Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="247107"]
Матеріали українською мовою, МІФІ ТА ПРАВДА ПРО ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ

Міфі та правда про рядки введення прикорму

Old date:
Current date: 2022.12.06
New date: 2020.06.01
0
Здавалося, що всі домовилися що до строків введення прикорму. Останні 15 років найбільш поширена і вже всталена традиція - знайомств

Здавалося, що всі домовилися що до строків введення прикорму. Останні 15 років найбільш поширена і вже всталена традиція — знайомство дитини з новими смаками після 6 місяців. Але спостереження тривають, є велика кількість нюансів (і навіть міфів!), про які важливо знати мамі, яка вже обвела дату у календарі та купила кабачок, щоб стартувати вчасно!

прикорм дитини, перший прикорм, рядки введення прикорму

Джерело: Shutterstock

МІФ: Можна вводити прикорм у чотири місяці

ПРАВДА: Всесвітня організація охорони здоров'я наголошує, що до 6 місяців дитина має отримувати лише молоко матері. Малюк на штучному вигодовуванні може отримувати лише замінник грудного молока до 5, 5 місяців, а після цього рядок треба урізноманітнити харчування сумішшю за допомогою прикорму.

Тобто загальна рекомендація – прикорм у 5,5-6 місяців, але не пізніше ніж 7.

НЮАНС! Сучасні дослідження доводять, що в деяких випадках, наприклад, якщо дитина має ризик розвитку харчової алергії, введення невеликих доз потенційного аллергену навіть до 6 місяців зменшує шанси розвитку несприятливих реакцій у майбутньому.


Американські педіатри вважають, що невелика кількість арахісової пащі, риби, яйця, пшениці допомагають організму дитини виробити толерантність до компонентів їжі.

Також, якщо дитина до 6 місяців не має можливості отримувати тільки грудне вигодовування і їй після 4 місяців додатково дають овощне пюре та кашу, її здоров'я та розвиток залишаються нормальними, а грудне вигодовування триває довше, ніж у тих випадках, коли дітей догодували сумішшю .

Хоча шансів на довше годування грудьми більше, якщо прикорм водять у 6 місяців.

МІФ: Треба вводити прикорм, коли з'явиться перший зубчик

ПРАВДА: Довгий час одним з основних факторів готовності дитини прийняти прикорм вважалася поява першого зуба. Ще наші бабці сприймали його як сигнал: «Я можу жувати! Давайте щось твердіше за молоко». Але у ті далекі години у більшості дітей перший зубок з'являвся якраз на 6 місяців. Зараз ситуація докорінно змінилася: у когось перший зуб виростає у 4 місяці, у когось – ще й у 9 немає. Тож цей критерій перестав бути головним і значущим. Слідкуйте за іншими ознаками.

НЮАНС! Якщо ви даєте прикорм до появи першого зубчика, треба бути дуже уважними та обережними. Пюре та кашку маля проковтне, а ось яблучко чи грушку давайте лише у ніблері.

МІФ: Подушками можна обкласти, і дитинка буде їсти сидячи

ПРАВДА: Вміння добре тримати голову та спину – ознаки готовності малечі до прикорму. Але найважливіше не пропустити найважливішу умову: дитина має сидіти САМОСТІЙНО! Тобто, ні подушки для фіксації, ні навіть «у мами на ручках» — не проходити!

До речі, вже доведено тісний взаємозв'язок між м'язовою системою і функцією внутрішніх органів, тонусом гладкої мускулатури. Тому без сформованих м'язів спини важко налагодити роботу травного тракту. Коли лікар рекомендує курс масажу при запорах або кількох немовлят – не дивуйтеся.

НЮАНС! Лежачі дитина може пити молочко. А ось будь-яка інша їжа має попадати, коли дитина перебуває у вертикальному положенні. Обезпека вдавитися дуже висока – не ризикуйте.

МІФ: До шести місяців дитина не повинна куштувати нічого, крім молока чи суміші

ПРАВДА: У житті всі гарні теорії наштовхуються на сувору практику. А в харчуванні введення прикорму вона називається «прояв харчового інтересу» та «здатність відвертати голову у разі небажання їсти». І дитині, яка побачила, як батьки їдять та зацікавилася процесом все одно, чи виповнилося її 6, чи ні! Вона провожає поглядом шкірну ложку, що прямує до маминого рота, лізе ручкою до тарілки з сестриччиною кашею, хоче, як тато пити кофе… Звичайно, кофе ми не наливаємо. А ось пару зернят гречки або мікродозу яблука ви можете дати й не картати собі за це.

Головна умова такого «знайомства» — на столі мають бути продукти та страви з розряду здорового харчування та без потенційних алергенів.

НЮАНС! Зазвичай харчовий інтерес прокидається між 4-м та 7-м місяцями, але часто він згасає, бо ніяк не підтримується, адже «до 6 місяців не можна». Не робіть цю помилку, забороняючи торкатися вашої тарілки. Малюк скуштує, щось виплюне, але буде встановлений контакт! Таким чином ви удовольняєте потребу дитини у пізнанні цього світу (дізнаєтеся самі, що їй подобається і з чого варто розпочати «настоящий» прикорм), не пропускаєте важливий етап дорослішання.

прикорм дитини, перший прикорм, рядки введення прикорму

Джерело: Shutterstock

МІФ: Найперший прикорм мама обов'язково має приготувати сама та вкласти душу

ПРАВДА: Мамина душа – це чудово, але, на жаль, ще не гарантія якості овочів, які вона придбала на ринку чи в магазині. До того ж багато залежить від сезону та інших умов – іноді ми просто не можемо купити свіже та приготувати дитину. Педіатри рекомендують сезонні овочі: цвітну капусту, кабачок, патисон. Але якщо ґрунтові ще не виросли, вам точно краще купити готове пюре у баночці, ніж рослину невідомого походження.

Ваше завдання – дати смачне та корисне і бути впевненим, що організм крихітки все це легко засвоїти. Скажімо, продукція ТМ Hame та Hamanek, яка виробляється в Чехії відповідно до найсуворіших стандартів Євросоюзу. Важливо, що Hamanek не лише гарантує повну безпеку своєї продукції, але й виробляє її дуже смачною – дітям подобається!

А для батьків важливо бути впевненими у безпеці. І тут теж Hamanek на найвищому рівні. Кожна партія товару проходить різні види аналізів: мікробіологічні, фізико-хімічні показники безпеки, а потім зберігається на спеціальному складі на заводі не менше 10 днів, протягом яких завершуються всі перевірки і підтверджується якість готового продукту.

Вибираючи прикорм ТМ Hamanek для вашого малюка, ви можете бути впевненими – дитина отримує найкраще!


Р

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти