Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="193990"]
Здоров'я, ЯК захистити дитину від хвороб восени

Біла лихоманка у дитини: симптоми та перша допомога

Old date: 2018-09-09
Current date: 2022.08.12
New date: 2022.02.07
0
Підвищення температури тіла у дитини завжди спричиняє тривогу у батьків, а часом і справжню паніку. Важливо в цей складний період

Підвищення температури тіла у дитини завжди спричиняє тривогу у батьків, а часом і справжню паніку. Важливо в цей складний період взяти себе в руки та грамотно допомогти малюкові, а головне уважно спостерігати за його станом та вміти відрізняти червону та бліду лихоманку.

Біла лихоманка у дитини

Джерело: Fotolia

Підвищенням температури організм дитини (як і дорослої, втім) реагує на шкідливі мікроби – як віруси, так і бактерії. Далеко не завжди необхідно знижувати температуру, особливо медикаментозно - адже при її підвищенні приблизно до 38 градусів різко збільшується вироблення ендогенного інтерферону - імунного білка, який бореться з інфекцією. Тим не менш, у деяких ситуаціях потрібно вживати термінових заходів, до таких випадків належить і так звана «біла лихоманка».
температура у дитини, біла лихоманка, біла лихоманка це

Джерело: Shutterstock

Біла лихоманка це

Таку назву цей стан отримав через типові ознаки, за якими його можна дізнатися:

 • на тлі підвищеної температури (лихоманки), у дитини блідніють шкірні покриви
 • ніжки та ручки стають холодними, шкіра суха
 • малюка знобить, а температуру дуже складно збити.

При білій лихоманці температура підвищується стрімко через порушення рівноваги між продукуванням тепла та його віддачею. Відбувається спазм периферичних судин, що заважає тепловіддачі, а отже, стан при білій лихоманці небезпечний для дитини, особливо для малюків до 3 років.


Іншими проявами білої лихоманки можуть бути:

 • «Мармурова шкіра» - невеликі синюшні плями
 • задишка
 • Аритмія, сонливість
 • Апатія та відсутність апетиту
 • Фебрильні судоми (можливі за будь-якої гіпертермії)
 • Пальці на руках і ногах, а також кінчик носа стають синюшними.
 • При натисканні пальцем на будь-яку ділянку тільця залишається білий слід.

Бліда, або біла лихоманка це не захворювання, а, як і червона – є симптомом, але може бути небезпечним для маленької дитини, а тому потребує правильного купірування та консультації з лікарем.


Джерело: Shutterstock

Біла лихоманка у дитини – що робити

Алгоритм дій батьків при білій лихоманці у дитини відрізняється від допомоги при рожевій лихоманці (коли шкірні покриви дитини червоніють і спекотно). Не можна розтирати малюка і намагатися охолодити тільце, не варто відразу давати жарознижувальні препарати - спазм периферичних судин не дозволить температурі знизитися.

Перша допомога при білій лихоманці:

На відміну від «червоної лихоманки», при блідій лихоманці не варто відразу давати жарознижувальні та зволожувати дитяче тільце.


 1. Провітріть кімнату, де лежить хвора дитина, зробіть вологе прибирання (заберіть усі «пилозбірники», витріть вологою серветкою поверхні, видаливши пил, протріть підлогу, без додавання будь-якої хімії).
 2. Укрийте дитину тепліше, надягніть шкарпетки, можна прикласти до ніжок грілку з теплою водою.
 3. Давайте пити щось тепле - можна морс або неміцний трав'яний чай. Але малину чи інші природні потогонні поки що давати не варто.
 4. Після того, як дитину перестане знобувати, дайте жарознижувальне (на основі ібупрофену або парацетамолу).
 5. Протирайте лоб та віскі малюка серветкою, змоченою у прохолодній водою (наближеною до температури його тіла).
 6. Зверніться до лікаря, особливо якщо дитині менше року – необхідно з'ясувати причину такої реакції дитячого організму та лікувати саме її.

Не давайте дитині жарознижувальні для профілактики або на постійній основі - тільки в дозі, що рекомендується, і при необхідності.

Важливо! Якщо жарознижувальний препарат не діє, не варто збільшувати дозу, це, по-перше, не допоможе, а по-друге, передозування може бути небезпечним для дитини не менше, ніж гіпертермія. Зверніться до лікаря або викличте невідкладну допомогу.


Джерело: GettyImages

Причини білої лихоманки у дитини

До можливих причин блідої лихоманки відносять:


 • Різке підвищення температури у гострий період інфекційного зараження
 • Вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів у перші дні зараження
 • Неправильне лікування при бактеріальній інфекції
 • Біла лихоманка може бути провісником серйозних захворювань, таких як пневмонія, бактеріальний отит, аденоїдит, запалення середнього вуха та інших.

Будьте уважні до дитини, не панікуйте та пам'ятайте – перша допомога, це спосіб підтримати малюка до приходу лікаря та не замінює консультацію з фахівцем, правильну діагностику та лікування основного захворювання.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x