Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282599"]
Развитие

Що має вміти дитина у 2 роки

0
Дворічні малюки вміють вже дуже багато, і хоча норми дитячого розвитку поняття дуже умовне, непогано розуміти, що має бути освоєне �

Дворічні малюки вміють вже дуже багато, і хоча норми дитячого розвитку поняття дуже умовне, непогано розуміти, що має бути освоєне дитиною до двох років.

діти, Що має вміти дитина у 2 роки, розвиток дитини у 2 роки

Джерело: instagram@babylookstudio

Після року розвиток малюка відбувається стрімко, причому, він освоює життєво необхідні навички, такі як мова і ходьба. Крім того, до 2 років малюк уже розуміє, що він окрема від мами особистість і цілком може намагатися відстоювати право на власну думку. Всі знають про кризу 3 років, з капризами істериками та протестом проти всього. Але вже у 2 роки у більшості малюків відбувається перша «репетиція» — криза двох років, яка проявляється у протесті та частих істериках, адже дитина поки що не знає інших методів до вас «достукатися». Отже, чому має навчитися дитина до 2 років?

ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК ТА ВЕЛИКА МОТОРИКА

 • До двох років відбувається стрибок у розвитку великої моторики – дитина вже просто добре ходить, вона навчилася бігати! І це їй дуже подобається.
 • Вміє підніматися та спускатися зі сходів, причому без допомоги дорослого, тримаючись за поручень.
 • Може освоїти невисокі вертикальні сходи – підіймається на кілька сходинок, але ще необхідне підстрахування батьків.
 • Переступає через невеликі перешкоди – може переступити через калюжу чи ямку на вулиці. Підійнятися на невелике піднесення та стрибнути з нього.
 • Може усвідомлено і на прохання робити гримаски — витягувати губки трубочкою, надувати і втягувати щоки, закривати і відкривати очі без рук.
Що має вміти дитина у 2 роки, розвиток дитини у 2 роки

Джерело: instagram@mom_twins59

ДІЇ З ПРЕДМЕТАМИ ТА ДРІБНА МОТОРИКА

 • До двох років малюк може вдарити по м’ячу ніжкою, іноді вдається зловити кинутий мамою м’ячик.
 • Тримає в ручці олівець і намагається малювати, до цього віку зазвичай виходить провести кілька кривих ліній, які часто виходять за край паперу, іноді при великому старанні дитина може намалювати нерівну подобу овалу.
 • Із задоволенням перебирає дрібні іграшки, грає з крупою, пластиліном – під наглядом дорослих.
 • Малюк вміє їсти самостійно, причому вже практично не проливаючи їжу. Їсть не тільки ложкою, а й виделкою, щоправда, часто в процесі задіяні обидві руки – не варто робити зауваження, якщо дитина навчиться однаково вправно керувати правою та лівою рукою, це піде на користь розвитку її мозку.
Що має вміти дитина у 2 роки, розвиток дитини у 2 роки

Джерело: instagram@makc___official

РОЗУМОВИЙ РОЗВИТОК ТА ІГРИ

До двох років дитина намагається розширити межі, створені батьками і періодично перевіряє кожного на «міцність». Це, до речі, сигнал мамі та татові, що малюкові настав час дозволяти більше, у тому числі – вчити приймати маленькі самостійні рішення, але при цьому залишатися в межах правил сім’ї та власної безпеки.

 • Із задоволенням слухає, коли йому читають та запам’ятовує короткі сюжетні оповідання. Може згадати, що відбувалося на прогулянці або в садку, але переказувати поки що важко.
 • Розрізняє до 8 кольорів, може порівнювати предмети за кольором, вибираючи однаковий, показати колір, який просить вибрати дорослий.
 • Знає до 4 простих геометричних фігур – квадрат, коло, трикутник, прямокутник. Вибирає ту, що його попросили та складає однакові.
 • Може скласти пазл з 2 фрагментів з простою та великою картинкою. Допомагає складати кубики з картинками, вибираючи потрібну сторону.
 • З’являються перші сюжетні ігри – у вантажівку завантажує предмети та перевозить, ляльку годує, колисає і укладає спати.
Що має вміти дитина у 2 роки, розвиток дитини у 2 роки

Джерело: instagram@babylookstudio

МОВА, СПІЛКУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК

 • Мовленнєвий розвиток дворічної дитини може бути різним, але, як правило, до двох років малюк вже цілком зрозуміло говорить, вимовляє короткі осмислені фрази з 2-3 слів, може називати предмети, тварин.
 • Може показати пальчиками, скільки йому років, у відповідь на питання дорослого.
 • Дворічка вже розуміє багато слів і навіть може виконувати невеликі доручення, причому вони можуть складатися з кількох дій (візьми іграшку, принеси її татові), чим більше буде словниковий запас дитини, тим швидше і повноцінніше вона використовуватиме. Вважається, що до кінця 2-го року активний словниковий запас дитини становить 200-300 слів.
 • Може ставити прості запитання, доповнюючи слова жестикуляцією.
 • Знає своє ім’я та відповідає на запитання «Як тебе звуть», може пам’ятати ім’я батьків, бабусь, свійських тварин.
 • Закінчує короткий віршик, який добре знає, називає (іноді по-своєму) предмети на картинках.
 • Цікавиться іншими дітьми – на майданчику намагається грати поряд, але взаємодія не завжди виходить.
Що має вміти дитина у 2 роки, розвиток дитини у 2 роки

Джерело: instagram@babylookstudio

КУЛЬТУРНО-ГІГІЄНІЧНІ НАВИЧКИ

 • Може самостійно одягнути шкарпетки, штанці, курточку. Поки що складно з футболками та светрами, які потрібно натягувати через голову і не завжди виходить правильно застебнути ґудзики чи блискавку.
 • Горщик до двох років зазвичай вже освоєний, і дитина може сама зняти трусики та зробити свої справи. Або сказати, що хоче на горщик дорослим і «терпіти», поки йому допоможуть. Як правило, у цьому віці ще можливі «казуси» під час нічного сну – малюк не завжди прокидається, якщо хоче зробити свої справи.
 • Вміє чистити зуби і самостійно вмиватися, але поки що варто контролювати процес, тому що зубна паста може бути дуже смачною, а вода холодною. Самостійно витирає рушником личко та ручки.
 • Дворічний малюк чудово може користуватися серветками, самостійно витирати рот під час їжі та забруднені ручки. Але чиста серветка має лежати поруч із ним.

Це, зрозуміло, далеко не повний перелік умінь та навичок, які можуть бути освоєні дитиною до 2 років. При цьому пам’ятайте — кожна дитина — це індивідуальність, зі своїм темпом розвитку, так що, якщо ви не вписуєтеся в норми — не переживайте, малюк все надолужить. І важливо розуміти, що дитина розвивається швидше там, де з нею грають, розмовляють і дозволяють пізнавати світ.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты