Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="81584"]
Дозвілля, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Різдво: цікаві факти про вертеп

Old date: 2017-01-05
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.01.06
0
Традиція влаштовувати живий вертеп відома, мабуть, мешканцям усіх регіонів нашої країни. Веселі ряжені, колядки та головне прикрашений

Традиція влаштовувати живий вертеп відома, мабуть, мешканцям усіх регіонів нашої країни. Веселі ряжені, колядки і головне прикраса вертепу – різдвяна зірка – ось постійні атрибути дійства.

Instagram @total_recall_production

Джерело: Instagram @total_recall_production

Звісно, ​​у минулі часи вертеп мав більше сакрального (священного) сенсу – це було і релігійне дійство, визнане християнами, і водночас втілення язичницьких вірувань на згадку про померлих предків.

Сьогодні залишилося, на жаль, не так багато живих носіїв старої української культури, та й молоде покоління не готове підтримувати всі віяння старовини. Тому вертеп омолодився і сильно видозмінився, особливо в тих областях, де його традиція не така стара.

Одне поєднує різдвяне дійство - і раніше, і зараз головними шанувальниками вертепів залишаються діти. Велика кількість фарб, веселий маскарад, пісні та гостинці - ну як же можна не захотіти в такому взяти участь?!


Проте добре те свято, на підготовку якого витрачено час та зусилля. Адже серед ваших знайомих теж є люди, які говорять: «Що за колядники пішли? Дзвонять у двері, знають лише «Дайте, дядьку, п'ятака» — і ще вимагають гостинців!»
Ми, звичайно, не уподібнюватимемося таким недбайливим людям, і підготуємося до Різдва як слід.

Різдвяний вінок та свічка.

Burda Media

Що можна розповісти дитині про історію вертепу

Поясніть, що незрозуміле слово «вертеп» — нашого, старослов'янського походження. І спочатку воно позначало місце, печеру, де народився Христос. Тому пізніше вертепами стали називати спеціальні переносні коробки, у яких розміщувалися ляльки – герої різдвяної історії: немовля, Діва Марія, Йосип, троє царів, тварин і пастухи.

Розкажіть, що живий вертеп – це все те ж лялькове уявлення, лише ролі тут виконують люди. Його призначення – нагадати всім навколо про сенс свята Різдва та порадувати глядачів у цей світлий день.

Instagram @ua.ethno.mw

Джерело: Instagram @ua.ethno.mw

Яскраво розмальовані, прикрашені стрічками та іншими деталями, зірки з парною кількістю променів є обов'язковим атрибутом вертепів. Вони символізують зірку, яка принесла звістку волхвам про народження Христа.

Персонажі та сюжет українського вертепу

Саме через зв'язок із різдвяною історією у вертепі завжди присутній традиційний набір персонажів. Це цар Ірод, його солдати, три царі, які принесли дари немовляті, пастухи, які першими дізналися про народження Христа, ангел, чорт, смерть, жид та його дружина.

Відмінною ідеєю попередньо показати дитині відеозапис постановки живого вертепу. Якщо він братиме участь у цьому дійстві, це допоможе краще підготувати роль. Якщо ж ви маєте намір бути глядачами на Різдво (особливо вперше), така передбачливість дозволить малюкові не злякатися і зрозуміти, що відбувається.

історія вертепу

Джерело: Instаgram @nashadacha

Скажіть, що вертепне дійство зазвичай складається із двох частин. Перша – постановка біблійного сюжету народження Христа: цар Ірод наказує своїм солдатам знищити дітей, але ангели і пастушки захищають їх. За це смерть і чорт забирають Ірода в пекло, а під час всього «вистави» жид та його дружина, головні комічні персонажі, покликані розбавляти серйозність обстановки своїми перепалками.

Друга традиційна частина вертепу – спів колядок, привітання зі святом та віршовані побажання всім глядачам та господарям будинку радості, миру, здоров'ю та процвітанню у новому році.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Мітки:
Різдво
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти