Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="247741"]
Матеріали українською мовою, МІФІ ТА ПРАВДА ПРО ДИТЯЧЕ ХАРЧУВАННЯ

Міфі та правда про найкращий перший продукт для прикорму

Old date:
Current date: 2022.12.08
New date: 2020.06.04
0
Всі мами чули, що найкращий, найнебезпечніший та найкорисніший перший прикорм — це кабачок. Бабусі впевнені — краще яблучко. А ще до

Всі мами чули, що найкращий, найнебезпечніший та найкорисніший перший прикорм — це кабачок. Бабусі впевнені — краще яблучко. А ще краще – сік. Сучасні педіатри наполягають: немає єдиного чемпіона з прикорму. І радять індивідуальний підхід, спостереження та здоровий глузд.

прикорм, перший продукт для прикорму

Джерело: Shutterstock

МІФ: Треба починати з кабачка

ПРАВДА: Стандартна рекомендація для здорової дитини — сезонний гіпоалергенний овоч, який виріс у вашій місцевості. Але ВООЗ нічого не має проти фруктового старту або каші у якості першого прикорму. Продукти з дитячого раціону мають містити якомога більше заліза, бути легкозасвоюваними, без додаткових солі та цукру та безпечними з епідеміологічної точки зору.

В умовах нашої кліматичної зони цим вимогам найбільше відповідають страви з фруктів, овочів і круп, до яких трохи пізніше додається м'ясо та риба. Що саме буде першим, не має значення. Важливо, щоб продукт не викликав алергічної реакції (червоні, помаранчеві, жовті плоди заборонено), а якщо це каша, то принциповою є відсутність глютену.

Тож дитина може почати з картоплі, цвітної капусти, броколі, патисону, навіть з яблука чи грушки. Головне — якість їжі, яку вона спробує, спосіб обробки, безпека.


НЮАНС! Є сучасні рекомендації для маленьких потенційних алергиків (алергія у батьків або у старших дітей у батьківщині) щодо введення невеликої кількості значущих аллергенів, щоб допомогти формуванню імунної толерантності до аллергену. Робити це можна лише під наглядом лікаря та за умови регулярного спостереження за реакцією організму дитини на їжу.

прикорм, перший продукт для прикорму

МІФ: У 3 місяці треба давати яблучний сік по крапельках

ПРАВДА: Сучасна рекомендація — сік після 12 місяців, якщо ваш лікар не радить індивідуальний графік. У радянські години дуже багато дітей харчувалися сумішшю (вона не була такою адаптованою та якісною, як зараз). Для того щоб додати вітамінів та хоч якось захистити від анемії, педіатри наполягали на введенні яблукового соку вже у 3 місяці. Наразі такої потреби немає.

Діти на грудному вигодовуванні отримують все, що потрібно, з маминого молока, а малюки, що п'ють сучасні якісні суміші, вже не страждають від анемії.

НЮАНС! Є дослідження, які доводять: концентрація кислот у соку — занадто висока для дитячого шлунка, що адаптований поки що лише до молока, шлунково-кишковий тракт ще просто не готовий до такої їжі.

До того ж саме сік іноді стає причиною недостатньої маси тіла: сік дає калорії, а важливих мінералів та білків дитина не отримує, вітамінний дефіцит соки теж не компенсують. Саме солодка рідина, яку крихітка п'є з пляшечки, викликає «пляшковий карієс» (цукор пошкоджує ніжну емаль на дитячих зубках).

прикорм, перший продукт для прикорму

МІФ: Манка на молоці — класика: у нас усі діти в батьківщині пили її з пляшечки

ПРАВДА: Якщо й каша, то лише кукурудза, гречка чи рис (це так звана безглютенова трійця). Безмолочна або з додаванням маминого молока. Манка — виключно глютен, а ще вона багата на фітин, який заважає всмоктуванню заліза, а це дуже небезпечно для маленьких.

Серед серйозних наслідків присутності манної каші у меню дитини до року порушення роботи ШКТ, рахіт, часті застуди та ГРВІ.

НЮАНС! Давати будь-який прикорм із пляшки - це теж велика помилка. Особливо якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні. Навіть воду треба давати з ложки або з чашки, щоб не завадити вже налаштованому грудному вигодовуванню.

Прикорм дитина має їсти сидячи. Починаємо з пюре з ложки, а у 8-10 місяців пропонуємо вже їжу з твердішими комочками. Розмір цих невеликих шматочків такий, що дитина може сама взяти пальчиками.

прикорм, перший продукт для прикорму

Джерело: Shutterstock

МІФ: Найкраще - кисломолочка: кефір, сир, йогурт

ПРАВДА: Експерти не радять вживати коров'яче, козине та молоко інших тварин дітям щонайменше до року, а краще — до двох-трьох років. Для дітей на штучному годуванні краще вживати адаптовані молочні суміші, а на 2–3-му році — наступні формули.

Білки молока сільськогосподарських тварин суттєво відрізняються за своїм складом від білків грудного молока, вони важко перетравлюються, часто викликають алергію. Надлишок фосфору у коров'ячому молоці зовсім не сприяє засвоєнню кальцію, швидше навпаки.

У кисломолочних продуктах ці недоліки частично компенсуються дією молочнокислих мікроорганізмів, які розщеплюють надлишок лактози та змінюють структуру білків, що полегшує їх засвоєння.

Але все одно до року вживання молока небажано, а на 2–3-му році має становити не більше 500 мл на добу.

НЮАНС! Бажано вводити кефір у меню малюка після 9 місяців (якщо ваш лікар не наполягає зробити це раніше). Іноді через кислоти та мінеральні солі, що є у кефірі, у дітей виникають збої в роботі почок і травної системи: слідкуйте за розміром порції.

прикорм, перший продукт для прикорму

МІФ: Треба додати трішки цукру чи солі, щоб малюкові понравився перший прикорм

ПРАВДА: Педіатри категорично проти додавання цукру та солі у страви прикорму. Безумовно, дитині сподобається солодка кашка, але щоб сформувати правильну харчову поведінку надалі, слід пропонувати прикорм без додавання цукру і солі та обов'язково включати зелені овочі (вони мають невелику гіркоту, до якої треба звикати з детства).

прикорм, перший продукт для прикорму
НЮАНС! Купуючи готову продукцію для прикорму, батькам важливо звертати увагу на склад продукції. Дитяче харчування має складатися виключно з натуральних продуктів. Наприклад, фруктове пюре. ТМ Hamanek та ТМ Hame містять 100% фруктів.

У м'ясо-овочевих пюре Hamanek повністю виключено наявність ГМО, барвників, консервантів, глютену, солі.

До речі, надлишок солі може призвести до затримки води в організмі, а також до додаткового навантаження на підшлункову залозу та почки дитини. При створенні дитячого харчування фахівці компанії чеської компанії Hamе спираються на дані наукових досліджень в галузі педіатрії, алергології, імунології, працюють спільно з педіатрами для отримання найкращих рецептур, корисних для малюка, щоб ви змогли прищепити дитині звичку до здорового харчування з детства.


Р

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти