Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="129793"]
Дозвілля, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Купання в ополонці на Хрещення: правила для початківців

Old date: 2017-01-17
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.01.17
0
Купання в ополонці на Водохреща – дуже стара та популярна традиція. І з кожним роком бажаючих долучитися до цього стає все більш

Купання в ополонці на Водохреще - дуже стара і популярна традиція. І з кожним роком охочих долучитися до цього стає дедалі більше.

купання в ополонці на Водохреща

Джерело: pixabay.com

Деяких людей до купання в ополонці на Хрещення наводить справжня віра в Бога, інші хочуть «скористатися» чудесами, які дарує в цей день усім людям водохресна вода, треті просто хочуть випробувати себе з нагоди на міцність. Але і тим, і іншим, і третім необхідно дотримуватися техніки безпеки.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Оцініть своє здоров'я. Купання в ополонці на Хрещення потрібно починати про спокійну оцінку свого здоров'я. Ось перелік хвороб, які лікарі вважають прямим протипоказанням до купання в ополонці на Водохреще.

 • запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;
 • серцево-судинні захворювання;
 • епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;
 • неврити, поліневрити;
 • цукровий діабет, тиреотоксикоз;
 • глаукома, кон'юнктивіт;
 • туберкульоз легень, запалення легень, бронхіальна астма, емфізема;
 • нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;
 • виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;
 • венеричні захворювання.

  як купатися в ополонці на Водохреще

  Джерело: pixabay.com

Виберіть місце для купання в ополонці на Водохреще. Вважається, що на Водохреща будь-яка вода має цілющі якості. Але якщо навіть влітку не можна купатися у відкритому водоймі в неперевіреному місці, то взимку це правило має дотримуватися ще більшої суворості. Вирушайте для першого купання в ополонці на Водохреще у спеціально організовані для цього місця. Дуже важливо, щоб тут були люди, здатні при необхідності надати допомогу.


Подбайте про обмундирування для купання в ополонці на Водохреще. Вам знадобиться взуття, в якому можна дійти до ополонки, босоніж це зробити складно, а зимові чоботи чи черевики намокнуть. Візьміть також великий рушник та теплий махровий халат. Не забудьте також про купальник.

Водохреща 2020

Джерело: pixabay.com

Перед купанням у ополонці розігрійтеся: зробіть кілька присідань, помахати руками. Але бережіться гарячого поту на тілі – у такому стані можна застудитись.

Згідно з православною традицією, на Водохреще треба занурюватися у воду тричі, з головою. Пам'ятайте, що основні втрати тепла взимку здійснюються саме через голову: обігріваючи голову в першу чергу, організм таким чином береже найважливішу частину тіла. Занурившись із головою в крижану воду, ви втратите багато тепла і застуда стане більш імовірною.

Купання в ополонці на Водохреще зазвичай супроводжується досить небезпечною ейфорією. Справа в тому, що під впливом холоду в організмі відбувається потужний викид ендорфінів (ймовірно, для того, щоб нейтралізувати стрес від холодної води). Ця ейфорія часто провокує людей на повторні занурення. І за це, на жаль, можна заплатити досить дорогу ціну.

традиції Водохреща 2020

Джерело: pixabay.com

Відразу після купання в ополонці на Водохреще випийте щось зігріваюче. У жодному разі не спиртний напій! Ні горілка, ні коньяк, ні гаряче вино не мають тих зігрівальних якостей, які їм приписуються. Їх зігріває дуже короткочасно - хвилин 20-30, потім настає розплата: тіло замерзає набагато швидше.

І останнє правило купання в ополонці на Хрещення: заходити в ополонку можна тільки з молитвою. Чому? Знайдіть відповідь на це запитання у своєму серці.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти