Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="248009"]
Матеріали українською мовою, МІФІ ТА ПРАВДА ПРО ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ

Три головні проблеми під час введення прикорму: про що повинні знати батьки

Old date:
Current date: 2022.11.27
New date: 2020.06.01
0
Звичайно, ввести прикорм у всіх! Мінімізуймо муки: свої та малюка і врахуємо три важливі моменти під час прикорму. Головна

Звичайно, ввести прикорм у всіх! Мінімізуймо муки: свої та малюка і врахуємо три важливі моменти під час прикорму.

введення прикорму

Джерело: Shutterstock

Головна рекомендація для мам (та особливо для бабусь) — заспокойтесь і не нагнітайте обстановку перед введенням прикорму. Вам же подобається їсти, коли ви в гарному настрої, розслаблені, у вас є апетит і ніхто не змушує з'їсти більше, ніж хочеться? Ось і вашому малюкові теж! До речі, всі проблеми з харчуванням можна вирішити!

ТОТАЛЬНА АЛЕРГІЯ

Кропив'янка або розлад травлення розпочалися з… кабачка! Якщо у вас або у ваших близьких родичів спостерігалося таке, то введення прикорму малюкові потребує особливої ​​уваги. Потрібно вводити по одному новому продукту у першій половині дня, записувати у харчовому щоденнику реакцію шкіри та шлунка. Є реакція? Відкладіть знайомство із продуктом на місяць.


Висип не проходитиме протягом тижня? Покажіть дитину лікареві. Не намагайтеся перевиховувати імунну систему або чутливий кишківник дитини.

прикорм, коли давати прикорм, що можна їсти в якості першого прикорму, прикорм, як вводити овочі, як вводити каші дитині

Джерело: GettyImages

ВІДМОВА ВІД ПРИКОРМУ

Малюкові вже 6 міс.? Він все ще може бути не готовим до введення прикорму. У деяких дітей рефлекс виштовхування ложки згасає швидше, у деяких раніше дозріває система потрібних травних ферментів. Якщо малюк додає у вазі, активний, але не цікавиться новою їжею, не варто насильно вмикати в раціон пюре.

Буває, введення прикорму відбувається дуже швидко. Дайте можливість смаковим сосочкам адаптуватися до нового. Дегустація може початися навіть з мізерного обсягу, а за кілька днів поступово порція збільшиться до половини чайної ложечки. До повноцінної порції, що відповідає віку дитини, може пройти тиждень і більше.

Спробуйте зробити прикорм менш щільним і, звичайно, без купочок. Не намагайтеся «покращити» смак пюре за допомогою солі, цукор, соусів.

правила прикорму, як ввести прикорм, відмова від дорослої їжі, як нагодувати нехочуху, алергія, стрес, їсть одне й те саме, переїзд, здорове меню для дитини

Джерело: Shutterstock

ЇСТЬ ОДНІ Й ТІ САМІ

Ви запровадили дієтичну цвітну капусту. Малюк покохав її та… підсів. Більше не хоче нічого! З одного боку, дієтологи проповідують різноманітність у харчуванні (саме так організм отримує всі необхідні елементи для зростання та розвитку), з іншого боку, смакові переваги (у тому числі й дитячі) — справа тонка, індивідуальна.

Малюк вибрав щось і не хоче пробувати нове, але при цьому нормально росте та додає у вазі? Не варто поки що форсувати розвиток гастрономічного світогляду. Відновіть ці спроби через кілька тижнів, а то й через місяць. Так, ось така у вас дитина! Змушувати не можна.

Мабуть, є одне маленьке виняток: якщо улюблена страва малюка - пюре із гарбуза чи моркви. Якщо крихітка є тільки її, варто обмежити кількість цього прекрасного, але дуже багатого бета-каротином продукту. Надмірне вживання подібних пюре, як і соків, викликає помаранчеве профарбовування шкірних покривів та склер, що є небезпечним для печінки.

прикорм продукти

Джерело: Shutterstock

НАЙПОШИРЕНІШІ ОШИБКИ БАТЬКІВ

  • Надто ранній початок: дитина ще не готова.
  • Невідповідний момент (малюк хворий, йому щойно зробили щеплення, сім'я нещодавно переїхала на нове місце проживання, на дачу).
  • Неправильний вибір продукту для першого підгодовування.
  • Надмірно швидке збільшення обсягу нових продуктів.
  • Введення одночасно кількох видів прикорму.

Автор: Юлія Москвичова, дієтолог


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти