лазню.
 • Як за церковними, так і за народними правилами, на Святвечір не можна сваритися, сперечатися, карати дітей. Голова і серце повинні бути сповнені світлом і добром, якщо ви вірите, що ось-ось народиться Ісус.
 • На Святвечір та на Різдво заборонено усіляке ворожіння, втім, церква взагалі проти подібних експериментів. Але в народних традиціях гадати саме напередодні Різдва, не кажучи вже про колядування.
 • Напередодні Різдва не прийнято ходити на цвинтарі, а про покійних згадувати лише добре.
 • Не можна одягати темний одяг, особливо чорний.
 • У народі вважається, що на Святвечір за столом має сидіти парна кількість людей - якщо так не виходить, потрібно поставити додатковий набір приладів та стілець.
 • За правилами церкви у Святвечір особливо суворий піст – не можна їсти нічого до сходу першої зірки, але й після лише пісної їжі. А алкоголь на Святвечір і на Різдво взагалі заборонений.

Святвечір, різдво, напередодні Різдва, що можна робити на Святвечір, що не можна робити на святвечір


Що можна робити у Святвечір перед різдвом

 • Насамперед, очистити думки і душу від усього похмурого, позбутися злості та пробачити недругів та кривдників.
 • Протягом дня відвідайте родичів, особливо батьків, бабусь та дідусів, близьких та друзів
 • У Святвечір прийнято запалювати свічки - так наші пращури приваблювали в будинок благополуччя та щастя.
 • Сходіть до церкви на вечірню службу, на Святвечір у всіх православних та греко-католицьких соборах проводять Різдвяну Літургію.
 • Вважається, що до полудня в Різдвяний Святвечір можна готувати - тому вранці приготуйте кутю, якщо не зробили цього раніше і обов'язково зваріть узвар.
 • Підготуйтеся до зустрічі Різдва – одягніть самі та одягніть дітей у все світле, чисте, і, бажано, нове.
 • На столі до Різдвяної вечері повинні стояти 12 пісних страв, головною з яких буде кутя, інакше зване сочиво. Але їсти можна буде лише після сходу першої зірки, або після приходу з церкви з Різдвяної Літургії.

Різдво та Святвечір напередодні – давні традиції, які об'єднують сім'ї та нагадують про доброту та любов. І зовсім не так важливо, релігійні ви чи ні, відвідуєте церкву чи добро просто тихо живе у вашому серці.

Прикмети та повір'я на Святвечір

 • Небо, на якому видно зірки – до багатого врожаю, особливо гречки та бобових.
 • Якщо встигнути загадати бажання, поки падає зірка, воно обов'язково здійсниться.
 • Завірюха у Святвечір – до хорошого врожаю меду.

2021 року Святвечір випадає на середу, в Україні цей день буде робочим, а потім на нас чекають чотири вихідні — з 7 по 10 січня. Щоправда, п'ятницю, 8 січня, доведеться відпрацювати у суботу – 16 січня 2021 року.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти