Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="259921"]
Розвиток

Гіпнотерапевт розповів, як заспокоїти дитину, що плаче, використовуючи свій голос

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2022.02.06
0
Коли ми чуємо невтішний плач дитини, зазвичай виникає миттєвий стрес - і в міру того, як ми стаємо напруженішими,

Коли ми чуємо невтішний плач дитини, зазвичай виникає миттєвий стрес - і в міру того, як ми стаємо напруженішими, малюка все складніше заспокоїти.

дитина, що плаче

Джерело: Unsplash

Але що, якби існував спосіб гіпнотизу заспокоїти малюка і допомогти йому швидше заснути? Відомий гіпнотерапевт Малміндер Гіллом переконаний, що такий спосіб існує і що він настільки простий, що вам не доведеться робити жодних зайвих рухів.

За словами спеціаліста, дитину можна заспокоїти, просто використовуючи свій голос! Як? Розповідаємо у цьому матеріалі.

Малміндер Гілл розкрив спосіб змусити дитину припинити плакати, використовуючи ваш голос. Для цього потрібно говорити у нижньому регістрі – низьким голосом чи пошепки.


Дослідження показують, що низький тон голосу дуже впливає на всіх, включаючи дітей. Вчені відзначають, що багато залежить від того, як ви говорите з іншими людьми.

Одним із захоплюючих досягнень 21 століття є зростаюче розуміння автономної сенсорної меридіанної відповіді або ASMR - опису психічного, а також фізичного відчуття, яке ви можете відчувати, коли слухаєте, як хтось говорить з вами тихим, приємним, заспокійливим голосом.

дитина, що плаче

Джерело: Unsplash

Це саме те, що потрібно для вашого малюка, що плаче. Якщо говорити низьким голосом, то коли малюк почує звук вашого голосу, то він відчує поколювання в мозку або навіть поколювання в хребті, що нагадує мурашки по шкірі. В результаті малюк заспокоїться і навіть відчує сонливість. А це саме те, чого ви прагнете.

Майте на увазі, що коли дитина плаче, найчастішою реакцією батьків є спроба зупинити його якнайшвидше. Але важливо пам'ятати, що сльози є частиною природного процесу. Дослідження підтверджують теорію про те, що плач допомагає нам почуватися щасливішим і здоровішим, адже він є частиною природного відновлення організму після негативних емоцій та стресу. Таким чином, добре виплакавшись, дитина відчує себе спокійніше.

Також пам'ятайте, що перша мова немовляти – плач. Таким чином, малюк бореться з емоційним стресом. Тому не варто всіма силами прагнути змусити дитину перестати плакати, адже малюкові потрібен люблячий та активний слухач, який демонструє спокійне та заспокійливе ставлення, а також турботу та почуття безпеки.

Фахівці також рекомендують батькам звернути увагу на діафрагмальне дихання, яке допоможе зробити голос більш приємним та м'яким.

дитина, що плаче

Джерело: Unsplash

Якщо у вас сильний, гучний або навіть різкий голос, діафрагмальний подих дасть вам «повітряну подушку», яка допоможе зменшити різкість. Також спробуйте наступне: випустіть все повітря з легенів та говоріть. Виникає глибший заспокійливий голос.

Зробіть глибокий вдих через діафрагму, щоб переконатися, що легені наповнюються повітрям, так що ваш голос стане м'яким і приємним, без гучної різкості.

Також слідкуйте за диханням малюка. Ви виявите, що ваша дитина набагато уважніше прислухається до вашого голосу, якщо ви говорите лише на видиху дитини. Саме в цей момент малюк добре чує ваш голос.

Іноді також корисно тихо наспівувати малюкові, якщо він відчайдушно плаче - на видиху, коли стає тихо перед наступним криком. Навіть якщо малюк не чує ваших слів під час плачу, в цей момент він може почути ніжний звук і заспокійливу вібрацію.

Пам'ятайте: якщо дитина плаче, вона не слухає вас. Він чує лише себе. Тому прислухайтеся до його дихання і зачекайте на момент, поки ваш голос не буде чути малюку. Зачекайте, поки він заспокоїться або дочекайтеся моменту, коли він буде дихати - це саме той час, коли потрібно звертатися до крихти спокійним і тихим голосом.

дитина, що плаче

Джерело: Unsplash

Обійміть дитину і почніть вирівнювати її дихання - для цього спочатку говоріть голосніше, а потім, з кожним його вдихом і видихом все тихіше і тихіше. Почніть з одного слова або твердження при кожному видиху малюка, потім поступово вимовляйте слово на кожному другому видиху, а потім слово на кожному третьому видиху - цей темп уповільнить емоції дитини і зрештою вона перестане плакати, щоб почути, що ви кажете.

Це повинні бути дуже прості твердження, що повторюються, такі як «вдих і видих», «мама любить тебе, хороша дівчинка/хлопчик». Не намагайтеся щось змінити, що більше повторень — то краще. Розслабте голосові зв'язки, щоб голос став заспокійливим.

Всі ми знаємо, що наші плечі напружуються від стресу, але ви знаєте, що наші голосові зв'язки теж напружуються? Коли ви навчитеся створювати більш збалансований звук, обов'язково зверніть увагу на те, наскільки розслаблені голосові зв'язки. Голосові зв'язки насправді є м'язовими складками в гортані, і під час розмови повітря, що видихається, активує ці складки, тому вони вібрують, виробляючи звукові хвилі, які ми чуємо і сприймаємо, як чийсь голос. Як і будь-які інші м'язи, ці голосові зв'язки можуть стискатися, коли ми відчуваємо стрес або напругу. Дуже схоже на те, що ми відчуваємо, коли наша дитина плаче!

Щоб перевірити це вдома, просто напружуйте голосові зв'язки, коли говорите, і уважно слухайте звук, який ви видаєте. Ви можете почути різкість. Тепер повністю розслабте їх м'яким хрипким голосом - він звучатиме набагато тепліше та заспокійливо. Спробуйте весь час говорити з малюком спокійним голосом і ви здивуєтеся різницю.

новонароджений

Джерело: Unsplash

Високий голос, який багато хто використовують для розмови з немовлятами, відмінно підходить під час звичайних ігор та активності. Дослідження показують, що немовлят приваблює такий голос, і він може стимулювати навчання. Однак, коли ваша дитина перебуває в сильному стресі та плаче, ви можете виявити, що низький і ніжний голос більш ефективні для того, щоб закінчити істерику.

Дитина змушує нервувати всіх, особливо якщо ви його мама або тато. Якщо ви говорите швидко та тривожно, вони обов'язково це відчують. Не робіть різких змін тону, швидкості, висоти тону, гучності. Робіть все можливе, щоб не поспішати, говорити рівно і повільно, підкреслюючи спокій. Чим монотоннішим ви зможете зберегти тон голосу, тим краще буде результат.

Малміндер Гілл зазначає, що використовує його у своїй практиці гіпнотерапії для дорослих - тому що він має таку ж заспокійливу дію і викликає сонливість.

Фахівець також наголосив на важливості встановлення зв'язку між малюком та батьками. Коли ви дивитеся в очі іншої людини, ви спілкуєтеся на глибшому рівні. Зоровий контакт та ясна мова – ось що важливо для встановлення контакту. Тому коли ви ніжно подивіться на свою дитину, вона почує ваш голос. Ваше кохання і тепло відразу ж знайдуть відгук в очах малюка, який одразу почує ваш ніжний дбайливий голос і звернення до нього.

Адже насправді для дитини немає звуку краще, ніж голос його матері. Дослідження показують, що немовлята впізнають голос своєї матері ще в утробі і можуть пізнавати його після народження. Подумайте про звуки, які заспокоюють вас і допомагають розслабитися, чи це класична музика, звуки природи або просто заспокійливий звук голосу, і включайте їх у своє життя якнайчастіше, пропонуючи почути їх своєму малюкові, коли він або вона перебувають у стресі. Заспокійливі голоси та звуки можуть відіграти величезну роль у зниженні рівня стресу як для вас, так і для вашої дитини.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти