Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="277332"]
Розвиток

Чому діти називають це корисним, що як їй допомагають

0
Розвиток дітей відбувається за індивідуальним графіком, проте всі проходять певні етапи, кожен з яких є важливим для майбутнього. Од

Розвиток дітей відбувається за індивідуальним графіком, проте всі проходять певні етапи, кожен з яких є важливим для майбутнього. Один із таких етапів – повзання.

Чому діти називають це корисним, що як їй допомагають

Джерело: Shutterstock

Як правило, малюк починає робити перші спроби повзати до 6 місяців, коли він вже добре вміє перевертатися зі спинки на живіт і назад. Зазвичай до цього віку кістково-м'язова система малюка досить зміцніла, і він уже може сидіти самостійно. Цей термін є дуже умовним і може відрізнятися на кілька місяців як в один, так і в інший бік.

навіщо дитині повзати

Педіатри наполягають – пропускати період повзання ідея не з найкращих, оскільки це природна послідовність поступового розвитку всіх систем та органів малюка.

  1. Насамперед повзання дозволяє поступово зміцнювати та тренувати м'язи спини, ніг та рук – так відбувається підготовка до прямоходіння. Акцент на слові "поступово". Комаровський стверджує, що діти, які пропустили етап повзання, у майбутньому частіше страждають на біль у спині.
  2. Повзання відкриває для дитини новий світ, вона набуває більшої свободи, може переміщатися без допомоги батьків у потрібному напрямку. Це стимулює активне формування нейронних зв'язків у невеликому мозку.
  3. Малюк знайомиться з підлогою, на яку йому не раз доведеться впасти, коли він навчиться ходити ніжками.
  4. До додаткових плюсів повзання можна віднести і розвиток дрібної моторики — з'являються нові можливості для дослідження різних поверхонь, від щілин між паркетинами, до ворсинок коврового покриття.

Як навчити дитину повзати

Насамперед варто розуміти, що будь-яке стимулювання дій дитини, чи то сидіння, повзання чи ходіння, до того, як у нього самого проявиться бажання, не на користь розвитку малюка. Тому сучасні педіатри проти всіляких «вертикалізуючих» пристроїв типу ходунків. Вважається, що набагато корисніше надихнути малюка до повзання, перш ніж він стане на ніжки.


  • Коли дитина лежить на животі, лягайте напроти неї, розмовляйте, кличте до себе.
  • Покладіть яскраву іграшку, яка цікава малюку, на невеликій відстані від нього, щоб він захотів до іграшки дотягнутися.
  • Дуже добре, якщо в будинку є старша дитина, яка може показати малюкові, як саме потрібно повзти. Наслідування – основний спосіб навчання у дітей.
  • Якщо малюк готовий повзти – він поповзе, а ваше завдання йому не заважати та забезпечити безпечний простір для повзання. Для цього лягайте на підлогу та огляньте простір з позиції дитини. Так ви зможете побачити потенційно небезпечні предмети, які потрібно прибрати.

ДИТИНА ПРОПУСТИЛА ПОВЗАННЯ, ЧИМ ЦЕ ЗАГРОЖУЄ

Буває і так, що малюк категорично проти повзання і йому куди цікавіше стати на ніжки і вчитися крокувати. Якщо це відбувається за його власним бажанням, а не батьки підштовхують дитину до ходіння, нічого страшного в цьому немає. Проте, Комаровський наполягає — навіть якщо етап повзання пропустили, все одно грайте з малюком на підлозі, хай він поповзає бодай у грі. Це допоможе правильному та поступовому розвитку хребта та зміцнить м’язи спини, навантаження на які при ходінні дуже велике.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти