Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="81594"]
Харчування, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Святвечір: 12 пісних страв для святкового столу

Old date: 2016-01-04
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.01.04
0
Традиція відзначати Святвечір поширена у християн всіх обрядів. Ми теж дуже любимо це важливе сімейне свято

Традиція відзначати Святвечір поширена у християн всіх обрядів. Ми теж дуже любимо це важливе сімейне свято та знайомимо вас із основними класичними стравами на Святвечір. 

святвечір 2017

Джерело: Instagram @andreollitour

Незалежно від релігійності, всі намагаються дотриматися хоча б головного правила — вечеря у родинному колі, що складається з 12 пісних страв.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Традиції Святвечора

Крім того, що є, важливо ще й як є. Вечеряти в українських сім'ях цього дня здавна сідали з появою на небі першої зірки — символу доброї звістки про народження Христа. Першим своє місце за столом посідав глава сім'ї.

Вважалося поганим знаком залишати своє місце за столом до закінчення трапези - проведеш весь наступний рік у дорозі, далеко від близьких.


Господар будинку насипав усім насамперед головне блюдо — «багату» кутю. Лише покуштувавши її, можна прийматися за іншу їжу.
Також традиційною є відсутність на столі цього вечора гострих предметів: їдять за допомогою ложок, а хліб ламають просто руками.

Після закінчення трапези неодмінно залишають миску куті і ложку на згадку про покійних членів сім'ї — це приношення має простояти на столі всю ніч.

Ще одна добра традиція пов'язана з дітьми. Овечерявши в колі сім'ї, вони обов'язково несли частування своїм хрещеним.

Instagram @jcookit

Джерело: Instagram @jcookit

Страви на святвечір

Стіл на Святий Вечір неодмінно був пісним, адже 6 січня останній день посту. Звичайно, суворо виключається будь-який алкоголь.
Набір страв вважається традиційним і, крім дрібних змін, готується рік у рік. За старих часів кожна страва мала ще й свою символіку — родючості, дружності сім'ї тощо. Хоча в наш час це значення вже втрачено, господині по всій Україні намагаються приготувати такі основні страви:

 1. кутя. Мабуть, найголовніша їжа Святвечора. Основою для неї є зерна пшениці або ячменю. Заправляють кутю медом, горіхами, родзинками, маком, сухофруктами та горіхами — словом, усім, що могло б зробити її «багатою» та смачною.
  Instagram @iuliiamosiagina
 2. Узвар. По суті, це компот із сухофруктів (зазвичай яблук, груш, чорносливу). У сучасних умовах, коли морозильні камери та супермаркети полегшують доступ до свіжих ягод взимку, можна замінити узвар свіжим компотом.
 3.  Вареники. Начинка має бути пісною, у різних регіонах прийняті свої варіації: картопля, капуста, вишня, мак тощо.
 4.  Пісний борщ, іноді – з грибами.
 5.  Смажена риба.
 6.  Голубці. Начинка не містить м'яса, зазвичай це гриби, овочі або крупи - рис, гречка, пшоно.
  Instagram @marina_almat

  Джерело: Instagram @marina_almat
 7. Гриби або відварений до м'якості горох.
 8. млинці або пампушки з часником до борщу.
 9. Капустняк.
 10. Відварена гречка або пшоно.
 11. Соління. Квашена капуста, огірки, помідори або асорти з овочів - на ваш вибір.
 12. Печені яблука. Усередині можна зробити поглиблення, куди покласти горіхи, трохи меду та кориці.

Instagram @gulya_shaina

Джерело: Instagram @gulya_shaina


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAРедактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти