Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="275923"]
Харчування

12 помилок при введенні прикорму

Old date:
Current date: 2022.12.02
New date: 2022.10.03
0
Дитина погано їсти? До вподоби лише обрані продукти? Жує лише під мультики? Обід та скандал часто у парі? Це результати помилок, яких

Дитина погано їсти? До вподоби лише обрані продукти? Жує лише під мультики? Обід та скандал часто у парі? Це результати помилок, яких ви допустили в період введення прикорму!

прикорм помилки

Джерело: Shutterstock

Тему прикорму багато мам просто не встигають вивчити глибоко. Можливо, це пов'язано з тим, що через дві тижні після пологів здається, що тепер ви довгі роки будете лежати в постелі або носите малюка на руках, ходячи по квартирі. Молодій мамі здається, що день, коли потрібно буде вводити прикорм, настане… ніколи. Або дуже нескоро. А якщо так, то й думати про це поки що рано. Потім розберемося.

МАМА У ПОШУКУ

Перші шість місяців добігають кінця, і тут мама згадує, що настав час уже щось змінювати у харчуванні дитини! На її запит валиться купа інформації, часто суперечливою. Буває, жінка надихнеться популярним нині методом педагогічного прикорму та вирішує ним користуватися, бо це просто, природно, і «не так, як у всіх». Але, не вивчивши глибоко цей вид прикорму, вона невідомо робить помилки, що призводять до несподіваних результатів. Не дуже тішити.

Подумайте! Звідки беруться діти, що погано їдять? Де роблять дітей-моноїдів? Як виходять підрослі поросята? І що робити із жагою сладкого?


прикорм помилки

Джерело: Shutterstock

ПРИЧИНИ ПРОБЛЕМ З ХАРЧУВАННЯМ

Грамотний прикорм – запорука здоров'я людини на всю життя! Існують основні принципи введення прикорму, яких важливо дотримуватися. І помилки, які роблять дуже багато батьків!

ОШИБКИ СЕРЙОЗНІ  Ведуть до порушень у харчовій поведінці і можуть позначитися на здоров'ї дитини:

 •  коли змушують їсти насильно (виникає мерзість до їжі);
 •  карають за не з'їдений обід (страх убиває навіть той апетит, який був);
 •  змушують їсти страву, яка не подобається (потім не хочеться куштувати будь-яку нову їжу);
 •  годують під мультики (формують асоціацію процесу харчування з розвагою, а потім їжа без мультиків «не йде»);
 •  дають багато сладкого, малокорисних перекусів та сладких напоїв (дитина в результаті не може з'їсти обід);
 •  привчають їсти тільки дитячі каші, і потім у 2 роки дитина не їсть нічого, крім них;
 •  довго дають тільки перемелені продукти (дитині, яка вперше вчиться жувати і глотати кусочки після 1,5 років, складніше і небезпечніше це робити, ніж у 8 місяців. А буває, що вона взагалі відмовляється від цього).
прикорм помилки

Джерело: Shutterstock

ОШИБКИ ОРГАНІЗАЦІЙНІ  Можуть не зашкодити, але іноді вони впливають на результати прикорму:

 • годують окремо від дорослих (крихітка не бачить прикладу, і його складно долучити до процесу);
 • припиняють спроби їсти самостійно, щоб було менше бруду (може розладнатися і перестати їсти або втратити інтерес до самостійного харчування, і мама буде годувати ще довго);
 • не пропонують їжу, очікуючи, що дитина повинна сама просити/брати (це підходить дітям старше 9-12 місяців, коли вони ВЖЕ долучені до прикорму);
 • дитина старше 1,5 року не знає смаків сімейної кухні, їй готують зовсім інше;
 • щоразу після обіду дають солодке (дитина може просити їсти знову і знову заради цього).

А ще важливий стан мами! Ми заглибились у тему і стільки всього вивчили, начиталися, наслухалися… Нарешті, зробили висновок, що все дуже складно… І напружилися. Будь-яка нормальна людина запідозрити недобре, якщо хтось дуже нервний і тривожний йому щось пропонує поїсти… Перевірено: мама нервує — малюк не буде їсти.

Більше на тему: Instagram: anastasia_karchenkova; anastasiakarchenkova.com; #карченкова_прикорм


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти