Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="77357"]
Здоров'я

Підвищена температура дитини без інших симптомів. Можливі причини

Old date: 2015-11-16
Current date: 2022.09.28
New date: 2021.11.22
0
Коли у дитини починається нежить, болить шийка або живіт, стає приблизно зрозуміло, в якому напрямку піде лікування.

Коли у дитини починається нежить, болить шийка або живіт, стає приблизно зрозуміло, в якому напрямку піде лікування і взагалі, що з цим робити. Але трапляється, що температура раптово підвищується, більше жодних проявів немає. У чому може бути причина?

температура у дитини

Джерело: Fotolia

Що може спричинити підвищення температури

Як відомо, організм реагує підвищенням температури на сторонні об'єкти, включаючись у боротьбу з вірусами та бактеріями. Деякі з шкідників даються взнаки різними способами - це і нежить і кашель при ГРЗ, ентеровіруси виявляються нудотою, блюванням, болем у животі, менінгіти - головним болем і т.д., а інші себе ніяк не проявляють, особливо в перші дні хвороби . До таких загадкових інфекцій відноситься раптова висип (розеола).

 • Розеола - це захворювання характерне для дітей до 5-річного віку, але найчастіше трапляється у період з 9 місяців до 2 років. Типово для розеоли гострий початок - температура дуже швидко і без видимої причини розуміється до 38-39,5 градусів, на третій-п'ятий день вона нормалізується, але на личку, грудях і животі з'являється рожевий висип, який швидко поширюється по всьому тілу. Захворювання вважається легким, проходить без наслідків для дитячого здоров'я та залишає після себе довічний імунітет.
 • Інфекції сечовивідних шляхів у дітей може протікати так само безсимптомно або майже безсимптомно. Це той випадок, коли досвідчений лікар може звернути увагу на ознаки непомітні для батьків. Високу тривалу температуру здатні викликати серйозні проблеми дитячих нирок, які можливі як первинне захворювання, і в результаті ускладнення після респіраторної вірусної інфекції. При підозрі захворювання сечовивідних шляхів в дитини необхідний, передусім, клінічний аналіз сечі.
 • Температура у дитини може піднятися як наслідок перегріву, Найчастіше це відбувається в спекотний літній час, проте може статися і взимку, якщо дитина одягнена занадто тепло і п'є недостатньо рідини, а також за відсутності свіжого прохолодного повітря (в машині, квартирі). Важливо пам'ятати – чим дитина молодша, більше вона піддається перегріву.
 • Можливе підвищення температури як реакція дитячого організму не сильне та тривале збудження і навіть перевтома. Це може бути пов'язане з віковими особливостями психіки дитини.
 • Температура може підвищитись у період прорізування зубів. Але, як правило, він супроводжується рясною слинотечею, припухлістю ясен, яку побачить педіатр, навіть якщо для мами вона не помітна.
У дитини температура

Джерело: Shutterstock

Що робити, якщо температура піднялася, а інших ознак немає

І тут я маю написати – у будь-якому незрозумілому випадку звертайтеся до лікаря. Це дійсно правильно, проте на практиці, на жаль, якщо дійсно немає жодних проявів, окрім температури, лікар теж не завжди зможе зрозуміти причину її підвищення.

Правила поведінки батьків при підвищенні температури у дитини:


 • Обмежити рухову активність, оскільки вона провокує утворення тепла в організмі
 • Провітрити кімнату, де знаходиться дитина, знизити температуру до 19-20 градусів. Дитина повинна дихати прохолодним повітрям, але не мерзнути при цьому
 • Не змушувати їсти, якщо дитина не хоче. Якщо все ж таки просить – їжа повинна бути легкою, щоб не навантажувати печінку
 • Випоювати малюка, щоб не допустити зневоднення та забезпечити достатню кількість рідини для зниження температури. Пити невеликими порціями кожні 15-20 хвилин. Найшвидше напої всмоктуються, якщо їхня температура приблизно дорівнює температурі тіла дитини.
 • Можна зволожити шкіру дитини, але теплою водою. Оцтові та спиртові розтирання та компреси для дитини використовувати не можна, оскільки можна викликати інтоксикацію.
 • При необхідності використовувати дозволені для дітей жарознижувальні препарати (парацетамол або ібупрофен) у дитячому дозуванні.

При цьому важливо уважно спостерігати за станом дитини та можливим розвитком інших ознак захворювання.

температура у дитини

Джерело: Shutterstock

Коли необхідно звертатися до лікаря

Тим не менш, існую ситуації, коли самолікування потрібно припинити, і допомога фахівця необхідна та обов'язкова:

 • Дитині менше 1 року
 • Якщо дитина за високої температури блідне, це може бути ознакою бактеріальної інфекції.
 • Температура піднімається вище 39,5 градусів і не падає через 30 хвилин після жарознижувального
 • Не виходить дитину випоювати
 • Не настає поліпшення (температура ставати нижче без ліків) на третій день або помітно погіршення
 • Температура тримається понад 5 днів
 • З'явилися інші ознаки, наприклад – висипання, головний біль, слабкість, нудота та блювання, діарея
 • Якщо ситуація незрозуміла, варто звернутися до лікаря, хоча б для того, щоб спостерігати за розвитком стану дитини разом із фахівцем, це допоможе вжити термінових заходів у разі потреби.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти