Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275471"]
Виховання, Все буде УКРАЇНА!

Як заспокоїти дитину під час гучних звуків бузку чи гуркоту: алгоритм від психолога

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.08.08
0
Боятися того, що насправді лякає – нормально. При цьому діти орієнтуються на нашу реакцію і на те, як ми їм пояснюємо те, що відбувається

Боятися того, що насправді лякає – нормально. При цьому діти орієнтуються на нашу реакцію і на те, як ми їм пояснюємо те, що відбувається. Дитяча та сімейна психологіня Світлана Ройз розповіла МОЗ як діяти в подібних ситуаціях   

Як заспокоїти дитину під час гучних звуків бузку чи гуркоту

Джерело: instagram @damiriansafy

Щоб допомогти дитині впоратися зі страхом і навчити її реагувати на гучні звуки, як сирена чи гуркіт, психологіня радить діяти за таким алгоритмом:

1️⃣ Нормалізація

Взрослий фіксує і пояснює ситуацію:

“Я бачу, що ти боїшся. Цей звук справді лякає, але він означає, що наші ЗСУ зафіксували загрозу і зараз її знешкоджують. Про нашу безпеку дбають – тож і нам треба потурбуватися про себе і йти в укриття”.


2️⃣ Підтримка

Взрослий сигналізує дитині про підтримку і пропонує дію:

“Я з тобою і буду з тобою весь час. Хочеш, я візьму тобі на руки, а ти візьмеш свою іграшку (воду, домашнього улюбленця)?

3️⃣ Завершення

Взрослий акцентує, що загроза минула, і відзначає силу дитини:

“Все минулося. Ми в безпеці. Спасибі, ти був (була) таким сміливим, міцним. Ми чули так багато гучних звуків (їх можна назвати), але ми впоралися”.

👂Можна пограти в терапевтичну «гру»: розтерти вуха і уявити, що з них «висипається» в ладонь чи на землю все, що їм заважає. Можна уявити собі собакою, яка щойно вийшла з води і стряхує з себе всю воду.

Далі «будуємо» містечко до наступних дій: для цього запитуємо дитину про те, що робитимемо далі, коли вийдемо з укриття.

Гучні звуки. Як допомогти дитині (І собі) вгамувати тривогу: зручні картки від МОЗ

Як допомогти дитині вгамувати тривогу

Як допомогти дитині вгамувати тривогу

Як допомогти дитині вгамувати тривогу

Як допомогти дитині вгамувати тривогу


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти