Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="206425"]
Дозвілля

Хрещення Господнє 2022: що не можна і що потрібно робити цього дня

Old date: 2019-01-16
Current date: 2022.05.17
New date: 2022.01.18
0
19 січня християни східного обряду відзначають одне з найважливіших церковних свят – Хрещення Господнє. Як будь-який релігійний

19 січня християни східного обряду відзначають одне з найважливіших церковних свят – Хрещення Господнє. Як будь-яке релігійне свято, Водохреща має певні правила та заборони.

хрещення, хрещення Господнє, 19 січня, хрещення 2022

Джерело: kievvlast.com.ua

Заборони на Хрещення Господнє здебільшого походять не від церкви, а пов'язані з народним сприйняттям будь-якого свята. Однак, налаштувати свою душу та думки на благочестивий лад, згадати все, що пов'язане з Христом у євангеліях, важливо для будь-якого віруючого.
Що не можна робити на Хрещення Господнє

 • Як більшість великих церковних свят, на Хрещення не можна працювати. Особливо ця заборона стосується прання, шиття та прибирання у будинку. Оскільки у 2022 році Водохреща випадає на будній день, навряд чи вдасться відмовитись від будь-якої роботи, але від перерахованих справ краще утриматися.
 • Не можна на Водохреща сперечатися, сваритися, з'ясовувати стосунки та карати дітей – негатив від цих дій може «опоганити» воду.
 • Постарайтеся напередодні Хрещення і в день свята не скаржитися, уникати брехні, і категорично виключіть всілякі пересуди і плітки - все це, як вважають у народі, здорово зіпсує вам весь рік.
 • До освячення води, напередодні Хрещення, не можна їсти взагалі, але зараз піст може виключати лише м'ясну їжу.

хрещення, хрещення Господнє, 19 січня, хрещення 2022

Що треба робити на Хрещення Господнє

 • Напередодні Хрещення, 18 січня, віруючі дотримуються посту. Коли відзначають Хрещенський Святвечір на таку ставлять «голодну» кутю та пісні страви.
 • Важливо відвідати церкву, де на Водохреще проводять святкову літургію та здійснюють хресну ходу.
 • Одним із найколоритніших ритуалів Хрещення є купання в крижаній воді, часто – в ополонці. Так віруючі нагадують про Хрещення Христа у водах Йордану. Забувши при цьому, що вода в цій річці була теплою.
 • Освячена на Водохреща вода, як вважають у народі, має цілющу силу, тому її потрібно набрати в ємність, принести додому і використовувати протягом року. Можна окропити стіни квартири, використовувати її для вмивання, але пити краще тільки в тому випадку, якщо вода набрана з чистого джерела, але аж ніяк не з річки.
 • Вважається, що хрещена в день Хрещення Господнього дитина буде щасливою і щасливою у своєму майбутньому житті.
 • Успіх обіцяє і шлюб, укладений у цей день, особливо церковний ритуал вінчання.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x