Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="248036"]
Харчування

Перший прикорм дитини: не пропустіть 4 важливі кроки

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.08.17
0
Проблема першого прикорму – одна з найголовніших для молодих мам. Адже його неправильне введення може негативно позначитися на здоров'ї.

Проблема першого прикорму - одна з головних для молодих мам. Адже його неправильне введення може негативно позначитися на здоров'ї крихти. І справа навіть не в послідовності введення продуктів, а в підготовці малюка до прикорму.

прикорм, коли давати прикорм, що можна їсти в якості першого прикорму, прикорм, як вводити овочі, як вводити каші дитині

Джерело: GettyImages

Головний девіз першого прикорму дитини – Не нашкодь! Є перевірені правила, яких варто дотримуватися, навіть незважаючи на розвинену інтуїцію, аналітичний розум і досвід матусі. Аллергія, проблеми з роботою органів шлунково-кишкового тракту, часті запори або проноси. - це неповний перелік того, що може «звалитися» на малюка, якщо ви просто зробите «як подруга».

Не пропустіть 4 важливі кроки перед першою спробою.

ШАГ 1: ПЕРЕВІРЯЄМО ГОТОВНІСТЬ


Материнське молоко містить весь набір витаминів та корисних мікроелементів, а також воно наповнене водою. По суті, молоко задовольняє потребу малюка і в рідині, і в їжі. Тому ВООЗ рекомендує практикувати виключно грудне вигодовування до 6 місяців.

Введення прикорму варто відкласти, якщо:

 • дитина нездужає, наприклад у неї ріжуться зубки, почався нежити або болити животик;
 • малюкові зробили щеплення або він переніс якісь інші медичні маніпуляції;
 • ви плануєте переїзд, подорож чи, наоборот, приїзд гостей - взагалі будь-яка зміна звичної обстановки також не найкраща година для перших спроб.
прикорм, коли давати прикорм, що можна їсти в якості першого прикорму, прикорм, як вводити овочі, як вводити каші дитині

Джерело: GettyImages

Пора починати прикорм, якщо до 6 місяців дитина:

 • упевнено сидіти;
 • виявляє інтерес до іншої їжі (крім материнського молока) та потребує її;
 • підвоїла вагу;
 • може свідомо відмовитися від запропонованої їжі;
 • стала часто та без причини «зависати» на грудях.

ШАГ 2: РОЗУМІЄМО ЯК І НАВІЩО

Метою прикорму є знайомство з більш густою їжею (травна система малюка повинна до неї пристосовуватися поступово) та нові смаки (починаючи з максимально нейтрального).

Малюка не догодовують (до певного обсягу їжі), не вигодовують (як, наприклад, після хвороби) і вже тим більше не перегодовують! А приєднують до основного продукту (грудного молока чи суміші) нову їжу.

прикорм, вітаміни, як зрозуміти, що дитині не вистачає вітамінів, анемія, залізодефіцитна анемія, авітаміноз, харчування дитини, які вітаміни потрібні дитині для правильного росту та розвитку

Джерело: GettyImages

У класичній схемі на знайомство зі шкірним новим продуктом виділяють не менше ніж тиждень. Як вона працює? Починаючи з четверти чайної ложки, збільшуйте порцію щодня ще на пів ложечки. Через 7–10 днів малюк буде з'їдати вже 100–150 г, що саме замінити одне годування молочком.

Не варто за тиждень освоювати більш як два нові смаки. Нехай дитина пробує та звикає. Поступово саме ранкове годування молоком ви зможете замінити пюре, кашкою. Потім можна почати експериментувати з денною їжею.

ШАГ 3: АНАЛІЗУЄМО

Аналізуйте, а краще записуйте реакцію організму малюка на кожний продукт. Про неї свідчить самопочуття, якість випорожнень та стан шкіри немовляти.

Якщо у животика неспокійно, а щічки (або будь-які інші місця) вкрилися дивними висипаннями, значить до цього виду їжі малюк ще не готовий.

У малюків, трохи старших за віком, шкірні висипання можуть з'явитися не відразу після куштування нової страви. Наприклад, алергічна реакція на продукти з харчовими добавками може наростати поступово, протягом тижня. Такі добавки містять магазинні солодкі сирки, кисломолочні продукти, печиво та багато іншого.

правила прикорму, як ввести прикорм, відмова від дорослої їжі, як нагодувати нехочуху, алергія, стрес, їсть одне й те саме, переїзд, здорове меню для дитини

Джерело: Shutterstock

Перед введенням прикорму обов'язково проконсультуйтеся з педіатром, який спостерігає дитину. Навіть питання, з чого краще почати (з овочів чи каші), погоджуйте з лікарем!

Традиційно немовлят не повинні піддаватися впливу високоалергенних продуктів харчування для травлення. І звичайно, все перше – монокомпонентне: каша з однієї крупи, пюре з одного овочу/фрукта. Плавно змінюється і консистенція страв.

Не можна допускати, щоб дитина звикала виключно до рідкої їжі. Пюре повинні ставати густіші, потім у них мають з'явитися шматочки.

ШАГ 4: ДОТРИМУЄМОСЯ ПРАВИЛ

З моменту введення прикорму до переходу крихітки на «загальний стіл» мамам варто дотримуватися правил. Тоді проблем із травленням та апетитом не виникне.

літній прикорм дитини, скільки можна ягід малюкові за один раз, як правильно вводити фрукти, як правильно вводити овочі, літній прикорм, здорове меню, перший зуб, готовність дитини до прикорму, алергія, прикорм дітям-алергікам

Джерело: GettyImages

 • Грудне молоко (або суміш) залишається основним харчуванням дитини. Ближче до 1,5 року їжа малюка стане схожою на дорослий дієтичний (!) стіл.
 • "Краще пізно, ніж рано!" Малюк не бажає нічого куштувати? Не наполягайте. Спробуйте ще раз на тиждень.
 • Не орієнтуйтесь на подруг та родичок. Терміни готовності малюка до знайомства з новими смаками дуже індивідуальні, і їх обговорюють тільки з педіатром, який спостерігає дитину.
 • Першими можуть бути як куповані дитячі пюре, так і приготовані самостійно. Тільки ніякої солі! Лише овочі та вода. Зрозуміло, готовимо безпосередньо перед годуванням! Малюк має отримувати все свіже.
 • Ведіть харчовий щоденник, щодня відзначайте, скільки та які продукти з'їв малюк.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти