Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="39813"]
0-1

Хрещення дитини: 7 важливих питань та відповіді на них

Old date: 2019-04-07
Current date: 2022.08.20
New date: 2022.01.26
0
Хрещення дитини, крім загальних канонів та того, кого можна взяти у хрещені, викликає й інші питання у батьків. Пропонуємо відповіді

Хрещення дитини, крім загальних канонів та того, кого можна взяти у хрещені, викликає й інші запитання у батьків. Пропонуємо відповіді на найважливіші та актуальні.

1. Чи можна хрестити дитину в піст?
Офіційної церковної заборони на хрещення дитини на пост немає. Але порядок конкретної церкви необхідно уточнити у священика.

2. Чи можна хрестити дитину на Водохреще (19 січня)?


Так, хрещення дитини на це свято цілком дозволяється. Крім того, на індивідуальне хрещення цього особливого дня краще записуватися заздалегідь – зазвичай набирається багато бажаючих.

3. Чи можна хрестити дитину не вінчаних батьків?


Якщо вінчання у батьків поки що не відбулося, це не привід відмовляти дитині у хрещенні.

4. Яким має бути хрестик?

На хрещення краще вибирати тонкий традиційний хрестик. Обов'язковою його характеристикою є наявність розп'яття.


5. Загальне хрещення – це порушення?

Сьогодні багато церков пропонують спільне хрещення. Це цілком дозволено. Можуть хреститись до 20-30 чол. одночасно, зокрема й родичі між собою.

Загальне хрещення може бути для когось і доступнішим з точки зору оплати обряду – вона зазвичай нижча, ніж за індивідуальне хрещення. І, як правило, заздалегідь записуватися на спільне хрещення не потрібно – це можна зробити за 20-30 хв. до ритуалу.


6. Кого можна запросити на хрещення дитини?

На хрестини дитини батьки мають право запросити всіх, для кого важлива ця подія. Але, як правило, на загальне хрещення допускаються лише хрещені, батьки та дитина, просто щоб зменшити кількість людей.

7. Як можна святкувати хрещення дитини?


Водохреща – це привід для свята з хрещеними, родичами. Але зловживань не повинно бути, адже це духовне свято. Обмеження: не дозволяється накривати святковий стіл у пост.

Вибір місця

 • Підшукуючи церкву для здійснення таїнства, прислухайтесь до серця. У храмі вам має бути спокійно, комфортно.
 • Запитайте у храмі, чи можна здійснити обряд у такий день. Вам призначать час (зазвичай це 10-12 годин дня після літургії, але в деяких храмах обряд відбувається кілька разів на день).
 • Якщо ви призначите хрестини до того, як дитині виповниться сорок днів, то мати присутня на таїнстві, на жаль, не зможе. Якщо ж термінів дотримано, то перед початком церемонії священик читає над матір'ю спеціальну дозвільну молитву.

Хресні

Хрещеними батьками не можуть бути:

 • хлопчик молодший 15 років, дівчинка молодша 13 років
 • рідні батьки немовляти
 • невіруючі чи сповідуючі інші релігії
 • хрещені малюки не повинні перебувати між собою у шлюбі

Але при цьому чоловікові та дружині дозволяють бути хрещеними різних дітей одних і тих самих батьків, але тільки в тому випадку, якщо їх хрестять не одночасно і в одному храмі. Кум і кума - це хрещені мати і батько по відношенню до батьків свого хрещеника.

Будьте готові, що при записі на церемонію батько попросить хрещених вашого малюка прийти до нього на коротку бесіду.


Так, буде доречно заздалегідь обговорити з хресними, який подарунок вони збираються зробити малюкові. За давньою традицією хрещенику дарують крестик, хрестик і ланцюжок (із золота чи срібла).


Таїнство хрещення

 1. Хрещення починається з проголошення молитви.
 2. Найважливіший момент таїнства – триразове занурення немовляти в купіль. У цей час хрещений, взявши на руки крестильну пелюшку, готується прийняти хрещеника.
 3. Після цього малюка одягають у хрестильну одяг і надягають на нього хрестик. Потім відбувається інше таїнство — миропомазання, а потім священик та хрещені з немовлям тричі обходять навколо купелі.
 4. Священик омиває олію з тіла дитини спеціальною губкою. Батюшка хрестоподібно постригає волосся малюка. Відразу за цим слідує воцерковлення: священик проносить немовля по храму, підносить до царської брами і вносить до вівтаря. Найближчої неділі або іншого дня, який вкаже батюшка, дитину треба принести на причастя.
 5. А в день хрестин запрошуйте рідних до себе на хрестильний обід. До немовляти на хліб, сіль, кашу є. Чому саме кашу? Тому що раніше на хрестинах обов'язково подавали до столу традиційну кашу - пшоняну або гречану. Світлого вам свята!

А які у вас питання про хрещення дитини? Напишіть у коментарях.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 4,50 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x