Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="208666"]
Здоров'я і догляд

Температура у немовлят: інструкція для батьків

Old date: 2019-03-01
Current date: 2022.06.26
New date: 2021.12.11
0
Тема підвищення температури завжди актуальна, а особливо у дитячому віці. Вимірювання температури тіла доступне всім, метод простий

Тема підвищення температури завжди актуальна, а особливо у дитячому віці. Вимірювання температури тіла доступне всім, метод простий і зрозумілий. Особливу важливість та значущість термометрія має для малюків до року. Про те, що потрібно знати про підвищення температури батькам немовлят, коли це норма, а коли – симптом хвороби, і головне – що робити, якщо у дитини піднялася температура, розповів педіатр медичного центру Into-Sana Олександр Гайдучак.

Температура у немовлят, температура, температура у дитини, температура у дітей

Джерело: Fotolia

Оскільки малюк ще не може розповісти про свої проблеми, батьки, помітивши недобре, обов'язково повинні вимірювати температуру, наприклад, при такому плачі. Якщо, переодягаючи малюка, мама помітила, що шкіра стала гарячою на дотик, з'явився рум'янець або висип, слід також виміряти температуру.
Термометрію (вимірювання температури) можна проводити під пахвою, у роті та ректально, використовуючи ртутний, електронний або безконтактний термометри. Наведені нижче цифри температури тіла малюка будуть відповідати результатам вимірювання в пахвовій області, оскільки цей метод найпоширеніший, доступніший і знайомий усім. Отже, у нормі температура тіла малюка до року може коливатися від 36,0 ° C до 37,2 ° C протягом дня.

Підвищення температури у дітей до року може бути пов'язане з інфекційними та неінфекційними процесами в організмі. Розгляньмо можливі варіанти по порядку.


Олександр Гайдучак
Олександр Гайдучак

Однією з причин підвищення температури у немовляти до 3 місяців може бути перегрів - Процеси тепловіддачі у немовляти недосконалі, нервова система проходить шлях становлення, та й потові залози ще не працюють так добре, як у дорослого. Тому якщо мама надто тепло одягне малюка, можливе підвищення температури. У такій ситуації необхідно провітрити в кімнаті, роздягнути дитину, дати їй груди або воду, після чого такий жар має пройти.

З невеликим підвищенням температури тіла може протікати алергія на білок коров'ячого молока чи інші продукти (молочні суміші). У таких випадках температура підвищується до 37,2–37,5°C і має постійний характер. Мама може відзначати, що після годівлі у крихти з'являється збудження, здуття, гази та проблеми зі стільцем. Можливі шкірні прояви у вигляді висипу та сверблячки. При встановленні причинного фактора рекомендується усунути його повністю з раціону малюка.


Температура у немовлят, температура, температура у дитини, температура у дітей

Джерело: Shutterstock

Прорізування зубів (Дентація). Процес прорізування може протікати з незначним підвищенням температури до 37,5°C протягом одного-двох днів. Оскільки під час дентації в крові циркулюють медіатори запалення, у цей період можливе погіршення апетиту, рідке випорожнення, нежить і кашель. Однак діагноз «прорізування зубів» має звучати лише після виключення серйозніших станів. Тому в такій ситуації краще одразу показати дитину педіатру.

На першому році життя дитина одержує необхідний перелік вакцин. У деяких дітей можлива температурна реакція на вакцину від кашлюку, правця, дифтерії. Найчастіше підвищення температури виникає у перші три доби після вакцинації та спонтанно зникає. Це нормальна реакція організму на щеплення. У такому разі головне — стежити за тим, щоб стан малюка залишався задовільним. При значному підвищенні температури (вище 38,5 ° C) проконсультуйтеся з лікарем.

Але не варто забувати про такі небезпечних причин підвищення температурияк інфекційні захворювання. Простудні захворювання (ГРВІ), кір, краснуха, грип, кишкові інфекції, запальні захворювання вух, запалення нирок та легенів та ще чималий перелік станів вимагають ранньої діагностики та своєчасного лікування.


Температура у немовлят, температура, температура у дитини, температура у дітей

Джерело: Shutterstock

Тут варто перерахувати симптоми, при яких потрібно негайно показати дитину педіатру:

  • температура вище 38 ° C у дитини до трьох місяців;
  • висока температура тіла у дитини із захворюваннями нервової або серцево-судинної системи;
  • на фоні підвищення температури відзначається порушення дихання;
  • дитина плаче, не заспокоюючись, більше трьох годин, або ж навпаки, стала млявою і не хоче прокидатися;
  • відмовляється від грудей, не п'є, не ковтає;
  • на шкірі з'явилися висипи.

Боротися з температурою в домашніх умовах можна шляхом створення комфортного мікроклімату, частого провітрювання (оптимальна температура в приміщенні, де знаходиться дитина - 20-21 ° C). Дитину можна роздягнути та обтирати теплою водою, але в жодному разі не використовуйте оцет, спирт чи холодну воду. Можливе застосування міхура з льодом на відстані 30 см від голови. Використовувати жарознижувальні засоби зниження температури новонародженому без призначення лікаря не можна. Не використовуйте як жарознижувальні засоби гомеопатичні препарати.


Температура у немовлят, температура, температура у дитини, температура у дітей

Джерело: Shutterstock

І пам'ятайте, температура сама по собі — це не хвороба, а лише симптом, якого при своєчасній реакції та зваженому підході до лікування не варто боятися.


Будьте здорові!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x