Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="39090"]
Дозвілля, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Святий вечір: 12 головних традицій напередодні Різдва

Old date: 2013-12-30
Current date: 2022.08.11
New date: 2022.01.06
0
Найчисленніші і найголовніші традиції несе в собі не стільки саме Різдво, скільки Святий вечір. Вони і допоможуть створити особливий

Найчисленніші і найголовніші традиції несе в собі не стільки саме Різдво, скільки Святий вечір. Вони й допоможуть створити особливе свято, точніше його сприйняття.

святий вечір 2017

Джерело: Instagram @jcookit

6 січня за вечерею не лише збирається вся сім'я, а й виконуються багато традицій, в які вірили наші предки. Не всі з них сьогодні дотримуються у великих містах, але жителі сіл усе ще їх шанують.
Традиції на Святий вечір

 1. До Святого вечора підготуйте чистий або навіть новий скатертину, тканинні серветки. Добре, якщо на стіл у Святий вечір буде виставлено ще й новий посуд. Надвечір винесіть віник з дому (виставте на балкон). Як символ роботи, забороненої цього вечора, його зазвичай прибирали.
 2. Повинні бути приготовлені головні страви напередодні Різдва – кутя (до речі, традиційна кутя вариться на пшениці та з медом) та узвар.
 3. Вечеря на Святий вечір має складатися з 12 страв: кутя, узвар, пироги, грибна підлива, млинці, голубці, вареники, риба, капустняк та ін.
 4. За стіл можна сідати з першою зіркою нагадування про Віфлеємську зірку. Для тих, хто дотримувався Різдвяного пост, вечеря у Святий вечір – перший прийом їжі цього дня, напередодні Різдва.
 5. На початок трапези вносять Дідух (святковий сніп із жита та пшениці, Колядник).

  дідух

  Джерело: Instаgram @hometogo.com.ua

 6. На стіл посипають сіно, а потім кладуть скатертину і ставлять кутю по центру столу. Читають «Отче наш». На кути столу не сідають дівчата та хлопці.
 7. Вечерю Святого вечора потрібно починати з куті. Запивають страви лише узваром.
 8. Під час вечері не виходять із-за столу. Ложку, якою вже їли, не кладуть на стіл до закінчення трапези.
 9. Потрібно скуштувати кожну страву, але не доїдати до кінця, щоб у домі залишився достаток.
 10.  Після вечері зі столу не прибирали кутю і деякі інші страви, клали чистий рушник і склянку води – це вважалася друга вечеря, трапеза для духів предків.
 11. Не позичайте нікому грошей напередодні Різдва.
 12.  До Святого вечора всі мандрівники мають повернутись додому.

Світлого вам Святого вечора!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x