Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="281623"]
Здоровье

Що робити, якщо ваша дитина розмовляє уві сні

0
Чи є подібна особливість нормою у дитячому віці і чому дитина розмовляє уві сні?   Дитина розмовляє уві сні, що в межах норми? Дл�

Чи є подібна особливість нормою у дитячому віці і чому дитина розмовляє уві сні?  

дитина, хлопчик Що робити, якщо ваша дитина розмовляє уві сні

Джерело: freepik

Дитина розмовляє уві сні, що в межах норми?

Для початку слід відразу ж заспокоїти всіх мам і тат, дітки яких періодично розмовляють уві сні. Нічого страшного у такому явищі не бачать ні лікарі, ні психологи. Навпаки, останні розглядають сноговоріння як засіб звільнення від стресу. Іншими словами – через пережиті протягом дня емоції (як негативні так і позитивні) малюк може розбудити північним лепетом мирно сплячих батьків. Не треба лякатися і одразу ж записувати малюка на прийом до невролога, а спробувати насамперед розібратися в причинах дитячої сомнілоквії – тобто розмов у сні.

Боротися зі сноговорінням немає сенсу. Якщо ми намагаємося вплинути на вираження цих негативних емоцій, ми цим сприяємо фіксації та затримці їх усередині, що може негативно позначитися на психічному та фізичному здоров’ї дитини. Не слід постійно захищати дитину від негативних емоцій у житті. Розмова уві сні може викликати наявність яскравих вражень, сильних емоцій. Крім того, реальні події в житті діти сприймають набагато гостріше за дорослих, і нервова система у них менш стійка. Ось чому малюки розмовляють уві сні частіше, ніж дорослі.

дитина розмовляє уві сні

Джерело: freepik

МАЛЮК РОЗМОВЛЯЄ УВІ СНІ — ПРИЧИНИ

Одна з причин того, що дитина розмовляє уві сні — це пережиті протягом емоції. Малюк посварився з однолітком або був покараний вихователем (навіть якщо і заслужено), перезбудився, змінив звичну обстановку або подивився сумний мультфільм — всі ці фактори можуть сприяти тому, що малюк говоритиме уві сні. Річ у тім, що нервова система в дитячому віці чутлива до всіх факторів довкілля.


ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА РОЗМОВЛЯЄ УВІ СНІ?

Насамперед батькам потрібно ще раз переглянути режим дня свого малюка. Подумайте над тим, чи достатньо часу дитина проводить на свіжому повітрі, чи завжди ви встигаєте провітрити приміщення перед сном? Від цих, здавалося б, елементарних речей залежить здоровий сон малюка. Крім того, індивідуальні особливості кожної дитини можуть вплинути на спокійний сон. Якщо малюк часто перезбуджується перед сном, довго дивиться мультфільми або лягає спати в пізній час — це також може бути причиною розмов уві сні.

Вразливій дитині батьки можуть допомогти справлятися з емоціями та розслаблятися через обговорення прожитого дня, через супровід, коментарі та міркування поточних подій. Зробити це краще на основі створеної разом із дитиною казки. Таким чином, малюк зможе ділитися своїми враженнями від імені героя та отримувати таку необхідну йому емоційну підтримку.

ВПЛИВ ФАЗИ СНУ НА СНОГОВОРІННЯ

Згадайте, як в перші місяці після народження ваше маля спало кріпким солодким сном і раптово починало обертатися, перевертатися. Глибока фаза сну змінювалася поверхневою. Ви пригойдували його в колисці до тих пір, поки малюк знову не заходив в глибокий сон. Те, що дитина розмовляє уві сні пояснюється тим, що у малюків перехід від однієї фази сну до іншої ще не налагоджений. А фази сну змінюють одна одну кожні 2 години, і розмови уві сні саме збігаються з початком поверхневої або швидкої фази, коли дитина найбільш вразлива до кожного звуку і руху.

ЩО РОБИТИ?

Якщо малюк вимовляє кілька незрозумілих реплік або слів уві сні, після чого відразу ж засинає, то турбуватися не варто. У такий момент найкраще приголубити малюка, заколисувати або погладити, щоб він зміг відчути себе в безпеці.

дитина розмовляє уві сні

Джерело: freepik

СЛОВНИКОВИЙ ЗАПАС І РОЗМОВИ УВІ СНІ

Виявляється, що розмовляти уві сні можуть не тільки старші діти, але також і немовлята. Деякі мами та тата насторожуються, почувши з вуст свого піврічного карапуза чітко вимовлене слово, причому – уві сні. Це дивовижне явище пояснюється тим, що малюк ніби мимоволі закріплює в несвідомому стані (уві сні) все нові слова та події, що трапилися в його житті протягом минулого дня. Так-так, таким чином дитина і поповнює свій словниковий запас! Слово, сказане уві сні він, швидше за все, повторить і під час неспання.

КОЛИ ПОТРІБНА ДОПОМОГА?

Розмови уві сні є одним із симптомів патології нервової системи, якщо є й інші симптоми. Поспостерігайте за характером нічних розмов. Наявність наступних ознак говорить про те, що малюк потребує допомоги спеціаліста.

 • розмовляючи уві сні, дитина червоніє, покривається потом, в неї з рота тиче слина;
 • бачить кошмари, кричить, відчуває напади задухи;
 • скрегоче зубами;
 • бродить як сомнамбула по дому;
 • прокидається у мокрому ліжку;
 • після пробудження довго не може прийти до тями, демонструє плутаність свідомості.
дитина ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА РОЗМОВЛЯЄ УВІ СНІ?

Джерело: freepik

Підготуйтеся до розмови з неврологом, зберіть якнайбільше інформації. Ваші відповіді на наступні запитання допоможуть лікарю точно поставити діагноз. Отже:

 • як часто ваша дитина розмовляє уві сні?
 • промовляє кілька слів, фраз чи видає довгі тексти?
 • чи не зациклена на якійсь одній темі?
 • чи розбірлива мова малюка?
 • те, що він говорить, відбувалося наяву чи це явні фантазії?

Не варто відразу ж засмучуватися і звинувачувати себе в тому, що не змогли «доглянути» малюка. Пам’ятайте, що на кожному етапі дорослішання у дитини можуть виникати різні проблеми зі здоров’ям, як фізичним, так і психологічним.

Не акцентуйте увагу на розмовах уві сні, якщо вони трапляються досить рідко і не впливають на емоційний стан малюка. В інших випадках – не заплющуйте очі на проблему, а якнайшвидше запишіться на консультацію до потрібного фахівця. Удачі вам!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты