Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="226412"]
Здоров'я

Температура у дитини: 5 рекомендацій для батьків, що люблять

Old date:
Current date: 2022.07.03
New date: 2021.10.21
0
Підвищена температура у дитини лякає батьків. Вони одразу ж намагаються якось допомогти малюкові, але іноді піддавшись паніці, мож л

Підвищена температура у дитини лякає батьків. Вони відразу ж намагаються якось допомогти малюкові, але іноді піддавшись паніці можуть лише погіршити ситуацію. Щоб не нашкодити хворій дитині, потрібно знати кілька основних правил щодо гарячки.

температура у дитини, як збити температуру

Джерело: Shutterstock

6 практичних порад, які допоможуть батькам хворого малюка за підвищеної температури.  
Годуйте дитину

Раніше була думка, що лихоманку легше перемогти на голодний шлунок. Дійсно, при температурі діти можуть не відчувати голоду та відмовлятися від їжі. Але якщо хвора дитина просить поїсти, обов'язково запропонуйте їй здорове, збалансоване меню. Ситі діти загалом можуть краще боротися з інфекціями.

Не закутуйте без необхідності

У деяких сім'ях малюка з лихоманкою традиційно одягають у теплий одяг та вкривають кількома ковдрами. Це виправдано лише в тому випадку, якщо дитина виглядає блідою та скаржиться на холод. Коли ж шкіра малюка рожева, краще не укутувати дитину, щоб не перешкоджати природному виходу тепла з тіла.


температура у дитини, як збити температуру

Джерело: Shutterstock

Забезпечте в кімнаті свіже та прохолодне повітря

З іншого боку, не треба надто роздягати дитину, щоб охолодити її. Головне завдання організму за високої температури – пропотіти. Але якщо шкіра постійно контактуватиме з холодним повітрям, може виникнути спазм судин, і процес потіння зупиниться. Тому доцільно забезпечити в кімнаті свіже прохолодне повітря, але дитина при цьому не повинна мерзнути.

Правильно комбінуйте ліки

Ви можете використовувати жарознижувальні засоби, але повинні обов'язково враховувати вік дитини та поєднання ліків між собою. Призначати ліки має виключно дитячий лікар.


«Бабулини» методи давно себе зжили

Це ще одна поширена помилка щодо того, як боротися з високою температурою у дитини. Якщо наші бабусі діяли саме так, то сучасні педіатри вважають недоцільними такі сумнівні методи. Спирт, горілка або будь-який інший алкоголь, як і оцет, є небезпечними для дитячого організму. Проникаючи в кров, вони можуть лише погіршити стан хворої дитини.

При лихоманці у дитини варто відмовитися від таких народних методів, як обгортання у мокре простирадло, прикладання чогось холодного, опускання у ванну тощо. Всі ці способи боротьби з температурою давно зжили себе.


температура у дитини, як збити температуру

Джерело: Shutterstock

Якщо у дитини температура, слід зробити таке:


  • у приміщенні, де він знаходиться, доцільно забезпечити прохолодну температуру повітря (близько 18 градусів за Цельсієм);
  • давати дитині багато пити - це допоможе запобігти зневодненню, вивести токсини з організму і швидше одужати. Напої можуть бути будь-якими (чай, вода, трав'яний відвар, компот), але їхня температура не повинна перевищувати температуру тіла дитини;
  • стежити за появою інших небезпечних симптомів: блювання, запаморочення, висипання на шкірі, утруднене дихання, біль в області потилиці, наявність високої температури більше 3 днів. Якщо ви помітили щось подібне, негайно телефонуйте лікарю.

Гарячка у дитини – явище часто, залежно від причини, може бути серйозним станом, і може призводити до ускладнень. Головне – навчитися правильно з нею справлятися і вміти вчасно розпізнати можливі ускладнення. Зберігайте спокій і не хворійте!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x