Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="276432"]
Виховання

Правила поведінки для дітей під час війни: розмови з незнайомцями та прогулянки у нових місцях

Old date:
Current date: 2023.02.03
New date: 2022.11.30
0
Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну питання безпеки дітей вийшло на зовсім інший рівень. З періоду закінчення

Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну питання безпеки дітей вийшло на зовсім інший рівень. З періоду закінчення Другої Світової війни країни Європи не стикалися з подібними викликами. Але зараз воєнні виклики та ризики — частина нашої життя, і ми маємо бути готові захистити себе та дітей. Освітній проект #stop_sexтинг хоче нагадати основні правила поведінки з незнайомцями та відвідування нових місць, які будуть актуальні будь-якої години, особливо напередодні зимових канікул.

Правила поведінки для дітей під час війни

Джерело: Instagram @kgorod.ru

 

Зустріч з незнайомцями

Правило “Не спілкуватися з незнайомцями” завжди було актуальним, але в часи війни воно набуло нового сенсу та має більше нюансів, Адже ні дорослі, ні діти ніколи точно не знають, кем саме є людина поруч, тому важливо завжди розумно поводитися з незнайомцями.

Пропонуємо поділитися з дітьми наступними правилами:

 • Не розмовляйте з незнайомими вам людьми, якщо вони здаються вам підозрілими;
 • Не підходьте близько до автомобіля, який біля вас зупиняється;
 • Не залишайтесь наодинці з тим, кого ви не знаєте (навіть якщо ця людина здається вам доброю);
 • Не сідайте до автомобілів з незнайомими людьми;
 • Не беріть нічого у незнайомців із рук;
 • Не йдіть з незнайомцями нікуди, навіть якщо вони вам обіцяють щось показати чи подарувати;
 • Не розповідайте незнайомцям жодної приватної інформації про себе чи батьків;
 • Не стригайте у суперечки з незнайомими людьми;
 • Не провокуйте незнайомців до спорів, зварювань, агресії;
 • При появі озброєних людей негайно прямуйте до безпечного місця.
 • Якщо дитина потрапила в ситуацію, коли незнайомець чи незнайомка хочуть познайомитися з дитиною, щось їй пропонують чи питають приватну інформацію, то важливо, щоб дитина відразу розповіла про це дорослим, які є поруч: освітянам, батькам, родичам.

Прогулянки у нових місцях: вибухонебезпечні предмети

Після деокупації території України на нашій землі, на жаль, ще десятки років буде опасно знайти різні вибухонебезпечні предмети. Їх існує багато видів:


 • боєприпаси: бойові частини ракет; авіаційні бомби; артилерійські боєприпаси (снаряди, міні); інженерні боєприпаси (протитанкові та протипіхотні міні); ручні гранати; стрілецькі боєприпаси (набої до пістолетів, карабінів, автоматів тощо); навіть можна зустріти запаси Другої Світової війни; 
 • піротехнічні засоби (патроні (сигнальні, освітлювальні, імітаційні, спеціальні); вибухові пакети; петарди; ракети (освітлювальні, сигнальні); гранати; димові шашки.

Такі предмети можуть бути під землею, підвішені у повітрі, а можуть і просто лежати на землі, часто замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, які знаходяться у різних портфелях, сумках, валізах, банках, пакунках, які просто залишені у багатолюдних місцях. Діти — дуже допитливі та легко піддаються спокусі дослідити ці предмети, і це завжди має негативні наслідки. 

Перевірмо, як швидко та яку кількість вибухонебезпечних предметів ви зможете знайти на цьому фото? Відповідь ви знайдете наприкінці статті.

Правила поведінки для дітей під час війни

Як діяти у випадку, якщо ви або діти знайшли підозрілий предмет:

 1. Ні в якому разі не наближатися та не торкатися цього предмета. 
 2. Відійти на безпечне відстань.
 3. Не намагатися перемістити, не розбирати, не пробувати його зачепити палицею, або будь-яким іншим предметом.
 4. Не брати до рук, намагатися кинути його, не вдаряти по ньому чимось, не намагатися вкинути до костриця, не кидати біля водойма.
 5. Не приносити його на подвір'я школи, додому, на секцію, або будь-куди.
 6. Зразу повідомити про знахідку у ДСНС (за номером 101). 
 7. Повідомити дорослих. 
 8. Дочекатися приїзду ДСНС на значній відстані та діяти за їх інструкціями.

Також не слід забувати про загальні рекомендації поводження собі на природі, під час туристичних походів, прогулянок з тваринами, пікніків (якщо територія місця вашого проживання прикордонна чи була в окупації, то краще утримуватися від прогулянок парками та лісами без официальних підтверджень безпеки від офіційної влади.

Щодо фото, то на ньому 10 вибухонебезпечних предметів (відмічено червоним). І це — на такій невеликій ділянці землі.

Правила поведінки для дітей під час війни

Спеціальний урок про офлайн-безпеку дітей під час війни від #stop_sexтинг

Ми також рекомендуємо батькам та вчителям провести для дітей спеціальний урок, розроблений фахівцями #stop_sexтинг “(Не)безпека у годину війни. Уроки для учнів 1-11 класів щодо безпечної поведінки під час війни”, створених за підтримки DT Institute. Цей урок допоможе дізнатися чи краще засвоїти інформацію щодо актуальних ризиків у реальній житті (повітряні тривоги, артобстріли, ситуація, коли дитина загубилася під час евакуації чи виїзду, вибухонебезпечні предмети на вулиці, руйнування будинків чи стрілянина на вулиці); контактів, куди звертатися за допомогою та інше. 

Правила поведінки для дітей під час війни

Урок для дітей 1-4 класу 

Урок для 5-8 класу 

Урок для 9-11 класу 

________________________________________________________________________________________________

Про проект #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — найбільший в Україні освітній проект щодо захисту дітей в інтернеті. Здобувши премію Глобального договору ООН та загалом навчивши понад 500 000 дітей та батьків.  В межах інформаційної компанії торкнувся мільйонів українських батьків, а також створивши першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті https://stop-sexting.in.ua/ .


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти