Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="275815"]
пологи

РРСРРРРСРРСРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРРРРР

Old date:
Current date: 2022.12.09
New date: 2022.09.12
0
Малюк народитись вже дуже скоро. Як не перепутати тренувальні перейми з істинними? Чи у всіх вагітних вони бують, чим відрізняють

Малюк народитись вже дуже скоро. Як не перепутати тренувальні перейми з істинними? Чи у всіх вагітних вони бувають, чим відрізняються, як довго тривають і взагалі – чому вони виникають?

перейми, помилкові перейми

Джерело: GettyImages

Зміст:

 • Чому виникають тренувальні перейми?
 • Ознаки помилкових перейм
 • Відчуття під час помилкових перейм
 • Час виникнення тренувальних перейм
 • Чи треба звертатися до лікаря?
 • Часті помилкові перейми: а чи не небезпечно?
 • Як полегшити біль при тренувальних переймах

Майбутні мами, особливо ті, у кого вагітність – перша, дуже переживають, як не пропустити момент початку пологів. І справді: тренувальні перейми (інакше помилкові, передвісники або перейми Брекстона-Хікса) можуть стати причиною для паніки. Зберігайте спокій! Ми поможемо розібратися, як відрізнити справжні перейми від тренувальних крок за кроком.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


Чому виникають тренувальні перейми?

Першим тренувальні перейми ще у ХIX столітті описав англійський лікар Джон Брекстон-Хікс. При цьому процесі м'язи матки скорочуються, проте без розкриття шийки, відповідно, родова діяльність не починається. Помилкові перейми – норма при вагітності! Проте трапляються вони далеко не у всіх вагітних жінок.

Багато фахівців вважають, що помилкові перейми корисні, адже в цьому випадку відбувається пом'якшення шийки матки, тренування дихальних вправ – організм м'яко готується до пологів. І до плаценти надходити більше кислорода, що дуже корисно для майбутньої дитини.ВАЖЛИВО! Гормон, що відповідає як за тренувальні, так і за справжні перейми, це окситоцин – він провокує скорочення м'язів матки. Саме тому ці перейми такі схожі.

тренувальні перейми, перейми Брекстона-Хікса

Джерело: Fotolia

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Ознаки помилкових перейм

Відрізнити помилкові і дійсні перейми нескладно. Є кілька яскравих ознак тренувальних займ.

 • Такі перейми нетривалі (максимум до 3 хвилин, але частіше – 15-20 секунд) і нерегулярні, у той час як родові перейми відбуваються з чіткою періодичністю, а паузи між ними ближче до пологів – 10 хвилин.
 • Помилкові перейми можуть виникнути не раніше 20 тижнів вагітності, чим більше термін – тим частіше вони трапляються. Проте їхня тривалість не змінюється в залежності від терміну.
 • Біль під час тренувальних перейм досить швидко згасає, а ось при пологових переймах у нормі вона повинна тільки наростати.
 • Якщо жінка в період тренувальних переймів змінити положення або походити, вони припиняються.

ВАЖЛИВО! Під час помилкових перейм відбувається тренування м'язів матки, її підготовка до пологів, тому пугати цей стан майбутню маму не винен.

помилкові перейми опасность

Джерело: Fotolia

Відчуття під час помилкових перейм

Больові відчуття під час помилкових переймів дуже схожі на біль під час менструації. Причому багато мам відзначають: чим болючіша менструація була до вагітності, тим сильніше буде відчуватися біль при тренувальних переймах.

Також під час помилкових перейм відчувається спазмоподібне напруга живота у різних областях – верхній, нижній, паховій. Але – всього живота одразу.

Матка в цей час твердніша, її легко промацати, а іноді навіть побачити контури.

ознаки помікових перейм

Джерело: Fotolia

Час виникнення тренувальних перейм

Найчастіше помилкові перейми реєструються вранці і ввечері, однак цей показник індивідуальний - в цілому вони можуть виникнути в будь-яку годину дня.

Тривалість стандартно не перевищує 2-3 години, хоча і тут досить часто бують винятки як у бік довження, так і в бік скорочення часового відрізку, протягом якого відбуваються помилкові перейми.

Передбачити появу тренувальних переймів практично неможливо. Але все ж таки відзначається, що найчастіше вони спостерігаються:

 • при переповненому січовому міхурі;
 • зневодненні;активній статевій житті;
 • у стані сильного стресу;
 • при фізичних навантаженнях.
перейми, пологи, дійсні та помилкові перейми

Джерело: Fotolia

ВАЖЛИВО! Просто прислухайтеся до свого організму, можливо, ви зможете вловити взаємозв'язок між будь-яким станом або ситуацією і виникненням тренувальних перейм.

Чи треба звертатися до лікаря?

Жінки, які народжують другу, третю і так далі дитину, чудово вміють відрізняти помилкові перейми від справжніх родових. А ось мами першого малюка поки цього робити не вміють. Єдине, в чому сходяться всі лікарі: якщо помилкові перейми доставляють сильний дискомфорт, якщо вам здається, що вони тривають занадто довго, та й просто ви засумнівалися, чи все гаразд з вами і малюком – викликайте швидку!

ВАЖЛИВО! Сильні больові відчуття – точно не на користь мамі й майбутньому малюкові. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем! Можливо, справа зовсім не в помилкових переймах, а біль – показник якоїсь іншої, можливо, серйозної проблеми.

Не варто боятися, що ви переплутаєте помилкові перейми з істинними, коли настане година – це практично неможливо. Вони серйозно відрізняються за рядом параметрів, про які ми говорили вище (періодичність, тривалість, інтенсивність).

помилкові перейми допомогу лікаря

Джерело: Fotolia

Часті помилкові перейми: а чи не небезпечно?

Навіть якщо тренувальні перейми тривають кілька днів поспіль, це не є приводом для занепокоєння, стверджують лікарі. Справа в тому, що цей стан ніколи не випереджає швидкі чи стрімкі пологи. Так що в будь-якому випадку година доїхати до пологового будинку точно буде.

Щоб ви не переживали («А раптом вже справді пора в пологовий будинок?»), контролюйте перейми. При їхньому виникненні протягом 1-2 годин фіксуйте регулярність і тривалість кожної з них. Якщо розумієте, що вони йдуть з певною періодичністю, а їхня інтенсивність наростає, паузи між ними зменшуються – збирайтеся до пологового будинку.

Також прикметами наближаються пологів є:

  1. вилити або підтікати навколоплідні води;
  2. кров'янисті виділення (навіть якщо ще не пора народжувати, це може бути ознакою небезпечного стану – відшарування плаценти);
  3. ви практично не чуєте ворушення дитини;
  4. виникли тягнучі болі упоперек;
  5. спостерігаються діарея, тошнота.
тренувальні перейми ознаки

Джерело: GettyImages

Як полегшити біль при тренувальних переймах

Як уже говорилося, часто такі перейми проходять, якщо жінка змінити позу чи пройдеться.

Також лікарі радять при помилкових переймах:

 • віддавати перевагу позі лежачи на лівому боці;
 • просто знайти для себе зручне положення – за власними відчуттями ви зрозумієте, яке вам найкраще підходить у даний момент;
 • іноді допомагає колінно-ліктьова поза чи поза, коли жінка спирається руками на край ліжка або подібну опору;
 • випийте води – можливо, помилкові перейми спровокувало зневоднення організму; зробіть дихальну гімнастику для породіль;
 • спробуйте відволіктися, наприклад, переглянути цікаву передачу або фільм.
види перейм, пологові перейми, тренувальні перейми

Джерело: Fotolia

І головне – не панікуйте! Пам'ятайте, що поруч з вами – люблячі, уважні рідні та близькі люди, а вирішити всі проблеми можна зі своїм гінекологом. Здоров'я вам та вашому малюку!

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти