Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="247972"]
Матеріали українською мовою

Міфі та правда про харчування з баночок

Old date:
Current date: 2023.02.01
New date: 2020.06.09
0
Серйозне ставлення батьків до першого прикорму — це серйозне ставлення до здоров'я дитини. Колись раніше пюре вважалося занадто

Серйозне ставлення батьків до першого прикорму — це серйозне ставлення до здоров'я дитини. Колись раніше пюре вважалося надто дорогим і якимось штучним. Бути «якісною» мамою означало подрібнювати гречку та вівсянку, варити овочі, терти яблучко та готувати все самостійно. Щоб у мами не було і думок якось полегшити свій бут, їй казали, що там, у тих баночках, незрозуміло що. З'ясуймо та розберемося з цими застарілими міфами!

дитяче харчування

Джерело: Shutterstock

МІФ: Якщо починати з баночок, дитина призвичаїться до них і не буде їсти звичайну їжу, не навчитися жувати

ПРАВДА: Дуже важливо спостерігати за тим, як реагує дитина на консистенцію страви. Починати важливо з протертої їжі, дуже м'якої, яку легко розтерти пальцями. Або дивитися на позначку на баночці – там консистенція відповідає віку дитини. До речі, навіть якщо ви готовите самостійно, важливо пам'ятати, що у 8–10 міс. дитині треба пропонувати твердішу їжу з грудочками або кусочками. Вона є і в готових стравах прикорму.

Ваше завдання — не пропустити цей момент, щоб показати дитині її нові можливості.


НЮАНС! Щоб малюк не вдавився, коли ви кормите його твердішою їжею, важливо, щоб він сидів у стільці для годування, а розмір шматочків був не більшим за той, що дитина може взяти своїми маленькими пальчиками.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

МІФ: Готове харчування для дітей дуже дороге і лише для лінивих

ПРАВДА: Сучасна життя висуває вимоги: нам треба багато працювати, щоб забезпечити якісний рівень життя собі та дітям. Іноді мама повертається до офісу саме тоді, коли починає давати прикорм дитині. Це досить напружений момент і для дитини, і для матусі. Вистачає клопоту і якщо мама ще не працює, але в батьківщині є старша дитина.

У будь-якій ситуації є втома, бажання полегшити побут та нагодувати дитину смачно та якісно. Те ж, якщо подумати, на що краще потратити годину: на купування продуктів, приготування їжі, прибирання або на спілкування з дитиною, відповідь очевидна і нічого спільного з тим, що вам просто ліньки це все робити, не має.

НЮАНС! Щодо ціни, то вона залежить від багатьох складових, але завдяки тому, що можна заздалегідь спланувати дитячий раціон та покупки, буде навіть економія в загальному розумінні. Купувати продукти для приготування страв прикорму в еколівках не дешевше.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

Джерело: Shutterstock

МІФ: Ніхто не знає, що там усередині - чи ті фрукти, овочі, м'ясо, риба свіжі та якісні

ПРАВДА: Якісне дитяче пюре з баночки потрапляє туди після чисельних перевірок не лише первинної сировини, але навіть і землі, де збирали врожай, води, якою поливали овочі, фрукти, ягоди. Щодо м'яса, риби та птиці, з ними теж дуже суворо. Перевіряють не лише раціон, а й стан здоров'я. Погодьтеся, ніхто з нас не має змог так контролювати всі продукти, що ми купуємо.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

Пюре від ТМ Hame гідне вашої крихітки! Воно має безліч відповідних сертифікатів якості, основні з яких:

  • EU Сертифікати - CZ 402, CZ 314,
  • HACCP (критичні контрольні точки),
  • ISF – сертифікація якості.

Шукайте відповідні позначки на баночці. Це гарантія відповідності якості вихідних продуктів стандартам ЄС та законодавству України.

НЮАНС! Дуже важливо купувати прикорм у відділах дитячого харчування у магазинах, де дотримуються норми зберігання продукції.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

МІФ: Ми не можемо перевірити, чи чистими руками все це було зроблено та чи чистий посуд було розфасовано

ПРАВДА: На виробництві всі працівники проходять гігієнічний контроль та мають спеціальну захисну форму. Пакувальні матеріали проходять не менш сувору перевірку, ніж сировина. Скляні баночки витримують стерилізацію, і тому до дитячого харчування не додаються штучні консерванти.

Автоматична система пакування робить «рентген», відсиває тару з мікротріщинами, а після наповнення та стерилізації проводити повторну перевірку баночок і виключає шлюб.

НЮАНС! Кришка twist-off дозволяє мамі визначити цілісність вакуумного пакування: при натисканні на центр вона не повинна прогинатися, відкриття банки супроводжується специфічним клацанням.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

Джерело: Shutterstock

МІФ: Крахмаль у складі пюре — це не добре

ПРАВДА: Причин додавання крахмалю в різні харчові продукти, включаючи харчування для дітей, є кілька, і це роблять якраз, щоб покращилася якість. Крахмаль пов'язує лишню рідину, завдяки чому фруктове або овощне пюре буде залишатися однорідним, що важливо для продуктів прикорму. Таке пюре добре триматиметься у ложечці.

Завдяки властивостям, що закріплюють, крахмаль допомагає переварити новий для організму дитини продукт без появи діареї. Розщеплюючись у організмі, крахмаль стає джерелом глюкози для тіла дитини. Потрапивши в шлунок, він захищає його стінки від органічних кислот, наявних у складі фруктових пюре. Особливо це важливо для пюре, приготованих з кислих фруктів.

Додавання в харчові продукти крахмалу служить згущувачем і профілактикою відрижки.

У товстій кишці допомагає створити сприятливі умови для зростання корисних бактерий, а ще покращує засвоєння фруктів.

НЮАНС! Оптимальний вміст крахмалю у продуктах для дитячого харчування становить 3–6%. В цьому випадку організм крихітки з легкістю перетравлює полісахарид, одержуючи від нього лише користь.

дитяче харчування у баночках, дитяче пюре у баночках, дитячий прикорм у баночках

МІФ: У тих пюре багато якихось незвичних компонентів (шпинат, фенхель, лосось, манго) - ми такого не їмо в батьківщині і дитині не хочемо давати

ПРАВДА: Маленька дитина потребує великої кількості корисних речовин, що містяться у овощах, фруктах, м'ясі та молочних продуктах. Чим більший асортимент дитячого харчування, тим більше корисних речовин буде отримувати малюк. Це одне з досягнень сучасності — можливість харчуватися набагато більшою кількістю корисних овочів та фруктів.

Так, деякі з цих нових продуктів — не зовсім традиційні для нашої кухні, але це не робить їх гіршими за моркву, картопля чи кабачок.

НЮАНС! Саме в цих незвичних для нас продуктах у великій кількості містяться потрібні мінерали, вітаміни та мікроелементи. Наприклад, залізо можна отримати не лише з червоного м'яса, печінки, яєчного жовтка та яблука, але й шпинату, броколі, селери. Ви не дуже їх любите? Є шанс змінити ситуацію та покращити не лише здоров'я дитини, а й, власне, теж!

 


Р

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти